Nafta kosmetyczna na włosy – warto?

nafta kosmetyczna na włosy
4.7
(217)

Nafta kosmetyczna na włosy to sprawdzone antidotum zwłaszcza w przypadku bardzo łamliwych włosów. W ten sposób można odbudować ich kondycję i nadać im odrobinę blasku. Nafta jest odpowiedzialna za łatwiejsze rozczesywanie. Jej cechami charakterystycznymi są gęsta konsystencja, dość intensywny zapach oraz żółty kolor.

Nafta kosmetyczna na włosy – jak działa?

Nafta kosmetyczna na włosy wykazuje się bardzo uniwersalnym zastosowaniem. Odpowiada w dużej mierze za:

  • nawilżanie włosów,
  • upiększanie włosów,
  • ochronę skóry głowy i włosów przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi.

Jak widać nafta jest skutecznym rozwiązaniem zwłaszcza w przypadku suchych włosów. Można ją stosować zarówno w okresie zimowym, jak i letnim. Nie ma to większego znaczenia. Z nafty korzysta się w warunkach domowych, ale również w profesjonalnych gabinetach fryzjerskich, np. po zabiegu farbowania. Pomaga na wielu płaszczyznach.

Regularne stosowanie nafty kosmetycznej doprowadza do tego, że eliminuje się zjawisko elektryzowania włosów. Włosy stają się zmiękczone, bardziej elastyczne, wygładzone i zwiększają swoją objętość. Naftę można spotkać m.in. w balsamach, kremach i kosmetykach pielęgnacyjnych.

Nafta kosmetyczna na włosy – w jaki sposób ją stosować i na co uważać?

Nafta kosmetyczna na włosy nie jest zbyt skomplikowana w stosowaniu. Zaleca się łączyć ją z rozmaitymi dodatkami, w tym m.in. z wyciągiem z pokrzywy, czarną rzepą i drożdżami.

Szczególną uwagę należy zwrócić na to, iż zbyt duża ilość nafty kosmetycznej może doprowadzić do licznych podrażnień i wysuszenia skóry. W związku z tym nie należy przesadzać z jej używaniem. Powinno się ją stosować maksymalnie dwa razy w ciągu tygodnia. Preparat jest wcierany w skórę głowy, a następnie precyzyjnie rozprowadzany po całej długości włosów. Należy odczekać minimum 10 minut, a następnie dokładnie spłukać włosy i kilka razy je umyć.

Co istotniejsze efekty takiej kuracji pojawią się praktycznie natychmiastowo, nie trzeba na nie zbyt długo czekać. Nic dziwnego, że nafta jest tak chętnie wykorzystywana.

Wskazania

Korzystanie z nafty kosmetycznej na włosy ma bardzo duży sens zwłaszcza w przypadku tych osób, które mają spore problemy z łamiącymi się włosami. Specyfik przydaje się w trakcie częstych wyjazdów (w momencie, gdy zmieniają się warunki atmosferyczne). Sprawdzi się, gdy użytkownicy zechcą stworzyć na skórze głowy skutecznie działającą barierę ochronną. Dzięki temu włosy nie będą tracić nadmiaru wilgoci.

Nafta kosmetyczna na włosy jest jak najbardziej wskazana przy kłopotach z prawidłowym nawilżeniem włosów. Wystarczy regularnie po nią sięgać, lecz jednocześnie pamiętać o powyższych zasadach (stosowanie 2 razy w tygodniu).

Przeciwwskazania

Skoro była mowa o wskazaniach do stosowania nafty kosmetycznej na włosy warto poświęcić nieco miejsca przeciwwskazaniom. Sama nafta nie posiada właściwości odżywczych, dlatego należy ją stosować z rozmaitymi dodatkami (tak jak wspomniana czarna rzepa lub wyciąg z pokrzywy). Nie powinna być stosowana u osób, które mają problemy z wysuszoną skórą głowy i podrażnieniami. Nie jest wskazana przy wszelkich zmianach skórnych i w trakcie ciąży.

Nafta kosmetyczna na włosy powinna być stosowana rozsądnie i przemyślanie. Dzięki temu nie dochodzi do żadnych nieprzyjemnych sytuacji i eliminuje się ryzyko występowania problemów skórnych i efektu przesuszenia. Warto się do tego umiejętnie przygotować i w razie czego skonsultować rozpoczęcie kuracji z doświadczonym fryzjerem.

SPRAWDŹ na Ceneo.pl gdzie kupić NAJTANIEJ

Sprawdź wpis o keto czekoladzie ze składnikami na włosy:

Keto czekolada na włosy – kup na sklepie >>

Czekolada na włosy – podstawowe informacje, działanie, składniki

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 4.7 / 5. Vote count: 217

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *