Iodica koncentrat jodu – warto?

iodica
4.7
(321)

Iodica – hit czy kit?

Jod to jeden z tych pierwiastków, którego brak może wywołać w ludzkim organizmie nieodwracalne zmiany. Jego niedobór jest bowiem groźny dla zdrowia człowieka. Jest to na tyle niebezpieczne, iż od 1997 r. w Polsce istnieje obowiązek jodowania soli. Dzięki temu mniej osób zmaga się z niedoborem jodu. W  dalszym ciągu jednak ta przypadłość dotyka wielu Polaków. Na szczęście dla nich pojawił się nowy suplement diety — krople jodu Iodica.

Jod naturalny — co to jest?

Jod naturalny jest uznawany za pierwiastek niezbędny do życia — i to na równi z powietrzem i wodą. W przyrodzie jod naturalny można odnaleźć w wodzie morskiej, solankach, powietrzu oraz glebie w regionach nadmorskich. Niestety z każdym kolejnym rokiem brak tej substancji jest odczuwalny coraz bardziej w całej Europie, w tym również i w Polsce. Dzięki rozwojowi technologii można go jednak wydobywać np. z głębi ziemi lub jezior, które powstały ponad 20 milionów lat temu, po czym zostały ”odcięte” od dostępu do cywilizacji. Dlatego nie zawierają one metali ciężkich. GMO oraz innych szkodliwych substancji.

Jod w kroplach — co to?

Iodica to nowy suplement diety, który zawiera jod naturalny, zamknięty w postaci kropli. Preparat ten zapewnia 100% całkowitego dziennego zapotrzebowania ludzkiego organizmu na jod. Składa się on jedynie z cząsteczek wody oraz wiązań jodków i jodanów, które nie obciążają wątroby. Połączenie tego pierwiastka z wodą sprawia, że preparat bardzo szybko się wchłaniania, w związku z czym nie można go przedawkować. Tajemnica kropli Iodica tkwi w złożu, z którego jod naturalny jest wydobywany. Preparat ten pochodzi bowiem ze źródła w Czechach, którego powstanie związane jest z istnieniem na tym terenie prehistorycznego morza. Jego datowanie sięga ponad 50 milionów lat temu. Jod ten wydobywany jest z głębokości 329 m, dzięki czemu nie jest on skażony żadnymi, szkodliwymi substancjami.

Jak stosować krople Iodica?

Istnieje kilka sposobów stosowania tego suplementu. Są to:

  • Inhalacja — na każde 2 litry wody zaleca się zastosowanie 5-10 ml suplementu. Krople można również wpuścić do nawilżacza powietrza w pomieszczeniu;
  • Nebulizator — zalecany wyłącznie do stosowania w trakcie infekcji dróg oddechowych. W przypadku dzieci należy zastosować dawkę 4-5 kropli (na fiolkę soli fizjologicznej), a u dorosłych 7-8 kropli.

Iodica — dla kogo?

Krople Iodica są łatwe w codziennym stosowaniu oraz można je stosować u dzieci po 1 roku życia. Mogą być stosowane również u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Iodica to suplement, którego spożywanie zaleca się wszystkim zmagającym się z autoimmunologicznymi problemami tarczycy oraz chorobami nowotworowymi.

Dlaczego jod jest ważny dla organizmu?

Jod to pierwiastek, który uważany jest za niezbędny do życia oraz normalnego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Jego niedobór może przyczynić się do powstawania chorób takich jak: niedoczynność tarczycy, prostaty oraz nowotworów. Może być również przyczyną licznych chorób dróg oddechowych, w tym: astmy oskrzelowej, zapalenia oskrzeli, pylicy płuc oraz nagłych ataków duszności. Brak jodu w organizmie sprzyja również powstawaniu alergii oraz
chorób laryngologicznych takich jak: alergiczne schorzenia zatok lub chroniczne zapalenie gardła, Niedobór tego pierwiastka jest również przyczyną wielu schorzeń dermatologicznych, w tym: powstawania egzem, łuszczycy, zapalenia skóry, trądziku. Może również wpływać na samopoczucie — powodując nerwice oraz stany przemęczenia organizmu. U wielu osób niedobór jodu może powodować również nadmierną potliwość.

SPRAWDŹ na Ceneo.pl gdzie kupić NAJTANIEJ

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 4.7 / 5. Vote count: 321

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również