Kandydoza – co to?

kandydoza
0
(0)

Kandydoza – czym jest i czy jesteś w grupie ryzyka?

Kandydoza to choroba, która ma podłoże grzybicze. Zaatakować może praktycznie każdego, dlatego też trzeba przestrzegać pewnych zasad, aby się przed nią uchronić. Wywoływana jest ona przede wszystkim przez różnego rodzaju grzyby. Obecne są one głównie w jelitach, na skórze, ale też w narządach płciowych. Jeśli ktoś prowadzi zdrowy i aktywny tryb życia nie musi się niczego obawiać, ponieważ kandydoza nie wywołuje żadnych poważnych dolegliwości. W sytuacji, gdy organizm jest jednak osłabiony można poczuć się słabiej i nie mieć siły na wykonywanie codziennych czynności, której do tej pory nie sprawiały człowiekowi problemu.

Kandydoza – jakie są objawy?

Objawy kandydozy są bardzo zróżnicowane, można do nich zaliczyć m.in.:

  • świąd,
  • bóle powstałe podczas oddawania moczu,
  • liczne podrażnienia oraz zaczerwienienia, np. w pobliżu miejsc intymnych,
  • obrzęki,
  • zmiany na prąciu,
  • pieczenie pochwy,
  • czerwone plamki oraz liczne grudki.

Jak widać kandydozy nie da się na własnym ciele nie zauważyć, jeśli pojawią się jakiekolwiek objawy tej choroby jak najszybciej zainteresowani powinni udać się do specjalisty, aby podjąć optymalne dla siebie leczenie. Kandydoza może zaatakować nie tylko osoby dorosłe, ale też dzieci, dlatego też rodzice powinni je przed taką chorobą chronić. Często objawem pojawienia się tej dolegliwości jest wysoka gorączka.

Kandydoza – dlaczego się pojawia?

Kandydoza pojawia się w ludzkim organizmie wtedy, gdy nagromadzi się w nim zbyt duża ilość drożdżaków. Prowadzi to do powstania różnych infekcji, organizm jest wtedy osłabiony i nie charakteryzuje się podwyższoną odpornością. Kandydoza może pojawić się przede wszystkim u osób:

  • otyłych,
  • mających problemy z cukrzycą,
  • mających zaburzenia hormonalne,
  • potliwych.

Widać, że można zabezpieczyć się przed taką chorobą, ale trzeba czasami całkowicie zmienić swoje życie, np. w sposobie odżywiania, a to nigdy nie jest łatwe. Kandydozę łatwo można jednak wykryć, przeprowadzając specjalistyczne badania, za które trzeba jednak zapłacić kilkaset złotych. Pacjenci będą mieli jednak wtedy pewność tego, co im dolega.

 

Kandydoza – jakie leczenie można zastosować?

Leczenie kandydozy nie zawsze musi być proste. Można jednak zastosować różnorodne metody leczenia, w tym te naturalne. Stosuje się wtedy specjalne zioła, dzięki którym bardzo szybko można się wyleczyć i powrócić do pełnej dyspozycji zdrowotnej. Kandydozę można zwalczyć również przez zastosowanie specjalnych probiotyków oraz suplementów diety. Pomocna będzie też odpowiednia dieta, dlatego pacjenci mogą udać się bezpośrednio do dietetyka, który pomoże im ją ustalić.

W bardzo poważnych przypadkach konieczne będzie zastosowanie leków przeciwgrzybicznych. Mogą to być np. żele, ale też maść. Niekiedy podaje się też leki doustne, ale muszą być one dobrane przez doświadczonych specjalistów. Zazwyczaj stosuje się leczenie naturalne, zaleca się spożywanie dużych ilości warzyw oraz czosnku. Kluczowe będzie też regularne zażywanie witaminy H, która znajduje się m.in. w orzechach.

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *