Kawa grzybowa – hit czy kit?
Kawa grzybowa jest jednym z chętniej wybieranych produktów w przypadku chęci wsparcia własnego umysłu oraz kondycji fizycznej. Kawa z tej kategorii wpływa korzystnie na pracę mózgu oraz na lepsze funkcjonowanie całego organizmu. Dodaje się do niej rozmaite rodzaje grzybów, najczęściej w formie proszku. Mogą to być np. Lion’s Mane, Reishi, Chaga czy też Cordyceps.
Kawa grzybowa – jakie ma zalety?
Grzybowa kawa niesie za sobą wiele różnych zalet. Odpowiada za zmniejszenie uczucia zmęczenia, dodaje energii, pobudza do działania i doprowadza organizm do stanu pełnej użyteczności. Kolejnym atutem jest podniesiony poziom koncentracji i skupienia. Przydaje się to np. w trakcie nauki lub na treningach.
Oczywiście ten typ kawy powinien być spożywany w rozsądnych ilościach. Ekstrakty grzybowe okażą się strzałem w dziesiątkę przy wszelkich obciążeniach fizycznych i umysłowych. Mózg może pracować na pełnych obrotach, a dodatkowo uzyskuje się właściwości antyoksydacyjne. Mushroom coffee podnosi odporność organizmu, poprawia metabolizm energetyczny i reguluje poziom cukru we krwi użytkowników. Zwiększa się też wydolność fizyczna i dochodzi do usprawnienia przebiegu procesów myślowych.
Grzybowa kawa – dlaczego jest tak popularna?
Kawa z grzybami leczniczymi zdobywa coraz większą popularność z uwagi na aktualnie panujący trend o nazwie biohacking ciała. To proces składający się z wielu różnych etapów, który ma na celu wprowadzić korzystne zmiany do dotychczasowego trybu życia i „zhakować” ciało oraz umysł. Dzięki temu podnosi się własną efektywność działania i osiąga się maksimum możliwości intelektualnych, fizycznych oraz psychicznych.
Kawa z grzybami umożliwia wykorzystanie stuprocentowego potencjału ciała i mózgu. Substancje, które się w niej znajdują są naturalne i bezpieczne dla ludzkiego organizmu (nie przekraczając zalecanej dawki dziennej). Występujące w niej grzyby są adaptogenami (zwiększenie zdolności przystosowawczych) lub/i nootropikami (zwiększenie funkcji poznawczych mózgu).
Kawa z grzybami – jak ją przyrządzić?
Przygotowanie kawy z grzybami jest banalnie proste i praktycznie niczym nie różni się od przygotowania tradycyjnej kawy. Duże znaczenie ma to, aby zastosowane grzyby w proszku dokładnie się rozpuściły. Jeśli użytkownicy mają z tym jakiekolwiek problemy mogą je umieścić na spodzie filiżanki, a następnie stopniowo dolewać do niej kawy. Całość powinna być dokładnie mieszana. Przy rozpuszczaniu grzybów przydać może się także ręczny spieniacz do mleka.
Grzybowa kawa nie powinna zawierać w sobie więcej niż 500 mg grzybów. Dużo zależy od ich rodzaju. Wartość 500 mg odnosi się do grzybów Lion’s Mane. Grzyby można mieszać nie tylko z kawą, ale również z herbatą, kakao czy też ulubionym koktajlem i szejkiem.
Kawa z grzybami leczniczymi – do której godziny należy ją spożywać?
Nie da się ukryć, że kawa z grzybami leczniczymi nie powinna być spożywana przez cały dzień, ponieważ można mieć później spore problemy ze snem. Spożywanie takiej kawy jest uzależnione od:
- charakteru wykonywanej pracy,
- rodzaju wykonywanych ćwiczeń,
- osobistych preferencji użytkowników (np. godzina, w której dana osoba kładzie się spać).
Działanie kawy utrzymuje się w organizmie aż do 4-6 godzin, więc jak łatwo wywnioskować nie powinno się jej spożywać po godzinie 17:00. Kawa grzybowa jest w stanie odmienić dotychczasowe życie, dlatego zdecydować się na jej spróbowanie. To duże wsparcie dla aktywnych fizycznie osób, studentów, pracowników fizycznych i umysłowych, ale też osób zabieganych i zestresowanych, które mają problemy ze spadkami energii i utrzymaniem odpowiedniego poziomu koncentracji.
SPRAWDŹ na Ceneo.pl gdzie kupić NAJTANIEJ
Sprawdź co ja dodaję do grzybowej kawy porannej:
Sprawdź co dodaje do herbaty grzybowej na wieczór, aby się wyciszyć:
Sprawdź wpis o keto czekoladzie z lion’s mane:
Keto czekolada na koncentrację – kup na sklepie >>
2 komentarze