Perfumy – tajemnica ich wytwarzania

perfumy-zapach-jak-sa-tworzone-perfumy
0
(0)

Ludzie od dawna lubują się w otaczaniu się pięknymi zapachami.

Perfumy budzą od lat wiele emocji. Procedura ich wytwarzania jest niezwykła, niemalże magiczna. Jean Claude Ellena to naczelny nos Hermes.

 

jean-claude-ellena-perfumy-hermes

Ten wpis inspirowany jest filmem dokumenty na jaki natrafiłam na Youtube. Link znajdziecie na końcu wpisu.

Zaczarowała mnie opowieść perfumiarzy o sztuce tworzenia perfum i sposób w jaki opisują tworzone przez siebie zapachy. W tym roku miałam przyjemność uczestniczyć w warsztatach tworzenia olejków eterycznych w ramach Gdynia Design Days i muszę przyznać, że proces jest czasochłonny i niezwykłe kosztowny. Jednak jest w tym jakaś magia i od tego czasu w moim domu olejki produkuje samodzielnie. Doceniam piękny olejek, który kupie, bo już wiem, jak wiele trudu kosztowało jego wyprodukowanie. I już nie kręcę nosem nad jego ceną 🙂

Video opowiada historię tworzenia zapachu czy dbałość o recepturę najsłynniejszych perfum Chanel No. 5

Pewnie specjaliście w dziedzinie mogliby się wypowiedzieć, ile materiał ma wspólnego z prawdą, jednak należy przyznać, że ogląda się to dobrze (choć dźwięk nie należy do najlepszych). Zaskakujące jest to, jak wielki udział perfumy miały w tworzeniu największych domów mody.

Eksperymentuje ostatnio z różnymi zapachami i obecnie faworytami są zapachy cytrusowe – pomarańcza, mandarynka, cydr oraz kwiat kwitnącej wiśni. Cały czas szukam swojego idealnego zapachu, ale to chyba tak samo jak z idealnym tuszem do rzęs czy podkładem. Każdy musi testować i szukać idealnego dla siebie, co nie znaczy, że sprawdzi się u nas to, co u koleżanki. Co więcej, ktoś kiedyś powiedział, że zapachy w naszej głowie utrwalają wspomnienia, co uważam nie bez kozery w kontekście wybierania czegoś tak intymnego jak zapach.

Nie zdradzam więcej co w filmie, zachęcam do oglądania 🙂

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *