Wcierka Jantar na bursztynie – czy warto?

wcierka jantar
5
(1)

Wcierka Jantar – hit czy kit internetu?

Wcierki do skóry głowy to często pomijany element pielęgnacji włosów. Niekiedy trudno jest wypracować nawyk ich stosowania, a efekty nie są od razu zauważalne. Jednak opinie użytkowniczek, które podjęły się długotrwałej kuracji wcierką Jantar, są bardzo pozytywne – jest to jeden z najlepszych drogeryjnych produktów do pielęgnacji skóry głowy, której zadbany stan przekłada się na świetną kondycję włosów.

Co znajdziemy w składzie wcierki Jantar?

Głównym składnikiem aktywnym, który wymienia producent na opakowaniu, jest wyciąg z bursztynu. Ma za zadanie wzmacniać i odżywiać włosy oraz zapewniać ochronę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Bursztyn ceniony jest jako substancja lecznicza, która w przypadku stosowania zewnętrznego korzystnie wpływa na regenerację skóry, wzmacnia cebulki włosowe i same włosy oraz reguluje aktywność gruczołów łojowych. Dodatkowo, wcierka Jantar zawiera Trichogen®, specjalną substancję przedłużającą cykl życia włosów i pobudzającą jego wzrost. Innymi cennymi składnikami są ekstrakty roślinne, m.in. z żeń-szenia i łopianu, znanych z właściwości pielęgnujących skórę. Dodatek wzmacniających witamin A, E i F oraz łagodzącego, nawilżającego D-pantenolu dopełnia korzystne działanie wcierki Jantar na skórę głowy i włosy.

Wcierka Jantar – działanie

Korzystne działanie wcierki Jantar jest szerokie – wymienia się kilka pożądanych efektów, które produkt pozwala osiągnąć po kilku tygodniach stosowania. Należy do nich szybszy przyrost włosów oraz pojawianie się tzw. baby hair, czyli nowych włosów na miejsce tych, które wypadły. Samo wypadanie włosów jest widocznie zmniejszone, a ich nasada wzmocniona – roślinne składniki pozostają w strukturze włosów przy głowie, co może przekładać się na optycznie większą ich objętość czy łatwiejsze układanie. Wcierce Jantar przypisuje się również ogólną poprawę stanu skóry głowy, na przykład zmniejszenie łojotoku lub łagodzenie podrażnień i swędzenia. Należy jednak pamiętać, że każdy produkt może wywołać reakcję alergiczną i trzeba testować nową wcierkę z ostrożnością.

Sposób użycia wcierek do włosów

Podobnie jak inne produkty tego typu, wcierkę Jantar należy nakładać na suchą lub wilgotną skórę głowy, wmasowując delikatnie produkt. Konsystencja jest płynna, w związku z czym produkt nie obciąża włosów i nie należy go spłukiwać. Zaleca się codzienne stosowanie wcierki – lub, jeśli masaż skóry głowy wzmaga przetłuszczanie, używanie jej przed każdym myciem – przez okres przynajmniej miesiąca. Produktu nie nakładamy na długość włosów. W aplikacji może pomóc pipeta lub butelka z atomizerem, jeśli opakowanie nie zawiera aplikatora.

Przeciwwskazania do stosowania

Nie należy stosować wcierki Jantar w przypadku wystąpienia reakcji alergicznej na produkt – podrażnienie lub zaczerwienienie po użyciu jest powodem do jego zaprzestania. Osoby, które posiadają wrażliwą lub bardzo suchą skórę głowy, powinny obserwować reakcję skóry na wcierkę, gdyż może ona spowodować łuszczenie się skóry ze względu na zawartość wyciągów roślinnych.

Sprawdź wpis o keto czekoladzie ze składnikami na włosy:

Keto czekolada na włosy – kup na sklepie >>

Czekolada na włosy – podstawowe informacje, działanie, składniki

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *