Znaki zodiaku w planetach

Znaki zodiaku w planetach
0
(0)

Znaki zodiaku w planetach – jaka planeta rządzi Twoim znakiem?

Jaki wpływ ma na ciebie twoja planeta? Każdemu zodiakowi patronuje inna planeta. Przejmuje on od niej określone cechy charakteru.

Znaki zodiaku w planetach – Baran & Mars 

W mitologii rzymskiej Mars jest bogiem wojny. Mars przynosi swoim podopiecznym pewną nerwowość, wybuchowość graniczącą momentami z agresją. Osoby spod znaku Barana, któremu patronuje Mars, są urodzonymi wojownikami. Niestety zdarza się, że ich walka ma miejsce tylko w wyobraźni, a wieczna rywalizacja spala Barany. W skrajnych przypadkach osoby te zamiast budować, niszczą. Będąc niemal u celu, z krzykiem burzą wszystko, co udało im się osiągnąć. Wpływ Marsa świetnie sprawdza się w dynamicznym działaniu. Daje on swoim podopiecznym temperament, niespożytą energię, siłę i entuzjazm. Barany są dobrymi biznesmenami, sportowcami, liderami. Jednak w uczuciach sprawa wygląda nieco inaczej. Miłość to nie jest walka, tu nie ma pucharu za pierwsze miejsce. Czasem warto sobie odpuścić, nie walczyć, poddać się uczuciu. Lepiej wybaczyć niż unieść się honorem i całe życie cierpieć.

Znaki zodiaku w planetach – Byk & Wenus 

Wenus to symbol miłości do piękna i wygody. Takie też cechy przynosi ona osobom spod znaku, któremu patronuje, czyli Byka. Są one rozkochane w luksusach, ogromną wagę przywiązują do przyziemnych rozkoszy i dóbr materialnych. Byki obdarzone są wrażliwością na piękno i zmysłem artystycznym. Cenią również rozkosze podniebienia. Wenus sprawia, że jej podopieczni są osobami ciepłymi, serdecznymi i nieco powolnymi. Jednak ich pociąg do dóbr materialnych może sprawiać, że będą kolekcjonować znajomych tak, jak kolekcjonują dzieła sztuki. Byk jest dziwną mieszanką przyziemności i wyrafinowanego gustu. Dlatego też zdarza mu się skłaniać ku “dworskim gierkom” na swoim własnym dworze. Niektóre Byki mają też skłonność do prawdziwie arystokratycznych manier. Są to zazwyczaj nieszkodliwe, zabawne dla otoczenia dziwactwa.

Znaki zodiaku w planetach – Bliźnięta & Merkury

Szybki, pełen energii Merkury był posłańcem bogów. To planeta komunikacji i technologii. Osobom urodzonym pod znakiem, któremu patronuje, czyli Bliźniętom, daje on niespożytą energię, witalność i emocjonalność, graniczącą z histerycznością. Bliźnięta błyskawicznie, i najczęściej trafnie, oceniają sytuację, w jakiej się znajdują, jednak mają trudności w podejmowaniu decyzji i stawieniu czoła problemom. Zamiast tego wybierają ucieczkę. Świetnie umieją zadbać o własne interesy i często robią to kosztem innych. Zdarza im się kłamać i oszukiwać. Rzadko mają z tego powodu wyrzuty sumienia. Po prostu nie zastanawiają się nad tym, co dla nich niewygodne. Żywiołem osób, którym patronuje Merkury są podróże. Obdarzone są one talentem do nauki języków obcych i dobrze odnajdują się w każdej sytuacji. Mają wiele zainteresowań i pasji. Ciągle szukają w życiu nowych podniet. Jedyne, co ich przeraża, to stagnacja i nuda. Na dźwięk słowa “stabilizacja” uciekają z krzykiem.

Znaki zodiaku w planetach – Rak & Księżyc 

Księżyc jest pełen magii i tajemniczości. Drzemie w nim żeńska, matczyna energia, która powoduje, że w życiu poszukujesz bezpieczeństwa i komfortu.  Jego cykl od wieków wyznaczał zmiany w przyrodzie. Tak jest też z osobami spod znaku Raka – sprawiają wrażenie nieco wycofanych, tajemniczych i chłodnych, jednak w rzeczywistości są bardzo wrażliwe, emocjonalne i uczuciowe. Często ich uczucia są mylnie odczytywane przez otoczenie. Rakom brak opanowania, a Księżyc dodatkowo sprawia, że jego podopiecznym trudno jest czasem zorientować się i rozeznać w emocjach tak własnych, jak i innych. Raki często mają uczucie, że czegoś nie dostrzegają, że coś jest przed nimi ukryte. Obawiają się, że inni nie są wobec nich szczerzy. Szukają czegoś nierealnego, nieuchwytnego. Osoby spod tego znaku często popadają w melancholię i miewają problemy z depresją. Żyją w nieco nierealnym świecie fantazji i własnych wyobrażeń i zdarza im się mylić rzeczywistość z własnymi fantazjami. Emocjonalność Księżyca sprawia, że Raki są wrażliwe na krzywdę innych i skore do pomocy. Ich wybuchowość i nerwowość wyklucza wyrachowanie. Jednak prawda, którą mówią, z powodu ich wyobraźni i niestabilności, może być nieco względna – mówią to, co w danej chwili uznają za rzeczywistość. Ich emocje są względne i zmienne – dziś kochają, jutro nie. Trudno im mówić o uczuciach, stąd pozory chłodu.

Znaki zodiaku w planetach – Lew & Słońce

Słońce to życie, energia i radość. Słońce symbolizuje oryginalne wyrażanie siebie i jasność płynącą z wewnątrz. Takie też są osoby spod znaku, któremu patronuje – Lwa. Promienne, czerpiące z życia garściami, świadome własnej wartości. Lwy są urodzonymi przywódcami i umieją odnaleźć się w każdej sytuacji. Osoby, którym patronuje Słońce są niezależne, samodzielne i mimo pozorów własnego zdania, dość łatwo ulegają wpływom innych. Wystarczy wmówić im, że to ich pomysł, że same na niego wpadły i Lwy biorą cudze hasła na sztandary. Zarażają otoczenie optymizmem, a entuzjazmem porywają tłumy. One są całkowicie pewne swoich racji i nie dopuszczają do siebie myśli, że mogą się mylić. Obdarzone przez Słońce szczerym, gorącym sercem kochają ludzi i chętnie im pomagają. Mimo, iż pozornie wszystko robią na pokaz, to jednak czasem potrafią zadziwić najbliższych. Pewny swych racji, głośno ryczący król puszczy bywa czasem zadziwiająco skromny. Jednak tę stronę jego osobowości zobaczyć mogą tylko osoby najbliższe jego sercu.

Znaki zodiaku w planetach – Panna & Merkury

Podobnie jak znakowi Bliźniąt, tak i Pannie patronuje Merkury. Mimo pewnych podobieństw, w charakterystyce obu znaków występują jednak znaczne różnice. Osoby spod znaku Panny najbardziej cenią sobie ład i porządek. Lubią, kiedy sprawy idą utartym torem. U nich wszystko musi być na swoim miejscu, a one same muszą sprawować nad tym kontrolę. W przeciwieństwie do histerycznych Bliźniąt, Panny panują nad swoimi emocjami, są powściągliwe, nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Bywa, że nie widzą nic poza czubkiem własnego nosa. Jednak nie wynika to z egoizmu, a z nadmiernej kontroli nad własnymi emocjami. Nie mają problemów z podejmowaniem decyzji, a każda z nich jest przemyślana i rozsądna. Przenikliwy umysł Panien świetnie radzi sobie z nowoczesną techniką. Nowe sprzęty czy technologie stanowią wyzwanie dla ich analitycznych zdolności. Świetnie radzą sobie z komputerami, smartfonami i innymi dziełami cywilizacji informatycznej. Może wynika to z faktu, że Merkury sprawia, że ich umysł działa jak najsprawniejszy komputer. To urodzeni naukowcy, informatycy i badacze.

Znaki zodiaku w planetach – Waga & Wenus

Patronem osób spod znaku Wagi (podobnie jak Byka) jest Wenus. W twoim znaku zodiaku ta planeta skupia się przede wszystkim na miłości. Daje ona Wagom świetny gust i zamiłowanie do pięknych rzeczy. Eleganckie i wyrafinowane Wagi nie zadowolą się byle czym. Stawiają jakość przed ilością. Dodatkowo, w odróżnieniu od Byków, wierzą również w piękno duchowe. Cenią ludzi, którzy oddają się swoim ideom. Same w tej dziedzinie miewają skłonności do przesady, a wręcz fanatyzmu. Wagi wierzą w harmonijne działanie. Mają problemy z podejmowaniem decyzji. Chcąc dokonać najlepszego wyboru, często długo rozważają dostępne opcje. Wenus daje Wagom spokój wewnętrzny i opanowanie. Kiedy inni wpadają w panikę, Waga jest oazą spokoju. Osoby spod tego znaku mają talenty dyplomatyczne i potrafią załagodzić nawet największy konflikt. Są tolerancyjne, łagodne i pełne zrozumienia. Lubią się rozwijać i pracować nad sobą. Uczą się przez całe życie. Otoczenie postrzega cię jako muzę. Niestety posiadają też wady – bywają leniwe, opieszałe i zdarza im się mijać z prawdą.

Znaki zodiaku w planetach – Skorpion & Pluton / Mars

Pluton, bóg świata podziemnego w mitologii rzymskiej, który symbolizuje mroczną stronę życia, sekrety, przemianę i ponowne narodzenie się poprzez śmierć. Mroczny i tajemniczy Pluton daje swoim podopiecznym ekscentryczność, mocną osobowość, tajemniczość i siłę. Skorpiony są odważne. Jeśli to możliwe, unikają otwartej konfrontacji. Wolą rozwiązać problem działaniami zakulisowymi – manipulacją, zdobywaniem przewagi. Jeśli jednak zostaną zmuszone do walki, będą ją toczyć do końca. Skorpion jest wspaniałym, oddanym przyjacielem, ale zraniony zostaje dozgonnym wrogiem. Zemsta to jego żywioł. Może długo czekać na właściwy moment. Mroczna aura Plutona daje osobom urodzonym pod jego wpływem zamiłowanie do ryzyka. Skorpiony kochają adrenalinę, chcą wszystko przeżyć i wszystkiego spróbować. Dlatego mogą eksperymentować z używkami, jednak jest mało prawdopodobne, że się uzależnią. One tylko zbierają doświadczenia. Są osobami bardzo zmysłowymi i seks stanowi dla nich niezwykle istotną część życia. I w tym temacie nie mają one zahamowań i chętnie eksperymentują.

Znaki zodiaku w planetach – Strzelec & Jowisz

Jowisz to ciało niebieskie utożsamiane ze szczęściem i nagrodami od losu. Jowisz, władca bogów, obdarza swoich podopiecznych prawdziwą charyzmą. Osoby te posiadają żywą osobowość, poczucie humoru i ognisty temperament. Strzelce bardzo cenią szczerość, a w ich wydaniu bywa ona wręcz brutalna. Pełne dobrych chęci, uważają, że ich rady wskażą innym, jak żyć. Jeśli ktoś zlekceważy ich sugestie, potrafią się obrazić. Takt nie jest ich mocną stroną. W końcu Strzelec wie najlepiej i wszystko powinno iść po jego myśli. Niestety, empatia osób, którym patronuje Jowisz jest dość powierzchowna. Strzelec nie wgłębia się w temat, nie rozumie innych. On po prostu przykłada kalkę ze swojego życia i uważa, że to najlepsze rozwiązanie. Strzelce są pełne radości życia, wesołe i jowialne. Szybko nawiązują kontakty i stają się duszą towarzystwa. Zarażają innych swoimi ideami i robią świetne wrażenie. Kochają wolność, lubią ruch na świeżym powietrzu, chętnie podróżują. Dla nich wszystko jest przygodą. Nie przepadają za stagnacją, wolą, by każdy dzień był wyzwaniem i przyjemnością.

Znaki zodiaku w planetach – Koziorożec & Saturn

Saturn daje osobom, którym patronuje upór, dzięki któremu dążą one konsekwentnie do celu. Może inni są lepszymi strategami czy wizjonerami, jednak jeśli chodzi o ciężką pracę, to Koziorożce są w stanie każdy projekt doprowadzić do szczęśliwego finału. Ich wytrwałość sprawia, że bardzo cenią sobie owoce swojej pracy. Bywają oszczędni aż do przesady. Do tego ich surowy sposób bycia często odbierany jest jako oschłość. Koziorożce mają problem z wyrażaniem emocji. Nie dla nich piękne słowa, one wolą okazywać uczucie troską o bliskich i zapewnieniem im poczucia bezpieczeństwa. Są surowe w obyciu, poważne, dojrzałe, często ponad swój wiek. Brak im poczucia humoru. Są pracowite i cierpliwe. Potrafią latami pracować na sukces. Nikt nie usłyszy od nich słowa skargi na ich los. Saturn sprawia, że wiedzą, że nie liczy się, jak się zaczyna, a jak się kończy. Koziorożce są świadome tego, że nic nie spada z nieba, a na wszystko w życiu trzeba sobie zapracować.

Znaki zodiaku w planetach – Wodnik & Uran / Saturn

Uran obdarza swoich podopiecznych silnym charakterem, pewnością siebie i bystrym umysłem. Wodniki mają rozległe zainteresowania i sporą wiedzę. Chętnie otaczają się ludźmi, którzy je inspirują i motywują. Niechętnie patrzą na sieć zależności i szczególne znaczenie mają dla nich osoby bezinteresowne. Wodniki to osoby o nieograniczonych horyzontach. Dla nich zawsze jest czas na poznanie nowych idei, światopoglądów czy na zdobycie wiedzy. Tak, jak chętnie poznają nowych ludzi, którzy mogą coś wnieść do ich życia, tak samo łatwo przychodzi im skreślanie tych, którzy w ich ocenie nie przedstawiają dla nich wartości. Uran sprawia, że jego podopieczni bywają intelektualnymi snobami – interesują ich tylko tematy oryginalne, tajemnicze, wyjątkowe i niedostępne dla innych. Chętnie będą uczestniczyć w tajnych organizacjach, najlepiej opartych na wiedzy i ezoteryce. Wodniki bywają tajemnicze do granic możliwości. Niewiele mówią o sobie, chętnie przeprowadzają na bliskich eksperymenty psychologiczne. Te ich zabawy mogą być nieprzyjemne i niebezpieczne – tak dla nich, jak i dla innych. Wodniki chętnie słuchają tego, co się do nich mówi, a potem równie chętnie wykorzystują tę wiedzę przeciwko rozmówcy. Bywają egoistyczne i okrutne. Zawsze jednak potrafią usprawiedliwić się przed sobą celem wyższym.

Znaki zodiaku w planetach – Ryby & Neptun

Ryby są rządzone przez Neptuna, planetę fantazji, kreatywności, wrażliwości, iluzji oraz zamieszania.To on sprawia, że osoby urodzone pod jego wpływem żyją niejako w dwóch światach – realnym i w świecie marzeń oraz idei. Ryby są niezwykle wrażliwe, emocjonalne i uczuciowe. Mają bardzo rozwiniętą intuicję, na której zwykle polegają. Pomaga im ona w ocenie rzeczywistości, dlatego dla osób postronnych decyzje podejmowane przez Ryby mogą wydawać się irracjonalne. Neptun sprawia, że jego podopieczni są chwiejni, zmienni i mają problemy z samookreśleniem. Każda z odczuwanych przez nie emocji jest prawdziwa i wierzą w każdą z nich. Niestety, w życiu codziennym oznacza to zwykle zmienność i niestałość w uczuciach. Ryba nie umie zdecydować, co jest dla niej dobre. To sprawia, że życie z nią bywa trudne. Podopieczni Neptuna mają skłonność do melancholii i uciekania w świat fantazji. Trudno im wziąć odpowiedzialność za swoje decyzje i za innych ludzi. Zmuszone do tego albo uciekają, albo wpadają w depresję. Zdarza się także, że mogą szukać ucieczki w religii lub mistycyzmie. Ryby są niezwykle romantyczne. Wierzą w prawdziwą miłość i przeznaczenie. Brak w nich skłonności do wyrachowania i przebiegłości, chociaż zdarza im się próbować. Osoby spod znaku Ryb bywają również despotyczne i wymagające – szczególnie wobec najbliższych.

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *