Palo santo – co to?

palo santo
4.7
(214)

Palo santo – pozyskiwanie, właściwości, palenie, zapach, formy.

Palo santo to kadzidło o bardzo silnym stopniu intensywności. Pochodzi z kilku różnych drzew o odmiennym pochodzeniu botanicznym. Wywodzi się prosto z Amazonii, gdzie zdobyło bardzo dużą popularność. Z czasem kadzidło przybyło prosto do Europy i zyskało szeroką grupę miłośników. Jest wykorzystywane nie tylko w trakcie codziennego odprężenia, ale też na rozmaitych ceremoniach i rytuałach. Ma bardzo różnorodne zastosowanie, dlatego zgłębienie wiedzy na ten temat może się okazać strzałem w dziesiątkę.

Palo santo – w jaki sposób się pozyskuje?

Kadzidło to jest pozyskiwane głównie na terenie Ekwadoru oraz Peru. Najważniejszą kwestią jest to, aby było to robione w sposób ekologiczny i naturalny, a więc z obumarłych drzew i gałązek. Nie należy tego robić poprzez wycinanie rosnących na tych rejonach drzewek, gdyż jest to zakazane.

Palo santo – jaki ma zapach?

Ma bardzo charakterystyczny zapach. Palone drewienko odznacza się zapachem wyraźnym, bardzo intrygującym oraz z nutką cytryny. Ponadto można w nim wyczuć również kilka innych aromatów:

  • sosnę,
  • miętę.

Dzięki temu użytkownicy mogą mieć pewność, że ich organizm zostanie skutecznie oczyszczony i pozbawiony negatywnej energii. Palo santo drzewo działa na wielu płaszczyznach, a mianowicie odstrasza komary, wykazuje się działaniem przeciwzapalnym, jest w stanie poprawić nastrój i można je wykorzystać w trakcie aromaterapii.

Palo santo – jakie ma właściwości?

Ma bardzo wszechstronne właściwości. Wystarczy wymienić tutaj kilka istotnych zalet:

  • redukcja poziomu stresu,
  • przywrócenie pełnego spokoju,
  • zapewnienie błogiego relaksu i całkowitego odprężenia (głównie po męczącym dniu poza miejscem zamieszkania),
  • możliwość wykorzystania w medytacji,
  • działanie antyseptyczne,
  • neutralizacja napięcia w ciele,
  • zapanowanie nad swoimi emocjami,
  • skuteczne zwalczanie infekcji.

Jak widać Palo santo właściwości są nad wyraz korzystne, dlatego odprężająca kuracja z wykorzystaniem tego kadzidła ma coraz większe grono zwolenników.

W jakich formach występuje?

Bursera Graveolens występuje w dwóch podstawowych formach. Podstawową formą jest wspomniane wyżej drewienko do palenia, chociaż równie dobrze potencjalni użytkownicy mogą skorzystać z olejków. Każdy dobiera dla siebie optymalną propozycję i w dowolnym momencie oddaje się stuprocentowemu relaksowi.

Jak należy je palić?

W tym miejscu pozostaje postawić pytanie Palo santo jak używać? Prawidłowe palenie omawianego kadzidła to podstawa sukcesu, dlatego Palo santo rytuał musi zostać przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi od wielu lat zasadami. Kadzidło różni się od popularnych w Polsce kadzidełek, dlatego należy je trzymać nad rozpalonym płomieniem świecy lub zapalniczki. Robi się to co najmniej przez kilkanaście/kilkadziesiąt minut i pod odpowiednim kątem (najlepiej około 45 stopni).

Drewienko powinno złapać ogień, a dopiero później można przejść do jego ugaszenia. Robi się to poprzez jego zdmuchnięcie, dzięki czemu w pomieszczeniu uniesie się aromatyczny dym. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku zachowanie użytkowników, którzy powinni nakierować powstały dym w miejsca, które chcą oczyścić (np. swoją sypialnię).

Mając na uwadze wszelkie kwestie związane z Palo santo jak palić trzeba również pamiętać o tym, że drewienko musi zostać umieszczone w solidnej i dostosowanej do niego podstawce. Popularnym rozwiązaniem jest w tym zakresie ceramiczna podstawka. Co najważniejsze wykorzystywana ceramika powinna być pokryta materiałem, który wykazuje się podwyższoną odpornością na rosnącą temperaturę.

Sprawdź na Ceneo, gdzie kupić najtaniej >>

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 4.7 / 5. Vote count: 214

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *