Tutore opinie o edukacji zdalnej

tutore opinie
4.8
(295)

W ostatnich latach stała się bardzo popularna, choć jej początków należy szukać w XVIII wieku. Edukacja na odległość jest dziś bardzo korzystnym rozwiązaniem.

Tutore opinie – jak to działa?

Jesteśmy przyzwyczajeni do dość klasycznego modelu edukacji: odbywa się w szkole, w dużej grupie, z użyciem tablicy i podręczników, a jej stałe elementy to sprawdziany i oceny. Większość z nas powszechności edukacji zdalnej doświadczyło w momencie rozpoczęcia się pandemii koronawirusa, która wymusiła taki system na polskich szkołach. Było to wówczas jedyne rozwiązanie, które pozwalało podtrzymać ciągłość nauki u dzieci i młodzieży. Rodzice dzieci w wieku szkolnym wiedzą jednak, że nie było to rozwiązanie doskonałe – polski system edukacji nie okazał się być przygotowanym na taką zmianę.

Dużo przed pandemią i niezależnie od niej, pojawiły się na rynku doświadczone firmy, które mają nieco inny pomysł na edukację zdalną. Tutore ma w swojej ofercie kursy online z wielu dziedzin, na których dziecko może rozwijać zdolności i uczyć się nowych kompetencji. Nauka w tym systemie różni się jednak nieco od tego, do czego zdążyliśmy się przyzwyczaić. 

Podstawową różnicą jest wielkość grupy – tu mamy do czynienia nawet z grupami zaledwie trzyosobowymi, co daje nauczycielowi możliwość dokładnego zajęcia się każdym z podopiecznych. Jest to oczywistą korzyścią dla ucznia, który dzięki uczestniczeniu w zajęciach grupowych może także socjalizować się i poznawać osoby o podobnych zainteresowaniach. 

Zajęcia w Tutore prowadzone są z użyciem kamery i mikrofonu na żywo, dzięki czemu uczeń może w każdym momencie zadawać pytania i upewniać się, że dobrze rozumie materiał. Jednocześnie, zaletą nauki zdalnej jest fakt, że uczeń nie musi się spieszyć aby zdążyć do szkoły – jest w swoim pokoju, pijąc herbatę w ulubionym kubku i nie martwiąc się o wizję powrotu do domu. Wpływa to z pewnością na większy komfort i rozluźnienie, co z kolei przekłada się na wyniki.

Dzięki małej grupie i interaktywnej metodzie nauki, nauczyciel może na bieżąco śledzić postępy dziecka i dopasowywać do nich kolejne kroki w kursie. Z perspektywy ucznia to z pewnością bardziej motywujące, kiedy jego progres jest dostrzegany i podkreślany inaczej, niż w tradycyjnej szkole wyłącznie za pomocą odgórnego systemu stopni.

Czego można się nauczyć?

Kursy w Tutore obejmują całkiem szeroki zakres potrzeb edukacyjnych i umożliwiają zarówno rozwój w kierunkach znanych z tradycyjnego szkolnictwa (matematyka, język angielski), jak i kształcenie umiejętności artystycznych (grafika, gra na gitarze, rysunek). Można także podjąć edukację w kierunku programowania, prowadzoną w nowatorski sposób z użyciem gry Minecraft. 

Kursy dostosowane są poziomem do wieku ucznia, a nauczycielami są doświadczeni praktycy. Ponadto, Tutore oferuje darmową lekcję próbną, dzięki której można przekonać się o tym, czy taki system nauki odpowiada dziecku i czy faktycznie jest ono zainteresowane daną dziedziną.

Najważniejsze bowiem jest dobranie kursu do zainteresowań dziecka – wtedy nauka staje się przyjemnością, a efekty pojawiają się w naturalny sposób. 

Jak wyglądają kursy online do nauki języka obcego?

O tym, że język angielski stał się niezbędny w codziennym życiu, nikogo nie trzeba chyba przekonywać. Poziom nauki języka w szkołach publicznych bywa różny, warto jest więc korzystać z dodatkowego wsparcia. Naukę języka angielskiego w Tutore można odbywać na kilku różnych poziomach, w zależności od wieku i umiejętności. 

Co istotne, w metodzie stosowanej w tej szkole uczeń „zanurzony” jest w języku i pracuje z użyciem wszystkich zmysłów, także ruchu. To nieco inne podejście niż tradycyjny system powtórek, który znamy ze szkoły. Uczniowie mogą nauczyć się praktycznego wykorzystania języka, ale w procesie nauki uwzględniona jest także gramatyka. Nauczyciele starają się urozmaicać zajęcia prowadząc je w aktywny sposób, tak żeby każdy z uczestników mógł się wykazać.

Dlaczego kurs gry na gitarze online ma sens?

Jedną z największych zalet edukacji przez Internet jest jej dostępność. Uczyć można się z dowolnego miejsca na świecie, wykorzystując komputer ale także tablet czy nawet telefon. Bez znaczenia, czy nauczyciela i ucznia dzieli kilka czy kilkaset kilometrów. W ten sposób uczenie się nowych umiejętności jest możliwe nawet, kiedy w pobliżu nie ma wykształconych nauczycieli danej umiejętności.

Znacznie prościej jest zapisać dziecko zainteresowane grą na instrumencie na internetowy kurs, niż znaleźć mu odpowiedniego nauczyciela w okolicy. Umożliwia to ponadto „sprawdzenie się” podczas stawiania pierwszych kroków w muzycznym świecie. Ktoś mógłby doradzić uczenie się gry na instrumencie z ogólnodostępnych filmików na YouTube – stamtąd zresztą można czerpać wiedzę w wielu dziedzinach. Zasadnicza różnica polega jednak na jednostronności takiego rozwiązania. Wcześniej nagrany film nie pomoże skorygować błędów, a nauczyciel na nim nagrany wcale nie musi być doświadczonym praktykiem. Lekcja wideo z „żywym” gitarzystą to najlepsza metoda na szybkie złapanie podstaw w przyjaznej atmosferze.

Czy lekcje grafiki komputerowej dla dziecka to dobry pomysł?

Dzieci lubią próbować różnych rzeczy i zajęć, nie zawsze zdając sobie do końca sprawę jak może to wpłynąć na ich przyszły rozwój. Rolą rodziców (i pedagogów) jest zauważenie i wspieranie talentów tak, aby to czego uczy się dziecko było zgodne z jego zdolnościami i zainteresowaniami. Może się też okazać, że już w młodości zdobędą praktyczne umiejętności, które ułatwią im wejście w dorosły świat i odnalezienie się na rynku pracy. 

Biegłość w cyfrowym świecie jest z pewnością wysoce pożądana i potrzebna, uczenie się podstaw grafiki komputerowej może być więc dobrym pomysłem na zagospodarowanie artystycznych zainteresowań dziecka. Taki kurs może nie tylko przynosić dziecku radość, ale także pomóc mu w odkryciu swoich zdolności. Dodatkowo, podczas zajęć pozna aplikacje, w których będzie mógł kontynuować swój rozwój.

Jak „grając w grę” nauczyć się programowania?

Rodzice nie zawsze są zachwyceni ilością czasu, które dziecko przeznacza na grę w gry komputerowe. Po części jest to słuszne, jeśli mowa tu o grach które nie służą niczemu innemu niż „zabicie czasu”. Gry komputerowe mogą jednak być pożyteczne w rozwijaniu umiejętności logicznego myślenia, a nawet służyć nauce matematyki i programowania. Używana do tego jest popularna gra Minecraft, która z pewnością większości dzieci jest dobrze znana. 

Choć może się to wydawać nieoczywiste, to właśnie połączenie świata gry – znanego dzieciom – z matematyką, która nie zawsze jest przez nie lubiana, pozwala przyswoić potrzebne umiejętności praktycznie „przy okazji”. Lekcja próbna pomoże przekonać się o tym, że gry komputerowe mogą nieść pozytywne efekty. Sam sprawdź dlaczego Tutore opinie są tak pozytywne!

Tutore Opinie – co jest potrzebne do zdalnej nauki?

Niektóre kursy będą charakteryzowały się oczywistymi wymaganiami: kurs gry na gitarze będzie na przykład wymagał posiadania instrumentu, podobnie jak przy kursie szachowym dobrze jest posiadać zestaw szachowy. Co do zasady jednak nauka zdalna będzie wymagała urządzenia z dostępem do Internetu (często wymagany będzie komputer), spokojnego cichego miejsca i czasu. Jeśli chodzi o grafik zajęć, warto zwrócić uwagę na to że jest on dopasowywany do planu zajęć szkolnych – co ułatwia pogodzenie tych dwóch komplementarnych metod edukacji.

Jedną z najbardziej podstawowych rzeczy koniecznych do sukcesu nauki z domu jest motywacja. Nie da się jej zastąpić w żaden sposób, warto więc naprawdę mocno zwracać uwagę na to, w jakim kierunku chce się rozwijać nasze dziecko. Ktoś, kto woli rysować niż muzykować nie odnajdzie się na kursie gry na gitarze, a „humanista” może nie cieszyć się z kursu programowania. W podtrzymywaniu zaangażowania w procesie edukacji pomaga kształt zajęć i podejście pedagogów, potrzebna jest jednak początkowa „iskra”.

Ćwiczenia i zadania interaktywne pozwalają utrwalić wiadomości, a kontakt z nauczycielem na żywo pozwala zadawać pytania na bieżąco. Kursy zdalne z Tutore mogą pomóc przygotować się do egzaminów, wzmocnić efekty edukacji szkolnej czy pomóc uzyskać nowe umiejętności – warto to sprawdzić samemu. To edukacja z nieco innej strony, nie tylko dlatego że w Internecie. Dlatego Tutore opinie są tak pozytywne!

Dowiedz się więcej: tutore.eu

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 4.8 / 5. Vote count: 295

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *