Siemię lniane na włosy – hit czy kit?
Siemię lniane jest bardzo polecane przy regularnej pielęgnacji włosów. Odpowiada za poprawę ich wyglądu oraz kondycji, a także za przyspieszenie porostu. Dodatkowo zawiera w sobie mnóstwo witamin i minerałów, takich jak np.: magnez, żelazo, wapń czy też cynk. Dzięki temu włosy stają się skutecznie nawilżone, błyszczące, gładkie i elastyczne. Co najważniejsze żel z siemienia lnianego można stworzyć w warunkach domowych.
Żel lniany – w jaki sposób go stworzyć?
Jak widać siemię lniane na włosy to atrakcyjna propozycja w przypadku zaniedbanych i znajdujących się w złej kondycji włosów. Na całe szczęście żel lniany da się przygotować we własnym mieszkaniu. Można to zrobić w wersji na zimno lub na ciepło, zależnie od preferencji użytkowniczek. W ten sposób uzyskane preparaty mogą się od siebie różnić m.in. konsystencją.
Przygotowanie żelu z siemienia lnianego na zimno przebiega następująco:
- na samym początku potrzebna jest łyżka ziaren lnu, którą zalewa się letnią wodą (300 ml),
- tak przygotowana mieszanka powinna być pozostawiona na całą noc,
- nad ranem żel będzie gotowy do użycia. Można go przechowywać w lodówce, przez maksymalny okres 7 dni.
Siemie lniane na włosy można przygotowywać również na ciepło. W tym przypadku należy powtórzyć pierwszą czynność (zalanie letnią wodą łyżki ziaren lnu) i zagotować mieszankę na małym ogniu (od czasu do czasu ją mieszając). Jeśli konsystencja będzie odpowiednia i stanie się nieco gęstsza żel powinien być ściągnięty z ognia. Całość jest gotowa do użytku i również może być przechowywana w lodówce przez 7 dni. To jeden z najprostszych sposobów, aby uzyskać wspomniany glutek lniany i wykorzystać go na własnych włosach.
Żel z siemienia lnianego – w jaki sposób można go stosować?
Pozostało zastanowić się nad tym, w jaki sposób wykorzystywać tak przygotowane siemię lniane na włosy. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby przygotowany żel zastosować w formie mgiełki, ale najpierw trzeba go bardzo dokładnie przesączyć (np. przy pomocy sitka). Jeśli żel z siemienia lnianego ma być stosowany wyłącznie do wygładzenia włosów wystarczy zanurzyć dłoń w żelu i precyzyjnie nanieść go na swoje włosy.
Żel na zimno (nieco rzadszy) idealnie sprawdza się na suchych włosach. Zaleca się go wykorzystywać na włosach prostych i falowanych. Wykazuje się właściwościami wygładzającymi, nawilżającymi i regenerującymi. W razie potrzeby da się go połączyć z mgiełką (woda destylowana, żel, olej i serum) lub maską do włosów (maska, olej, żel lniany i kakao).
Żel na ciepło jest optymalnym wyborem w przypadku włosów kręconych. Pełni funkcję stylizacyjną i sprawdzi się np. przed ważnym wyjściem lub spotkaniem. Nanosi się go na wilgotne włosy i czeka się aż wyschną. Włosów absolutnie nie powinno się rozczesywać.
Siemię lniane na włosy – wskazania oraz co można dodać do żelu?
Decydując się na żel lniany trzeba mieć pełną świadomość tego, że specyfik sprawdzi się w przypadku włosów kręconych, prostych, jak i falowanych. Oczywiście kluczem do sukcesu jest to, aby skorzystać z odpowiedniej formy żelu (na zimno lub na ciepło). Taka kuracja przyda się w przypadku włosów, które do tej pory nie były poddawane procesowi pielęgnacji i wyglądają na zaniedbane oraz mało elastyczne i niezbyt dobrze nawilżone.
Siemię lniane na włosy to strzał w dziesiątkę dla osób, które chcą przyspieszyć u siebie porost włosów. Do stworzonego żelu można dodać rozmaite składniki, w tym m.in.: sok z aloesu, miód, glicerynę, cukier, syrop klonowy czy też syrop glukozowo-fruktozowy.
Sprawdź wpis o keto czekoladzie ze składnikami na włosy:
Keto czekolada na włosy – kup na sklepie >>
Czekolada na włosy – podstawowe informacje, działanie, składniki