PRO8L3M Art Brut 2 TEST DRIV3 – recenzja

PRO8L3M Art Brut 2
0
(0)

PRO8L3M Art Brut 2 – czy było warto?

Fenomen PRO8L3M jest dla mnie, jako trochę bardziej obserwatora niż fana, trochę zastanawiający. Nie to, że nie doceniam co zrobili i jak to zrobili. Nie no, szanuje i propsuje. Ale obserwuje tłumy fanów ciągnące na eventy niemalże z mistycznym namaszczeniem.

Na początku 2019 roku, też w lutym, miałam okazję uczestniczyć w instalacji Outpost. Klimat na samym evencie był niemalże taki jak na płycie – nielegal, surowość i target do największych fanów. Nie był to event dla każdego – zarówno po miejscówce, jak i po materiale.

PRO8L3M Art Brut 2 TEST DRIV3 to już zupełnie inna historia. Mam wrażenie, że skierowana do bardziej mainstreamowego widza, w bardziej „cywilizowanych” warunkach, dużo lepiej zorganizowana. Nie będę tutaj oceniać samej muzyki w sobie, choć mam wrażenie, że i ta zrobiła się bardziej do masowego odbiorcy. No i jak zwykle będzie kilka tłustych bitów do auta 😉 No i sentymentalna podróż nadal trwa 🙂

PRO8L3M Art Brut 2

>>BYŁ FILMIK, ale został zablokowany 🙂 <<

Robotę robiło oświetlenie. Gratka dla robiących zdjęcia i chcących się pochwalić ciekawą fotą na insta. Wystawa statyczna obejmowała kilka fur, jedna była wypełniona Superstarami, widać kto sypał hajsem 😉 Ale i tak spoko. Chyba nie ma drugiego takiego zjawiska na polskiej scenie muzycznej, które w tak odmienny od reszty sposób, promowałoby nowy materiał. Szanuje i propsuje za konsekwencje.

Obserwując odwiedzających – mam wrażenie, że spotyka się tutaj kilka grup – fanatyczni fani, fani, słuchacze i salonowi bywacze. Ci ostatni mam wrażenie, że są tutaj, bo wypada. Wypada bywać na takich eventach, jak w galeriach. Ot, taka modna i obowiązkowa pozycja na liście do odhaczenia. A to też świadczy o randze samego eventu. Ogólnie ciekawe wydarzenie kulturowe, jakby nie spojrzeć. Dobre, żeby oderwać głowę, przenieść się w inny świat, spotkać podobnych sobie. Fajnie było widać emocje u ludzi czekających na wejście i spotkanie się ze swoimi bóstwami 😉 A to chyba niezły wyznacznik rangi samego artysty czy zjawiska kulturowego (nazwij jak chcesz 😉

PRO8L3M Art Brut 2

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *