Znak zodiaku Baran

znak zodiaku baran
4.9
(229)

Znak zodiaku baran charakterystyka, opis, daty, kamienie, zapachy, kolory.

Znak zodiaku Baran data

Obchodzi urodziny od 21 marca do 19 kwietnia.

Znak zodiaku Baran żywioł

Baran należy do żywiołu ognia, który stoi za siłą charakteru i odwagą osób urodzonych pod tym znakiem zodiaku. Żywioł Baranów dobrze obrazuje ich charakter – potrafią być impulsywne, są zdecydowane i kiedy coś sobie postanowią, ciężko ich pohamować. To także wyraz pewnego rodzaju żarliwości, a także… namiętności w związkach! Znaki ogniste: duch, inspiracja, energia, instynkt, komunikatywność, aktywność.

Znak zodiaku Baran charakter

O Baranach mówi się, że to jeden z najsilniejszych znaków zodiaku. To osoby, które mają rozwinięte umiejętności przywódcze i negocjacyjne. W życiu kierują się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem i starają się twardo stąpać po ziemi. To nie znaczy jednak, że nie pozwalają sobie na nutkę młodzieńczej spontaniczności i wszystko muszą mieć zaplanowane. Mimo wszystko Barany wolą w życiu zapobiegać, niż się później martwić, więc każdą decyzję życiową skrupulatnie przemyślą. Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku potrafią być uparte i są bardzo pracowite. Przez to najlepiej czują się, prowadząc własny biznes albo pracując na swoje nazwisko. Barany mają to do siebie, że rzadko zmieniają zdanie i bronią swoich wartości oraz decyzji. W niektórych sytuacjach może to być dosyć irytujące dla ich bliskich, którzy często zarzucają Baranom brak elastyczności.

Znak zodiaku Baran życie towarzyskie

Barany zdecydowanie stawiają na jakość, a nie na ilość – i dotyczy to także przyjaciół. To lojalni przyjaciele i partnerzy, którzy wolą pracować nad relacjami, niż je nagle ucinać. Barany mają kilka bliższych osób, z którymi trzymają się od lat. Nie mają problemów z poznawaniem nowych ludzi, ale starzy przyjaciele wywołują u nich miłe wspomnienia i sentyment. Przyjaciele cenią w Baranie to, że jest życiowy i zawsze skłonny do pomocy. Może nie jest tak, że pierwszy się wyrwie, żeby kogoś w czymś wyręczyć, ale nigdy nie odmawia. Nie szuka też poklasku i uznania – jak pomaga, to tak, że mało kto o tym wie.

Znak zodiaku Baran zapach

Osoby temperamentne potrzebują zdecydowanego zapachu, w którym zakochają się od pierwszego powąchania. Do waszej natury pasują: paczula, bursztyn, cynamon, imbir, dym oraz gardenia i geranium. Pasujące zapachy: dzika orchidea, sosna.

Znaki z grupy ognia mogą śmiało otulać się różnymi zapachami. Jesienno-zimową porą – zapachy orientalne – intrygujące, ciepłe i ciężkie kompozycje, w których wyczuwa się pikantne przyprawy, zmysłowe dodatki i kwiaty o intensywnej woni. Wiosna i lato – perfumy z rodziny gourmand, czyli o aromacie słodkich wypieków – z nutą wanilii na czele. Składniki perfum, które pasują do Barana to np.:

  • wanilia,
  • pieprz, szafran,
  • kadzidło,
  • nuty skórzane i alkoholowe (np. whisky, rum),
  • bób Tonka,
  • jaśmin,
  • cynamon, kardamon, gałka muszkatołowa,
  • praliny, czekolada.

Znak zodiaku Baran kolory

Jako znak ognia i przedstawiciel męskiej i wojowniczej części zodiaku postawi na żywe barwy. Baran kocha namiętnie oraz nienawidzi z całej siły i walczy o swoje. Jest znakiem siły, energii i namiętności – ma ogromnie bogate życie seksualne. Spory temperament przesłania mu cały świat – idealnym dla niego kolorem jest czerwień, która współgra z jego żywiołowym temperamentem.

Znak zodiaku Baran kamienie

HEMATYT – Zbiera rozproszoną energię dając siłę. Nawet w najcięższych chwilach minerał ten podtrzymuje go na duchu. Hematyt pomaga mu wyciągać wnioski z życiowych sukcesów i porażek jednocześnie ucząc cierpliwości i rozwagi.
KARNEOL – Wspiera w trakcie realizacji jego pomysłów obdarzając go wytrwałością i kreatywnością. Wnosi w jego życie radość i pozwala cieszyć się chwilą.
JASPIS – Daje wytrwałość i cierpliwość, nie gasząc zarazem jego zapału. Dodaje do jego impulsywnej energii rozwagę i mądrość. Obdarza go współczuciem i daje impuls do czynienia dobra.
GRANAT – Odmiana granatu o ciemnoczerwonej barwie pozwala silniej przeżywać miłość fizyczną i bardziej świadomie używać swojego potencjału seksualnego. Granaty o tym zabarwieniu dają siłę, wolę i energię do realizacji konstruktywnych przedsięwzięć kierując na właściwy tor i odsłaniając przed nim cele, do których powinien dążyć.
AMETYST – to ważny kamień uzupełniający. Dzięki ametystowi osoba urodzona pod tym znakiem uzyskuje zdolność poznania swego wnętrza i otwarcia duchowych aspektów jej istoty. Dodatkowo ametyst rozwija zdolność poświęcania się dla innych.
TURMALIN – Dzięki czerwonej lub ciemnoróżowej odmianie tego minerału uzyskuje energię ukierunkowaną na konkretne cele. Pozwala to na samodzielną walkę z własnymi słabościami.
RUBIN – Sprzyja rozwojowi duchowemu. Rubin powoduje, że chętniej poświęca się celom służącym duchowemu wzrostowi. Kamień ten wzmacnia jego intuicję i obdarza go twórczą siłą.

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 4.9 / 5. Vote count: 229

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *