Skorpion znak zodiaku

Skorpion znak zodiaku
4.9
(222)

Skorpion znak zodiaku charakterystyka, opis, daty, kamienie, zapachy, kolory.

Skorpion znak zodiaku data

Obchodzi urodziny od 23 października do 22 listopada

Skorpion znak zodiaku żywioł

Żywiołem Skorpionów jest woda. To ona odpowiada za ich impulsywność i emocjonalność. Ten żywioł sprawia też, że osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku stale chcą się rozwijać i poszerzać swoją wiedzę. Są w ciągłym ruchu – zarówno intelektualnym, jak i fizycznym! Znaki wodne: emocjonalność, wyobraźnia, opiekuńczość, introwertyzm, empatia.

Skorpion znak zodiaku charakter

Zodiakalne Skropiony obchodzą urodziny od 23 października do 22 listopada. Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku – wbrew pozorom – mają mocne charaktery. Mimo, że na pierwszy rzut oka nie wydają się zbyt asertywne, w rzeczywistości potrafią się postawić i walczyć o swoje. Skorpiony są świetnie zorganizowane i wszystko planują z wyprzedzeniem – a to jest jedna z ich największych zalet w życiu zawodowym. Prywatnie cenią stabilizację i są bardzo rodzinne, ale to nie znaczy, że są spokojne – jedną z ich najwyraźniejszych cech charakteru jest impulsywność. Skorpiony przywiązują też dużą wagę do szczegółów i dobrych manier, dlatego zawsze starają się być taktowne i nikogo nie urazić. Jednak nie każdy to docenia, a Skropiony obdarzone świetną pamięcią – łatwo zapamiętują nie tylko dobre, ale i złe rzeczy.

Skorpion znak zodiaku życie towarzyskie

Osoby urodzone pod znakiem Skorpiona są oddanymi i lojalnymi przyjaciółmi. Mimo emocjonalności i mocnego charakteru unikają sporów z bliskimi. Jeśli jednak przydarzy im się kłótnia, nie eskalują konfliktu – zwłaszcza jeśli druga strona pierwsza wyciągnie rękę do zgody. Skorpiony są lubiane, ale nie mają wielu przyjaciół – dla nich liczy się jakość, a nie ilość. Ich impulsywność sprawia, że w kontaktach międzyludzkich zdarza im się palić za sobą mosty.

Skorpion znak zodiaku zapach

Hipnotyzujące Skorpiony cudnie otuli piżmo, cedr, paczula, mirra, kardamon, palisander, ylang-ylang, a także słodycz maliny, brzoskwini i porzeczki. Pasujące zapachy: limonka i granat, pieczona gruszka.Dla znaków wodnych wymarzone są oczywiście perfumy wodne, czyli orzeźwiające, świeże niczym bryza morska zapachy przynoszące chłodzące doznania. Skorpiony nie stronią też od kwiatowych nut – te muszą być subtelne i romantyczne. Ulubione składniki perfum to m.in:

  • lilia wodna,
  • białe piżmo,
  • bursztyn,
  • nuty morskie
  • kwiat lotosu,
  • róża,
  • bez,
  • magnolia.

Skorpion znak zodiaku kolory

Skorpion to znak wody, ale wyjątkowo pod wpływem Marsa i Plutona, czyli bardzo wojowniczych planet. Skorpion silnie kojarzony jest z seksem i śmiercią. Więc idealnie pasują do niego dwa kolory: krwista czerwień, seksowna i prowokująca, namiętna i pełna pasji oraz czerń, która kojarzy się ze śmiercią, z żałobą, ze smutkiem, stratą i transformacją. Każdy Skorpion lubi te kolory wokół siebie i często nosi na sobie połączenie tych barw. Kobiety lubią mieć na sobie prowokacyjną bieliznę w kolorze czarnym lub czerwonym.

Skorpion znak zodiaku kamienie

MALACHIT – Pomaga leczyć uzależnienia oraz pozbywać się złych przyzwyczajeń. Uczy wyrozumiałości wobec siebie i innych, czyniąc bardziej otwartym na świat i ludzi.
JASPIS – Jego czerwona (krwawa) odmiana przekazuje siłę i mądrość Natury oraz wspomaga bezinteresowne działania.
TURMALIN – Jego czerwona odmiana wspiera w wyzbyciu się przez skostniałych emocjonalnych przyzwyczajeń oraz otwiera drogę do rozwoju. Jego czarna odmiana pomaga uwolnić się od negatywnych energii.
HEMATYT – Przekazuje opanowanie i spokój oraz uczy, jak regenerować swoje siły. Pomaga pokonywać trudności wykorzystując wcześniejsze doświadczenia.
OBSYDIAN – Wpływa na podświadomość pozwalając przeżywać i utrwalać nieuwolnione wcześniej emocje.
RUBIN – Dzięki niemu uczy się zamieniać seksualne i emocjonalne popędy na bezwarunkową miłość.
GRANAT – Wspiera odwagę i siłę. Pozwala mu pogłębić seksualne doznania.
OPAL – Jego czarna odmiana pozwala pozbyć się lęku przed Światem.
AMETYST – Pozwala uwierzyć w dobroczynny wpływ zaufania i poświęcenia na życie z ukochanym człowiekiem. Uczy korzystania z własnej intuicji oraz rozwija bezinteresowność.
AGAT – Pozwala odnaleźć w sobie wewnętrzną jasność i czystość, uczy odczuwać duchem.

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 4.9 / 5. Vote count: 222

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *