MSM siarka organiczna – co to i jakie ma działanie?

MSM siarka organiczna
0
(0)

MSM siarka organiczna – po co to brać?

Czym jest MSM i na co ma wpływ u człowieka

Organiczny związek siarki, czyli metylosulfonylometan (MSM) jest związkiem występującym naturalnie w przyrodzie. Proces jego wytwarzania rozpoczyna morski fitoplankton, skąd następnie emitowany jest jako półprodukt (DMSO) do atmosfery. Wraz z opadami dostarczany jest do gleby, skąd pobierany jest przez rośliny i przekształcany w MSM. Spożywanie produktów bogatych w ten związek nie wymaga nim suplementacji.

Produkty bogate w MSM

Zanim wymieni się produkty, które warto spożywać dla dostarczenia w najbardziej naturalny sposób MSM do organizmu, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, o jakich produktach mówimy pod względem ich pochodzenia. Większość produkowanej dzisiaj żywności i dotyczy to produkcji roślinnej, jest dostarczana do spożycia w formie przetworzonej, a jeżeli nawet jakieś warzywo wygląda na świeże, to w rzeczywistości do utrzymania tej „świeżości” stosowane są preparaty, które najbardziej użyteczne związki niszczą. Drugą sprawą jest konserwacja warzyw i owoców oraz nasion i chociaż wiele witamin pozostaje w nich w stanie nienaruszonym to MSM jest niestety podczas takich procesów niszczony.

Najlepsze źródła MSM to nasiona słonecznika, czosnek, cebula, soja, soczewica, jogurt ze świeżymi owocami i warzywami, owoce morza, ale nie mogą być to produkty przetworzone.

Prażony słonecznik praktycznie jest pozbawiony MSM, to samo dotyczy podsmażanej cebuli, czy duszonego czosnku albo pieczonej ostrygi. Aby dostarczyć organizmowi MSM w dostatecznej ilości trzeba spożywać jego źródła świeże albo zażywać suplementy z siarką organiczną. Trzeba przy tym wiedzieć, że takie suplementy można traktować jako żywność, a więc z wiedzą, że trudno je przedawkować. Najlepiej zażywać suplementy MSM z witaminą C oraz B7, gdyż najłatwiej pokonują wówczas barierę krew-mózg i mają najszybsze i najskuteczniejsze działanie terapeutyczne.

MSM siarka organiczna – rola w organizmie człowieka

MSM jest niezbędny do życia, tak można opisać go w skrócie, ponieważ jest obecny w każdej komórce organizmu. Jest istotny przy syntezie aminokwasów i chroniącego komórki przed wolnymi rodnikami glutationu, a także kolagenu i kreatyny. Wspiera budowę mięśni, i ścięgien oraz chrząstki stawowej, włosów i paznokci oraz skóry. Uelastycznia błony komórkowe, a poprzez zmniejszanie w nich ciśnienia działa przeciwbólowo, przeciwreumatycznie i przeciwzapalnie.

Wspomaga wątrobę i gojenie się ran, a także blokuje wydzielanie histaminy, łagodząc albo hamując alergie. Wspomaga przepływ płynów międzytkankowych, umożliwiając sprawniejsze usuwanie toksycznych związków (np. kwasu mlekowego z zakwaszonych mięśni).

Ma wpływ na regulację cukru we krwi, wspomaga trawienie, uniemożliwia pasożytom żerowanie na ściankach jelit. Zewnętrznie poprawia wygląd skóry, zmniejsza opuchlizny, nadaje zdrowego wyglądu i wzmacnia włosy oraz paznokcie.

 

Kiedy jest zalecana suplementacja MSM siarka organiczna

Można powiedzieć, ze zawsze, gdy większość spożywanej przez nas żywności jest w formie przetworzonej, chociaż oficjalna medycyna nie uznaje MSM za lek i należy traktować go jako żywność.

Zwiększoną suplementację MSM można stosować przy alergiach i chronicznych bólach (migreny, bóle reumatyczne), przy cukrzycy i zaparciach, stanach zapalnych układu moczowego i przy miażdżycy, na obrzęki, przy łojotoku, przy kruchości i łamliwości włosów oraz paznokci, przy zmianach skórnych, a także w celu poprawienia wyglądu skóry.

Sprawdź wpis o keto czekoladzie ze składnikami na włosy:

Keto czekolada na włosy – kup na sklepie >>

Czekolada na włosy – podstawowe informacje, działanie, składniki

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *