Woda srebrna – co to takiego?
Mikroelementem, który jest konieczny do prawidłowego funkcjonowania organizmu jest srebro. Od dawna, ludzie wiedzieli o jego pożytecznych właściwościach, określając go „antybiotykiem od przyrody”. Wody wytworzonej z dodatkiem srebra używali w leczeniu chorób oraz do dezynfekcji.
Woda srebrna – co to takiego?
To woda nasycona rozpuszczonymi jonami srebra, dodatnimi, które działają antybakteryjnie. Przemieszczają się one w stronę ścianek bakterii. Ze względu na to, że są dużo mniejsze od niej, z łatwością dostają się do środka mikroorganizmu. Blokują tam działanie sporej ilości fermentów, a także białek bakterii, zabijając ją w ten sposób. Swoją niepowtarzalność srebro wykazuje likwidując nie tylko bakterie, ale i wirusy oraz grzyby. Istotne jest, że nie przyzwyczajają się one do srebra, dzięki czemu z upływem czasie się na nie uodparniają. W przeciwieństwie do powszechnie stosowanych antybiotyków.
Jak jest pozyskiwana?
Wodę srebrną nazywa się inaczej srebrem koloidalnym lub kolargolem. Jest wytwarzana poprzez rozpuszczanie się cząsteczek srebra w płynie. Od dawnych czasów człowiek zna jego pozytywne działanie. Wykorzystywano do jonizacji wody srebrne naczynia. Albo poprzez wkładanie do niej srebrnych przedmiotów. Jony metali przenikają do roztworu w naturalny sposób. Wiadomo jednak, że naczynia były zazwyczaj stopami kilku lub więcej metali, posiadającyh różne oddziaływanie na ludzki organizm. Proces ten był niekontrolowany, a podczas niego otrzymywano nieznane stężenia srebra z mieszanką innych pierwiastków. Niestety mogły one mieć negatywny wpływ na zdrowie. Dzisiaj do dyspozycji są nowoczesne technologie, dzięki którym wodę srebrną można wytworzyć w sposób efektywniejszy, i co najważniejsze – bezpieczniejszy. Istnieją możliwości samodzielnego otrzymania takiej wody przy pomocy jonizatora, który wyposażony jest w elektrodę srebrną. Jej przygotwanie jest bardzo łatwe, szybkie oraz oszczędne. W wyniku elektrolizy z elektrody wydzielają się jony srebra, przy udziale prądu elektrycznego. Stężenie jonów w wodzie, którą się uzyska zależeć będzie od długości procesu jonizacji, jaki zostanie ustawiony. Tak wytworzoną wodę trzeba przechowywać w naczyniu szklanym, ciemnym. Nie ma ograniczeń czasowych, co do jej składowania.
Woda srebrna dla kogo i na jakie dolegliwości?
Woda srebrna przejawia właściwości bakterio, grzybo i wirusobójcze. W czasach, gdy nie znano jeszcze antybiotyków była wykorzystywana w leczeniu sporej ilości chorób. Zabija bakterie odporne na antybiotyki oraz nie reaguje w jakikolwiek sposób z innymi lekami. Hamuje rozwój patogenów poprzez utworzenie środowiska, w którym nie są one w stanie się rozwijać, a także rozmnażać. Nie powstają mutacje i kolejne pokolenia bakterii odpornych na działanie srebra koloidalnego.
Srebro pomaga przy:
- Przeziębieniu,
- Problemach z żołądkiem,
- Chorobach dziąseł,
- Grypie,
- Zapaleniu spojówek,
- Łuszczycy,
- Trądziku.
Sprawdza również przy skaleczeniach, otarciach, czy ranach. Działa na oparzenia, nawet słoneczne. Jak też opryszczkę, egzemę, atopowe zapalenie skóry, grzybice skórne i na ukąszenia owadów.
Podsumowując, woda srebrna działa w miejscach, gdzie musi pokonać bakterie, grzyby, wirusy. Zakres jej działania jest więc bardzo szeroki.