Biała szałwia – co to takiego?

Biała szałwia
4.8
(213)

Biała szałwia – podstawowe właściwości. Zapach, pochodzenie, palenie, pozyskiwanie

Biała szałwia to wyjątkowe kadzidło, które wywodzi się z Kalifornii oraz Meksyku. Dobrze znane zarówno na terenie Stanów Zjednoczonych, jak i całej Ameryki Północnej. W ostatnich latach zyskało sporą popularność w wielu zakątkach Europy. Nic dziwnego, ponieważ kadzidło wykazuje się właściwościami oczyszczającymi i relaksującymi.

Biała szałwia – w jaki sposób się ją pozyskuje?

Biała szałwia powinna być pozyskiwana jedynie w sposób ekologiczny i zgodny z obowiązującą etyką. Chodzi o to, aby pozyskiwać ją wyłącznie z obumarłych drzewek oraz gałązek. Nie ma zgody na wycinanie zdrowych drzewek, ponieważ jest to nie tylko zabronione, ale też negatywnie odbierane przez dużą część społeczeństwa. Pozyskuje się ją w formie liści, łodyg oraz nasion.

Biała szałwia – jaki ma zapach?

Szałwia do palenia wydziela niezwykle aromatyczny zapach, w którym odznacza się nutka mięty oraz drzewa. Według niektórych użytkowników ma odświeżający i ziołowy aromat. Uważa się go za bardzo przyjemny i głęboko relaksujący. To właśnie głównie z tego względu białą szałwię wykorzystuje się w warunkach domowych, do oczyszczania pomieszczeń i budynków, ale też w trakcie rozmaitych ceremonii (zwykle bardzo uroczystych).

Biała szałwia – jakie ma właściwości?

Czasami warto zadać sobie pytanie szałwia biała jak wygląda i jakie ma właściwości? Jest w stanie pomóc przy:

  • problemach żołądkowych, obniżonej odporności, kłopotach z jelitami,
  • gorączkach i infekcjach,
  • odczulaniu organizmu,
  • eliminowaniu bakterii oraz rozmaitych drobnoustrojów,
  • łagodzeniu bólu miesiączkowego,
  • eliminowaniu bólu gardła i uczucia niepokoju,
  • poprawie kondycji psychicznej i oczyszczaniu umysłu,
  • odkażaniu ran.

Jak widać biała szałwia działa skutecznie na wielu różnych płaszczyznach. Dzięki temu stosuje się ją w wielu domach i mieszkaniach. Co więcej Indianie uważali, że noszenie białej szałwii przy sobie (w woreczku) oznacza dodatkowe pokłady mocy, energii i siły. Można było w ten sposób odzyskać pełną bystrość oraz jasność umysłu i wspomóc zgłębianie duchowej wiedzy.

Salvia Apiana umożliwia osiągnięcie długowieczności, jednak jedynie wtedy, gdy jest palona w prawidłowy sposób. Charakteryzuje się bardzo ciekawą i wspaniałą wonią, dlatego przypada do gustu zarówno osobom młodym, jak i dojrzałym.

Jak się ją pali?

Na całe szczęście palenie szałwii nie należy do najtrudniejszych zadań, dlatego poradzą sobie z tym nawet mniej doświadczone osoby, które z omawianym wyżej kadzidłem nigdy wcześniej nie miały żadnego do czynienia. Oczywiście ważne jest to, aby podczas realizowania takiej czynności lub rytuału zachować wszelkie środki ostrożności.

Szałwia palenie powinno być bardzo dobrze przemyślane i umiejętnie przygotowane. Optymalnym rozwiązaniem jest tzw. smużenie, a więc podpalenie końca kija smugowego. Biała szałwia zacznie się tlić, a dym można rozpylić po całym mieszkaniu, domu czy też innym pomieszczeniu. Wiele zależy od tego, w jakim miejscu przeprowadza się ceremonię palenia białej szałwii.

Warto pamiętać o tym, że szałwia nie będzie się palić przez kilkadziesiąt minut, tak jak w przypadku kilku innych kadzideł. Cały rytuał może potrwać zaledwie kilka chwil, dlatego ważne jest to, aby działać pospiesznie i bezpiecznie. Jedna wiązka wystarcza jednak na bardzo długi czas, a w całym pomieszczeniu uniesie się przyjemna woń o miętowym lub ziołowym aromacie. Jeśli ktoś zastanawia się nad wypróbowaniem takiej kuracji oczyszczająco-relaksującej może to uczynić np. podczas uroczystości rodzinnej lub w momencie wyprowadzki do innego mieszkania.

Sprawdź na Ceneo, gdzie kupić najtaniej >>

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 4.8 / 5. Vote count: 213

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *