Laminowanie włosów – na czym polega? Zalety i wskazówki

Laminowanie włosów
4.8
(298)

Laminowanie włosów – hit czy kit?

Laminowanie włosów to jeden z bardziej popularnych zabiegów fryzjerskich, który może być wykonany nie tylko w profesjonalnym salonie, ale też w warunkach domowych. Dzięki niemu włosy stają się gładkie, lśniące i pełne blasku. Z usługi korzystają panie, które narzekają na zniszczone i nieestetycznie wyglądające włosy.

Co to jest laminowanie włosów?

Laminowanie włosów doprowadza do tego, że nawet rozdwojone końcówki prezentują się zdrowo i schludnie. Fryzura jest zadbana i staje się prawdziwą wizytówką każdej kobiety. Na włosy nakładana jest specjalna osłonka ochronna (odpowiadają za to rzetelnie dobrane preparaty). Laminowanie daje niezwykle pozytywne efekty, ponieważ wzmacnia włosy, a do tego są one przyjemne w dotyku i miękkie.

Laminowanie włosów – na czym polega i kiedy warto stosować?

Zabieg laminowania włosów opiera się na odzyskaniu dawnego blasku. To jedna z najskuteczniej działających metod pielęgnacji kobiecych włosów, w trakcie której powierzchnia włosa jest pokrywana niezawodnymi preparatami (może to być np. białko fibrylarne, żelatyna, odżywka do włosów, olejek arganowy czy też mieszanka z siemienia lnianego).

Na laminowanie włosów warto zdecydować się przede wszystkim wtedy, gdy:

  • włosy są zniszczone regularnymi koloryzacjami i zabiegami fryzjerskimi,
  • używa się zbyt dużą ilość lakieru,
  • przesadza się z zabiegami upiększającymi.

Oczywiście w pewnych przypadkach warto to przedyskutować z doświadczonym fryzjerem, aby podjąć w tym zakresie właściwą decyzję.

Laminowanie włosów – w domu i u fryzjera

Kluczową informacją dla pań jest to, że laminowanie można wykonać w domu oraz u fryzjera. W profesjonalnych salonach fryzjerskich korzysta się z preparatów bogatych w białko fibrylarne. To właśnie ono przenika przez strukturę włosa. Wykazuje się działaniem wypełniającym i odbudowującym. Działa korzystnie na rozdwojone końcówki. Efekt laminowania utrzyma się przez około 3 miesiące, choć zabieg w salonie jest dość drogi.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby laminowanie przeprowadzić we własnym mieszkaniu. Przyda się w tym wszystkim żelatyna spożywcza (rozpuszczona w ciepłej wodzie), olejek arganowy i odżywka do włosów. Mikstura powinna zostać nałożona na suche włosy na minimum 45 minut. Później na głowę nakłada się czepek i owija się ją ręcznikiem. Efekt będzie zniewalający, choć zabieg należy wykonywać maksymalnie raz na dwa tygodnie, aby nie przesuszyć włosów.

Laminowanie włosów – czy warto?

W zdecydowanej większości przypadków laminowanie włosów wychodzi użytkowniczkom na dobre. Włosy odzyskują dawny blask, są gładkie, lśniące i miękkie, a do tego znikają problemy z rozdwojonymi końcówkami. Zabieg ten można wykonać na kilka sposobów i to panie decydują o tym, czy chcą to zrobić w domu, czy też oddać się w ręce doświadczonego fryzjera.

Czy laminowanie włosów jest dla każdego?

Laminowanie włosów to zabieg przeznaczony praktycznie dla każdej osoby. Wystarczy dostosować się do dwóch podstawowych zasad:

  • nie przeprowadzać tego zabiegu zbyt często (np. częściej niż raz na 2 tygodnie),
  • pomiędzy kolejnymi zabiegami włosy muszą być zadbane i właściwie pielęgnowane.

Wszystkie te informacje zostaną uzyskane m.in. w wybranym salonie fryzjerskim.

Jak działa żelatyna? Laminowanie żelatyną krok po kroku

Chętnie wykorzystywanym produktem przy laminowaniu włosów jest żelatyna. Jej zastosowanie jest banalnie proste. Wystarczy przygotować 2 łyżki żelatyny, 4 łyżki gorącej wody i 2 łyżki wybranej odżywki do włosów. Całość należy dokładnie wymieszać i nałożyć na suche włosy, dokładnie wcierając miksturę. Włosy można owinąć folią i ręcznikiem. Zabieg trwa 30 minut, następnie mieszankę trzeba dokładnie zmyć.

Żelatyna sprawia, że struktura włosa jest solidnie wzmocniona i zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi. Jest odporna na uszkodzenia.

Laminowanie włosów – przydatne kosmetyki

W fachowo przeprowadzonym procesie laminowania włosów kluczową rolę odgrywa wyżej wspomniana żelatyna oraz kreatyna. Nie można zapominać o odżywkach do włosów z białkiem fibrylarnym.

Jak często laminować włosy?

Laminowanie włosów w warunkach domowych powinno być przeprowadzane nie częściej niż raz na 2 tygodnie, natomiast w salonie fryzjerskim robi się to raz na 3 miesiące.

Sprawdź wpis o keto czekoladzie ze składnikami na włosy:

Keto czekolada na włosy – kup na sklepie >>

Czekolada na włosy – podstawowe informacje, działanie, składniki

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 4.8 / 5. Vote count: 298

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *