Czekolada na włosy – podstawowe informacje, działanie, składniki

czekolada na włosy
4.9
(231)

Czekolada na włosy to obecnie jeden z najchętniej wykorzystywanych sposobów na znaczną poprawę kondycji włosów. Korzystają z niego przede wszystkim panie (zarówno te młode, jak i doświadczone), a to ze względu na to, że wspomniana wyżej metoda odznacza się dużą skutecznością. Jak widać czekoladę można bez problemów wykorzystać podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy tylko wiedzieć jak to zrobić.

Czekolada na włosy – jak się za to zabrać i jakich efektów można oczekiwać?

Czekolada na włosy niesie za sobą wiele różnych zalet. W pierwszej kolejności chodzi o to, aby poprawić kondycję własnych włosów i zadbać o ich estetyczny wygląd. Ponadto można oczekiwać, że:

  • czekolada pozytywnie wpłynie na porost włosów,
  • dojdzie do zahamowania wypadania włosów,
  • włosy staną się nawilżone i mniej łamliwe.

Nic dziwnego, że taka terapia ma aktualnie tak szerokie grono zwolenników. Zdecydowanie najkorzystniejszym wyborem jest tzw. surowa czekolada na włosy, która w procesie produkcji nie jest poddawana działaniu wysokich temperatur. Dzięki temu ziarna kakaowca (nieprażone i jedynie w minimalnym stopniu przetworzone) zawierają w sobie mnóstwo cennych składników i wartości odżywczych. Godne uwagi jest to, że surową czekoladę bez większych trudności można przygotować w warunkach domowych. Wystarczy wymieszać ze sobą 2,5 łyżki surowego kakao, szklankę oleju kokosowego (ewentualnie oliwy z oliwek), odrobinę cynamonu i syrop klonowy, a nawet orzechy. Mieszankę umieszcza się na włosach (wcieranie) i utrzymuje na nich przez co najmniej 15 minut. Później całość pozostaje spłukać letnią wodą.

czekolada na włosy

Czekolada na włosy – jakie składniki można w niej znaleźć?

Jak już zostało wspomniane, czekolada na włosy zawiera w sobie mnóstwo wspaniałych składników, które są potrzebne ludzkim włosom. Chodzi głównie o:

  • biotynę – hamuje proces wypadania i siwienia włosów, poprawia ich kondycję oraz zapobiega nadmiernej produkcji sebum (możliwość nieco rzadszego mycia włosów). Dodatkowym atutem jest korzystne działanie na skórę głowy,
  • selen – dzięki selenowi włosy staną się miękkie, elastyczne i sprężyste. To również bardzo cenny składnik, jeśli chodzi o zapobieganie nadmiernemu wypadaniu włosów i pozytywny wpływ na porost włosów.

Zawarte w czekoladzie składniki poprawiają też kondycję paznokci, więc jak widać warto ją stosować na różnych płaszczyznach, a użytkownicy na pewno nie będą tego żałować. W surowej czekoladzie znajdzie się też magnez, fosfor (zdecydowanie lepsza kondycja włosów), cynk, potas, mangan, wapń, żelazo, witaminy z grupy B czy też chrom.

Czekolada na włosy – czy warto zdecydować się na tę kurację? 

Zdecydowanie się na „kurację czekoladową” może się okazać strzałem w dziesiątkę, a co najważniejsze taka kuracja jest polecana zarówno paniom, jak i panom. Czekolada pozytywnie zadziała na skórę, włosy oraz paznokcie. Od tej pory włosy staną się gładkie, sprężyste, schludne i pełne blasku. Będą prawdziwą wizytówką ich właściciela. Czekolada na włosy wykazuje się również działaniem odżywiającym, nawilżającym i połyskującym. Wszystko to za sprawą zawartych w niej składników (głównie selen i biotyna). Nic dziwnego w tym, że opisywana metoda cieszy się obecnie tak dużą popularnością. Każdy może z niej skorzystać na własnej skórze i przekonać się o jej korzystnym oddziaływaniu na kondycję włosów oraz paznokci. Kuracja jest polecana zwłaszcza tym osobom, które od dłuższego czasu zmagają się z problemem wypadających włosów i chcą temu jak najszybciej zapobiec. Można to oczywiście skonsultować z doświadczonymi specjalistami.

Moja ulubiona czekolada z dodatkami poprawiającymi kondycję włosów >>>

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 4.9 / 5. Vote count: 231

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

32 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *