Znak zodiaku Byk

Znak zodiaku Byk
0
(0)

Znak zodiaku Byk charakterystyka, opis, daty, kamienie, zapachy, kolory.

Znak zodiaku Byk data

Obchodzi urodziny od 20 kwietnia do 22 maja.

Znak zodiaku Byk żywioł

Żywiołem byków jest ziemia i faktycznie stąpając twardo po podłożu Byki czują się najpewniej. Przez to też Byki cenią stabilność – nie lubią dużych zmian w życiu. Bliskie są im kolory ziemi i w nich czują się najlepiej – w końcu uwielbiają spędzać czas na łonie natury i zdecydowanie lepiej czują się pośród lasów, nawet tych egzotycznych, niż na otwartej wodzie. Znaki ziemne: fizyczność, praktycyzm, zmysłowość, przyziemność.

Znak zodiaku Byk charakter

Byki obchodzą urodziny wiosną i większość z nich właśnie wiosną czuje się najlepiej. Ale to nie znaczy, że byki cierpią w gorące lato, albo w cieplejszych klimatach – wprost przeciwnie! Byki kochają podróże, a na kierunek swoich tripów częściej wybierają południe niż północ – w myśl, że im więcej ciepełka, tym lepiej. W większości są to osoby, które już na początku zimy zaczynają odliczać dni do wiosny i lata! Byki są z reguły praktyczne i konkretne, ale cierpliwość nie jest ich najmocniejszą stroną, dlatego często szukają nowych wyzwań i pasji, a w życiu towarzyskim i zawodowym wyjątkowo trudno nawiązywać im relacje z niezdecydowanymi osobami. Są też wymagające – w stosunku do siebie i do innych. Ta cecha może być przez niektórych postrzegana jako wada, bo Byki zawsze stawiają poprzeczkę najwyżej.

Znak zodiaku Byk życie towarzyskie

Byki są lubiane i na ogół uwielbiają przebywać wśród ludzi, ale od czasu do czasu cenią też sobie chwile tylko dla siebie. Zazwyczaj mają wielu znajomych, a ich relacje często przeradzają się w wieloletnie przyjaźnie. Usposobienie mają pozytywne, a choć z pozoru są duszami towarzystwa, przy pierwszym kontakcie są nieco zdystansowane. Więc dużo zyskują przy bliższym poznaniu! Byki mają silne charaktery, ale nie wychodzą przed szereg i częściej dostosowują się do grupy, niż chcą być jej liderem. Ich skłonności do kompromisów i elastyczność jest ceniona przez przyjaciół i współpracowników.

Znak zodiaku Byk zapach

Osoby te lubią poczuć się luksusowo, a jednocześnie namiętnie. Sprzyjać Wam będą ambra, bez, konwalia, róża, gruszka wanilia i piżmo. Pasujące zapachy: cedr, brzoskwinia, pomarańcza. Ziemskie znaki lubią zapachy głębokie i wielowymiarowe. Idealną kategorią są dla nich perfumy drzewne i szyprowe, a także nuty ziemne i żywiczne. Składniki, które dobrze komponują się ze skórą Byków, Panien i Baran to np.:

 • drzewo gwajakowe,
 • drzewo sandałowe,
 • drzewo oliwne,
 • drzewo cedrowe,
 • irys,
 • trufle,
 • mech dębowy,
 • wetiwer / vetiver
 • cyprys,
 • ylang-ylang,
 • piżmo.

Znak zodiaku Byk kolory

Byk jako znak ziemski silnie związany jest z barwami natury, więc takie kolory jak zieleń czy brąz oraz wszelkie odcienie beżu zdają się dobrze korespondować z jego spokojną naturą. Byk ceni sobie życie bez niespodzianek, a więc nie przepada za kolorami zbyt rzucającymi się w oczy, zawsze zamiast bystrego koloru woli odcienie przytłumione i delikatne. Kolorem, którego Byk nie znosi jest czerwony, bo ten jak wiadomo działa na niego „jak płachta na byka!”

Znak zodiaku Byk kamienie

AGAT – Dzięki agatowi odzyskuje wiarę w samego siebie. Pod jego opiekuńczym wpływem może dokonywać rzeczy, które wymagają wytrwałości i cierpliwości.
AWENTURYN – Pozwala odzyskiwać siły i czerpać spokój z otaczającej go przyrody. Dzięki awenturynowi jednoczy się on z siłami natury, co daje poczucie bezpieczeństwa i radość życia.
CYTRYN – Dzięki ciemniejszej odmianie tego minerału odzyskuje dobre samopoczucie i pewność siebie. Cytryn pomaga szczerze i swobodnie wyrażać uczucia. Sprawia, że jest on bardziej otwarty na nowe doświadczenia i potrafi wyciągać z nich wnioski.
MALACHIT – Sprawia, że staje się bardziej otwarty na wszelkie zmiany w swoim życiu. Pozwala pozbyć się ograniczających go struktur i daje mu siłę i odwagę by cieszył się tym co przyniesie los. Kamień ten pogłębia też jego miłość i zrozumienie samego siebie i innych ludzi.
AGAT MSZYSTY – Dzięki niemu uzyskuje harmonię i równowagę z siłami przyrody. Kamień ten obdarza go nową witalnością i poczuciem bezpieczeństwa.
KWARC RÓŻOWY – Pozwala uzewnętrznić uczucia i wnosi miłość. Leczy również rany jego serca i otwiera go na na drugiego człowieka. Sprawia, że staje się bardziej wrażliwy na piękno przyrody i sztukę. Pozwala również dostrzec piękno w naturze innych ludzi i odkryć w sobie duszę artysty.
CHRYZOKOLA – Pozwala żyć zgodnie z prawami natury i otwiera drogę do poznania tajemnicy wszechświata. Przepełnia jego serce miłością, radością i spokojem.
SZMARAGD – odsłania przed Bykiem tajemnice życia i sprawia, że spełnia się on w tym co robi. Pogłębia miłość w jego sercu i powoduje, że uczucie to staje się motorem napędowym dla rozwoju na wszystkich płaszczyznach bytu. Inicjuje i wspiera proces odnowy.
SZAFIR – Dzięki niemu wzrasta zaufanie do realności tego co niepojęte. Szafir sprzyja zwróceniu się ku nadrzędnej, niezniszczalnej sile kierującej naszym życiem i pogodzenia się z jej poczynaniami.

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *