Laser motus – co to za cudo?

laser motus
0
(0)

Laser motus – czy działa na jasne włoski?

Choć zabieg depilacji laserowej jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów, mnóstwo osób wciąż nie do końca wie, jak on przebiega. Przed wybraniem się na depilację laserową warto natomiast zapoznać się z podstawowymi informacjami na jej temat.
Depilacja laserowa jest wykonywana przy użyciu lasera, który w trakcie zabiegu emituje wiązkę intensywnego światła. Światło to szybko jest pochłaniane przez melaninę, czyli barwnik znajdujący się w cebulkach naszych włosków. Impuls laserowy w następstwie jest przemieniany w energię termiczną, która niszczy struktury odpowiadające za wzrost włosków. To natomiast sprawia, że włoski zaczynają odrastać coraz słabsze, aż w końcu w ogóle przestają odrastać.
By depilacja była skuteczna, nie można poprzestać na wykonaniu jedynie jednego zabiegu. Musi być wykonana ich cała seria, dopasowana do indywidualnych potrzeb osoby poddającej się zabiegowi. W zależności od rodzaju włosków, ich koloru czy też grubości, seria zabiegów może być zupełnie inna. Czasem wystarczyć może pięć zabiegów, innym razem może potrzebnych być ich dziesięć. Odstępy pomiędzy poszczególnymi seriami powinny wynosić od 6 do 12 tygodni. Cała seria zabiegów jest zatem dość czasochłonna, daje jednak trwały efekt zapewniający komfort na resztę życia.
Przed zabiegiem depilacji laserowej, przeprowadzana jest konsultacja mająca na celu zapoznanie osoby poddającej się zabiegowi, z wszelkimi kwestiami dotyczącymi przygotowania się do niego. Poza tym na takiej konsultacji omawiane są również przeciwwskazania do zabiegu, których jest kilka. Przede wszystkim depilacji nie poddaje się włosków siwych oraz rudych, ponieważ laser nie oddziałuje na nie skutecznie. Przekreślającym szansę na zabieg depilacji laserowej przeciwwskazaniem jest również chorowanie na bielactwo, na padaczkę oraz na łuszczycę. Nie można mieć również zaburzeń hormonalnych. Prócz trwałych przeciwwskazań są również przeciwwskazania czasowe, które oddalają nieco depilację w czasie. Zaliczyć do nich można przyjmowanie leków światłouczulających, czasem również antybiotyków czy też zmaganie się z opryszczką.
Każdy zabieg depilacji wykonywany jest przy pomocy lasera, które różnią się pomiędzy sobą. Na rynku wciąż pojawiają się nowości w tej dziedzinie, rewolucjonizujące depilację laserową. Bardzo ciekawym sprzętem, jest laser Motus. Laser ten przede wszystkim gwarantuje zabieg bezbolesny. Jeszcze do niedawna depilacja laserowa wiązała się z dość dużym dyskomfortem, a nawet z ryzykiem poparzeń. Laser Motus dzięki systemowi MOVEO, działa bezboleśnie. Laser ten jest również bardzo czuły na melaninę co sprawia, że odstępy między zabiegami, można skrócić nawet do 4 tygodni, co przyspiesza całą depilację. Jego silne wychwytywanie melaniny sprawia również, że jest on bardzo skuteczny nawet u osób posiadających dość cienkie oraz jasne włoski. Podobnie jak w przypadku wykonywania depilacji innymi laserami, obowiązują tutaj przeciwwskazania do wykonywania zabiegu. Takimi przeciwwskazaniami są chociażby ciąża, cukrzyca. Poddając się depilacji konkretnym laserem warto na konsultacji wstępnej zapoznać się dogłębnie z jego działaniem, skutecznościom, plusami mającymi wpływ na serię zabiegów.
——–
beauty skin
PROMOCJA DLA CIEBIE:

na kod: sparklings  -10% na zabiegi w Beauty Skin Radom beautyskin.com.pl
(sprawdź, przy pakietach to już spora suma 😉

——–
PS Pamiętaj, wszystkie zabiegi opłacałam z własnej kieszeni, nie dostałam zabiegów w gratisie, barterze itd. Polecam, bo jestem zadowolona i ufam zespołowi Beauty Skin Radom. Bardzo dziękuję za wszystkie wizyty – czułam i czuję się mega zaopiekowana, w profesjonalnych rękach, a żaden zabieg u mnie nie przyniósł niepożądanych skutków ubocznych.

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *