rak znak zodiaku

rak znak zodiaku
4.9
(399)

rak znak zodiaku charakterystyka, opis, daty, kamienie, zapachy, kolory.

rak znak zodiaku data

Obchodzi urodziny od 21 czerwca do 22 lipca.

rak znak zodiaku żywioł

Żywiołem Raków jest woda, co wpływa na ich wysoko rozwiniętą sferę emocjonalną. Przez to często są to osoby wielu kontrastów, które trudno jednoznacznie sklasyfikować. Szerokie zainteresowania i dociekliwość w zdobywaniu wiedzy to tylko niektóre ich atuty! Znaki wodne: emocjonalność, wyobraźnia, opiekuńczość, introwertyzm, empatia.

rak znak zodiaku charakter

Raki obchodzą urodziny od 21 czerwca do 22 lipca. Na tle innych znaków zodiaku wyróżnia je wysoko rozwinięta empatia i wrażliwość. Ale to nie znaczy, że dadzą sobie wejść na głowę! Mimo swojej wrodzonej delikatności Raki potrafią być stanowcze i wyraźnie postawić granicę. Osoby spod tego znaku często są tradycjonalistami, co jednak nie znaczy, że nie są otwarte na nowe doświadczenia i brakuje im spontaniczności. Jednak rozsądek przede wszystkim!

rak znak zodiaku życie towarzyskie

Dla Raków najważniejsza jest rodzina i domowe ognisko, więc są lojalnymi i dobrymi partnerkami. W przyjaźni wychodzą z założenia, że liczy się jakość, a nie ilość. Przyjaciele cenią w nich szczerość i gotowość do pomocy. Choć w towarzystwie Raki mogą być odbierane jako dusze towarzystwa, w rzeczywistości wolą spędzać czas w kameralnym gronie.

rak znak zodiaku zapach

Raki, z pozoru chłodne lecz w środku czułe, odnajdą się w nutach magnolii, róży, ambry, kamfory, eukaliptusa, karmelu oraz wanilii. Pasujące zapachy: wanilia, cynamon, magnolia. Dla znaków wodnych wymarzone są oczywiście perfumy wodne, czyli orzeźwiające, świeże niczym bryza morska zapachy przynoszące chłodzące doznania. Raki, Skorpiony i Ryby nie stronią też od kwiatowych nut – te muszą być subtelne i romantyczne. Ulubione składniki perfum to m.in:

  • lilia wodna,
  • białe piżmo,
  • bursztyn,
  • nuty morskie
  • kwiat lotosu,
  • róża,
  • bez,
  • magnolia.

rak znak zodiaku kolory

Rak jako znak pod władaniem Księżyca najsilniej kojarzony jest z kolorem srebrnym lub srebrzysto szarym. Wiele kobiet spod tego znaku nosi srebrne dodatki lub wybiera srebrne sukienki. Ponieważ Rak lubi być w cieniu i nie przepada za byciem na świeczniku oraz nie szuka poklasku, a jedynie zależy mu na spokoju i nie rzucaniu się w oczy, może dobrze czuć się w srebrnym lub szarym wydaniu. W kolorze szarym nie wyróżnia się z tłumu i czuje się bezpiecznie.

rak znak zodiaku kamienie

KARNEOL – Jego jasna odmiana pozwala zapomnieć o przeszłości oraz sprawia, że ufnie płynie on z życiem. Nadaje uczuciom trwałość oraz sprzyja twórczemu wyrażaniu przez niego myśli i uczuć.
AWENTURYN – Daje emocjonalny spokój łagodząc wewnętrzne wzburzenia. Pozwala czerpać spokój i siłę z Natury.
JASPIS – Wpływa na umiejętność otaczania innych bezinteresowną opieką. Wzmacnia jego wytrwałość i poczucie rzeczywistości.
KORAL – Daje poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Wpływa na umiejętność dopasowania się do zmieniających się warunków życia.
JADEIT – Posiada równoważący i uspokajający wpływ. Dzięki jadeitowi może z większym spokojem wchłaniać w siebie uroki świata. Kamień ten sprawia, że staje się bardziej otwarty na drugiego człowieka.
CHALCEDON – Pomaga w zachowaniu czystości serca, tak by mógł być przekaźnikiem sił wynikających z Natury.
OPAL – Nadaje uczuciom głębi i żywotności. Pozwala cieszyć się z różnych przejawów życia. Pogłębia zrozumienie dla innych form bytu.
KAMIEŃ KSIĘŻYCOWY – Działa harmonizująco na życie uczuciowe pozwalając udostępnić bogactwo jego uczuć oraz czerpać z nich siły. Wyostrza intuicję pomagając w zrozumieniu snów.
SZMARAGD – Wpływa regenerująco i odmładzająco. Pogłębia zrozumienie dla sił i istot działających poza światem widzialnym.

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 4.9 / 5. Vote count: 399

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *