Tampony bez sznurka Soft-Tampons – recenzja

tampony bez sznurka
4.7
(235)

Tampony bez sznurka soft tampons – czy warto?

Tampony pierwszy raz do użytku dopuszczono już w 1929 roku, opatentował je Earle Cleveland, lekarz ze Stanów Zjednoczonych oraz wybawiciel milina kobiet na całym świecie. Tampony cechuje większy komfort oraz dyskrecja, a dzięki nim kobiety nie czują się skrępowane na plaży, basenie czy w codziennych czynnościach. Obecnie na rynku dostępne są tampony o różnych kształtach oraz rozmiarach. Dostępne są takie bez wbudowanych sznureczków, dzięki którym są one niedostrzegalne dla innych. W dzisiejszym artykule opowiemy o wadach oraz zaletach tego rodzaju środkach higienicznych dla kobiet.

Zalety:

Tampony, tak jak podpaski czy kubeczki menstruacyjne mają swoje wady i zalety. W ich przypadku przeważają zdecydowanie zalety. Główną zaletą tamponów bez sznureczka jest oczywiście jego brak. Zdarza się, że podczas użytkowania sznurek brudzi się, dzięki czemu bielizna może być ubrudzona. Ponadto szczególnie na plaży czy basenie może wysunąć się poza granice bielizny, a ze względu na to, że jest on niemalże niewyczuwalny – kobieta może tego nie zauważyć.

Zaletą także, co w przypadku standardowych tamponów raczej jest to niemożliwe kobiety mogą bez większych problemów współżyć, bez konieczności usuwania go z wewnątrz ciała. Ze względu na swoją konstrukcję nie będzie on przeszkadzał żadnemu z partnerów podczas stosunku. Tampony bez sznurka wygrywają podczas współżycia i są mega praktyczne!

Plusem jest oczywiście brak możliwości ubrudzenia ze względu na brak sznurka. Plusem jest czystość użytkowania oraz wygoda. Tego rodzaju tampon jest niewyczuwalny, co zdecydowanie podnosi komfort funkcjonowania kobiety. Standardowe tampony, zwłaszcza, gdy są nieodpowiednio dobrane mogą być niewygodne, natomiast w przypadku tego produktu jest to wykluczone.
Warto wspomnieć, że są one pakowane osobno, co sprawia, że można wziąć go ze sobą nawet do najmniejszej torebki czy kosmetyczki. Pakowane tampony osobno są również gwarancją bezpieczeństwa oraz higieny.  Dzięki swojej strukturze, jaką jest gąbka – tampon jest niezwykle miękki oraz komfortowy dla kobiety.

Wady:

Zaletą jest oczywiście współżycie w te dni, lecz wadą może być sytuacja, kiedy gąbka przesunie się zbyt głęboko. Nie jest to groźna sytuacja, lecz ze względu na brak sznurka niestety należy się wysilić, aby usunąć tampon z wewnątrz ciała. Jest to niewątpliwy minus ponieważ nie zawsze kobiety potrafią umiejętnie wykonać tą czynność, a podczas wyciągania mogą delikatnie uszkodzić sobie naskórek. Głębokie wsunięcie tamponów zdarza się dość często, jest to normalne, aczkolwiek jeśli posiada on sznurek to wyjęcie jest prostsze oraz szybsze, lecz nie zawsze jest przyjemne. Warto pamiętać, aby przed usunięciem paznokcie były krótkie oraz spiłowane. Uniknie to niepotrzebnych zadrapań, które mogą spowodować dodatkowe krwawienie.
Wadą, która również towarzyszy przy standardowych tamponach jest aplikacja, kiedy ściany pochwy są zbyt suche. Aplikowanie tego rodzaju środka higienicznego może być niekomfortowe, lecz nie jest groźne. Lepiej skorzystać w takim czasie z podpasek.

Tampony bez sznurka – podsumowanie

Tampony bez sznurków są niezwykle wygodne ze względu na swoją strukturę, są one wręcz niewyczuwalne a przy okazji niewidoczne. Dzięki nim bezpiecznie kobiety mogą poruszać się w stroju kąpielowym, bez strachu o wysunięciu się spod bielizny, a ze względu na pakowanie pojedynczych sztuk można mieć je w każdej sytuacji przy osobie ponieważ jego rozmiar jest mikroskopijny. Warto pamiętać, aplikacja tamponu powinna być komfortowa, a noszenie go nie powinno być wyczuwalne w jakikolwiek sposób. W przypadku dyskomfortu związanego z noszeniem należy zastąpić go podpaską.

Sprawdź na Ceneo, gdzie kupić je najtaniej >>

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 4.7 / 5. Vote count: 235

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

3 komentarze

  1. nie czuc ich podczas seksu, sa swietne! ja ich nie czuje, partner tez – nawet nie wie, ze mam tampon! mega

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *