Wyciskarka wolnoobrotowa zelmer – recenzja

wyciskarka wolnoobrotowa zelmer
0
(0)

Witaminy oraz minerały są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ich bogatym źródłem są przede wszystkim owoce oraz warzywa. Jednak trudno jest dostarczyć je w takiej ilości, w jakiej są one nam potrzebne. Dlatego też dobrą alternatywą dla zjedzenia przykładowo kilku pomarańczy, jest wyciśnięcie z nich soku.

Z tego względu obecnie na rynku tak bardzo popularne stały się wyciskarki wolnoobrotowe. Ich działanie sprawia, że podczas wyciskania nie zostają utracone żadne wartości odżywcze oraz witaminy. To odróżnia je od wyciskarek standardowych.

Wyciskarka obrotowa wyciska warzywa oraz owoce na bardzo niskich obrotach. Dzięki temu sok wyciskany jest dokładnie, a pozyskany sok jest gęsty, bogaty w potrzebny człowiekowi błonnik. Zaletą wyciskarek jest to, iż można za ich pomocą uzyskać sok z wielu rzeczy, między innymi drobnych owoców oraz zieleniny. W przypadku sokowirówek, jest to natomiast niemożliwe.

Wyciskarki występują na runku w kilku wariantach. Zakupić można wyciskarki do cytrusów, które bardzo często mają postać ręczną, ale zdarzają się również i elektroniczne. Są stosunkowo tanie, jednak przeznaczone tylko do cytrusów.

Znacznie większe możliwości posiadają wyciskarki wolnoobrotowe poziome. W przypadku niektórych modeli mogą one pełnić również funkcję maszynki do mielenia, co zapewnia im bardzo wysoką funkcjonalność. Wyciskarki wolnoobrotowe pionowe są natomiast rozwiązaniem bardzo cichym oraz kompaktowym dlatego są produktem polecanym dla osób, posiadających niewielką ilość miejsca w kuchni.

Korzystanie z wyciskarki wolnoobrotowej ma kilka podstawowych plusów. Przede wszystkim pozwala ona na wyciśnięcie wartościowego soku, bogatego w witaminy, błonnik oraz różne inne wartości odżywcze. Soki z wyciskarki mogą być także różnorodne, uzupełnione o zieleninę oraz drobne owoce. Każdego dnia człowiek powinien dostarczyć do organizmu pewną ilość konkretnych witamin. W niektórych przypadkach jest to jednak niezwykle trudne, by zjeść przykładowo kilo pomidorów czy brokuła. Witaminy w formie soku mają natomiast zwartą postać i przede wszystkim są bardzo łatwo przyswajalne.

Wyciskarka wolnoobrotowa Zelmer ZJP1300B – czy warto kupić?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, ponieważ takich wyciskarek na rynku jest mnóstwo. Warto przed zakupem zwracać przede wszystkim uwagę na ich moc, regulację, gabaryty, odpływ soku, markę, design czy też ogólne funkcje.

Polecaną wyciskarką jest model zelmer ZJP1300B. Niewątpliwym plusem tej wyciskarki jest szybkie i sprawne jej czyszczenie z resztek warzyw oraz owoców. Wyciska ona sok do samego końca, przez co odpady są suche i łatwe do usunięcia. Poza tym z wyciskarki tej pozyskuje się gładki sok. W przypadku wielu wyciskarek wolnoobrotowych w soku pozostaje miąższ. Wyciskarka wyróżnia się również cichą pracą oraz tym, iż zajmuje niewiele miejsca na kuchennym blacie. Wykonana jest ona także z bardzo dobrej jakości trwałych materiałów. Wyciskarka świetnie radzi sobie nie tylko z miękkimi warzywami oraz owocami, ale także z tymi znacznie twardszymi. Mowa tutaj między innymi o burakach bądź też o marchwi. Model ten posiada również antypoślizgową podstawę, dzięki czemu korzystanie z niego jest bardziej bezpieczne i przede wszystkim komfortowe. Poza tym posiada ona także dwa pojemniki na sok oraz drugi na miąższ, oraz sito służące do zrobienia soku bądź też smoothie.

Jedynym minusem tej wyciskarki według mnie jest natomiast stosunkowo mały otwór do wrzucania warzyw oraz owoców. Dlatego nie można umieścić ich tam w większej ilości na raz. Ale poza tym, jest super 🙂

Kupiłam go na promce za 349zł, więc nie ma co narzekać za taką kwotę!

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Jeden komentarz

  1. uzywam jej ponad 1,5 roku i musze przyznac, ze nadal świetnie działa. sprzęt z budżetowej pólki, a nie ma się do czego przyczepic, no może żeby miał większy otwór do wrzucania, ale poza tym to bez zarzutu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *