Czekolada na koncentracje

czekolada na koncentracje
4.8
(201)

Czekolada na koncentracje

Czekoladę w domach i mieszkaniach można wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Ten produkt niesie za sobą rozmaite korzyści, a jednym z jego największych atutów jest poprawa koncentracji oraz czujności. W związku z tym wypadałoby się zastanowić nad wprowadzeniem jej do swojego planu żywieniowego (oczywiście w rozsądnych ilościach). Ciekawym wyborem jest zwłaszcza czekolada gorzka oraz surowa.

Czekolada na koncentracje – czego można po niej oczekiwać? Największe korzyści

Czekolada na koncentrację to jeden z najchętniej wybieranych sposobów na poprawę koncentracji, skupienia oraz czujności. Jest szczególnie polecana tym osobom, które w trakcie codziennej pracy spędzają dużo czasu w biurze lub przed komputerem. Czekolada na koncentrację przyda się m.in. przed ważnymi egzaminami, zadaniami oraz rozmowami kwalifikacyjnymi. Oczywiście każdą tego typu „kurację” warto skonsultować ze specjalistą. Jakie jeszcze korzyści może zagwarantować omawiana czekolada na koncentrację? Oto przykładowa lista:

  • większe skupienie na realizowanych zadaniach i obowiązkach,
  • efektywne realizowanie kluczowych czynności,
  • poprawa nastroju,
  • spowolnienie procesów starzenia,
  • działanie przeciwzapalne.

Jak widać włączenie czekolady na koncentrację do swojej diety może być strzałem w dziesiątkę, ale najlepiej przedyskutować to wraz ze specjalistami z zakresu dietetyki.

keto czekolada focus

Czekolada na koncentracje – jakie składniki można w niej znaleźć?

Czekolada na koncentrację zawiera w sobie starannie dobrane składniki, które w zdecydowanej większości przypadków mają pozytywny wpływ na ludzki organizm. Oto trzy główne składniki czekolady na koncentrację:

  • guarana – korzystnie wpływa na koncentrację i skupienie, a dodatkowo pobudza do działania i zapewnia większą dawkę energii. Charakteryzuje się też działaniem rozgrzewającym i zmniejsza uczucie głodu oraz pragnienia,
  • soplówka (lion’s mane) – korzystnie działa na pracę i funkcjonowanie ludzkiego umysłu, poprawia jakość snu, eliminuje nadmiar stresu, wspomaga pracę mózgu i eliminuje lęki oraz rozdrażnienie,
  • matcha – ostatnimi czasy bardzo popularny składnik. Wykazuje się działaniem antyoksydacyjnym, a do tego poprawia koncentrację, skupienie i funkcjonowanie układu nerwowego. Dodatkowym atutem jest zapewnienie uczucia spokoju i zadowolenia.

Nie da się ukryć, że czekolada na koncentracje to sprawdzony i skuteczny sposób na wzmocnienie swojej koncentracji w kluczowych momentach życia. Przydaje się to zarówno osobom młodym, jak i znacznie bardziej doświadczonym.

Czekolada na koncentracje – czy warto się zdecydować? Co z surową czekoladą?

Zdecydowanie się na kurację z wykorzystaniem czekolady na koncentrację to bardzo dobry pomysł. Jest to wskazane zwłaszcza przed istotnymi egzaminami, spotkaniami oraz rozmowami. Czekolada na koncentrację pełni ważną rolę wśród pracowników biurowych oraz działających w sektorze kreatywnym. Szczególnie polecana jest w tym przypadku tzw. surowa czekolada, która składa się z nieprażonych ziaren kakaowca i nie jest poddawana działaniu wysokich temperatur. Można w niej znaleźć m.in. chrom, fosfor, żelazo, cynk, mangan, potas, wapń czy też magnez, selen i witaminy z grupy B. Surowa czekolada poprawia nie tylko koncentrację, ale też funkcjonowanie układu odpornościowego i krążenie, a do tego wykazuje się działaniem przeciwbólowym i chroni organizm przed wolnymi rodnikami. Jak ją przygotować? Wystarczy zmieszać ze sobą surowe kakao, olej kokosowy, cynamon oraz orzechy. Przygotowaną masę można spożyć na ciepło lub pozostawić do ostygnięcia.

Moja ulubiona czekolada z dodatkami poprawiającymi koncentrację >>>

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 4.8 / 5. Vote count: 201

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *