Ekspres kolbowy DeLonghi – jaki wybrać?

Ekspres kolbowy DeLonghi
4.8
(265)

Ekspres kolbowy DeLonghi DL Dedica EC685M – parametry, możliwości, informacje.

Ekspres kolbowy DeLonghi znajduje uznanie nie tylko w gospodarstwach domowych, ale też w restauracjach i hotelach. Można w nim przygotować swoją ulubioną kawę i każdego ranka pobudzić się do życia. To gwarancja szybkiego przygotowania kawy oraz podwyższonej wydajności. Ekspres spełni oczekiwania każdego miłośnika pysznej i aromatycznej kawy.

Ekspres kolbowy DeLonghi DL Dedica EC 685M

Ekspres kolbowy DeLonghi – jakimi parametrami się charakteryzuje?

Ekspres kolbowy De’Longhi pozwala na wybranie najlepszego (optymalnego) ciśnienia parzenia kawy. Dzięki temu użytkownicy dopasują ten proces do swoich indywidualnych preferencji. Dysponuje ciśnieniem na poziomie 15 barów oraz mocą o wartości 1350 W. Zastosowano w nim system spieniający mleko. Odpowiada za to specjalnie zamontowana dysza z regulacją emisji pary. To doskonałe rozwiązanie dla młodszych, jak i bardziej dojrzałych odbiorców, którzy nie wyobrażają sobie życia bez porannej kawy.

DeLonghi ekspres kolbowy to w pełni satysfakcjonujący stosunek jakości do ceny. Nie należy do najdroższych produktów, za to umożliwia przygotowanie różnych odmian kawy w dowolnie wybranym momencie. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że we wspomnianym ekspresie można przygotowywać kawę z saszetek ESE.

Godne podkreślenia jest to, że ekspres kolbowy DeLonghi posiada innowacyjny system grzewczy w postaci niezawodnego bojlera. Dodatkowo warto wyróżnić mechaniczne sterowanie, pojemność zbiornika na wodę na poziomie 1,1 litra oraz designerski kolor (srebrny). Urządzenie waży zaledwie 5 kilogramów, a jego wymiary wynoszą 149 x 305 x 330 mm.

Ekspres kolbowy De’Longhi – jaką kawę można w nim przygotować?

De’Longhi ekspres kolbowy został skonstruowany w taki sposób, aby można było w nim przygotować kawę mieloną oraz użyć do tego wspomnianych wyżej saszetek ESE (są rozwiązaniem niezwykle wygodnym i pozwalają na zaoszczędzenie czasu).

Zainteresowani bez większych trudności przygotują dla siebie espresso, cappuccino czy też latte macchiato. Kawa będzie smakowała tak, jakby domownicy zamówili ją prosto z kawiarni. Wszelkie informacje na temat dostępnych możliwości można znaleźć na wybranych opakowaniach mielonej kawy. To właśnie tam znajdują się najważniejsze wskazówki na temat tego, jaki jest stopień zmielenia kawy oraz czy można z niej skorzystać w ekspresie kolbowym.

Ekspres kolbowy DeLonghi umożliwia również podgrzanie samej, dzięki czemu użytkownicy przygotują dla siebie lub rodziny ulubioną herbatę oraz napar ziołowy. Jak widać urządzenie jest w pełni uniwersalne.

Dlaczego warto mieć go w swojej kuchni? Co z odkamienianiem?

De Longhi ekspres kolbowy zaskakuje swoją wszechstronnością zastosowania, łatwością obsługi oraz długą żywotnością. Najbardziej wymagających klientów zadowoli również kilka innych aspektów, a mianowicie:

  • dopasowanie wysokości podstawki do ulubionego kubka na kawę,
  • szybkie przygotowanie kawy, co sprawdzi się np. tuż przed wyjściem do pracy,
  • swobodne utrzymanie optymalnej temperatury kawy przez nieco dłuższy czas.

Nie da się ukryć, że opisywany ekspres kolbowy okaże się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Gwarantuje szybkie nagrzewanie, dysponuje funkcją oszczędzania energii i sygnalizuje konieczność przeprowadzenia odkamieniania.

Co istotniejsze odkamienianie ekspresu DeLonghi jest banalnie proste. Na samym początku należy wypuścić ze zbiornika niewielką ilość roztworu (powstaje poprzez połączenie wody i środka do odkamieniania – tabletek lub płynu) przez kolbę lub dyszę. Później dochodzi do wyłączenia ekspresu (na około 15-20 minut). Po tym czasie użytkownicy go włączają i przepuszczają pozostałą część roztworu. Przeprowadzenie powyższych czynności sprawia, że ekspres może zostać wyłączony, a po upływie kolejnych 15-20 minut należy go uruchomić i przepłukać dyszę oraz obwody (przy pomocy świeżej wody). Tak przygotowane urządzenie jest gotowe do ponownego użytku.

Sprawdź na Ceneo, gdzie kupić najtaniej >>>

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 4.8 / 5. Vote count: 265

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *