Olibanum – co to takiego?

Olibanum
4.7
(276)

Olibanum – co to jest, jaki ma zapach oraz właściwości, jak się je pali?

Olibanum to jeden z najpopularniejszych typów kadzideł. Wywodzi się prosto z Afryki, a konkretniej z tamtejszych pustyń. Kadzidło stało się rozpowszechnione głównie za sprawą Biblii, ponieważ to właśnie ta odmiana została wręczona przez Trzech Króli. Żywica może być wykorzystywana na wiele sposobów, ale najważniejsze jest to, że doskonale oczyszcza wszelkie pomieszczenia.

Olibanum – jak się je pozyskuje?

Kadzidło Olibanum pozyskuje się w dość prosty sposób. To żywica pochodząca z drzew Boswellia, która jest wydobywana prosto z ich kory. Na samym początku występuje pod postacią soku, lecz styczność z tlenem sprawia, że przyjmuje postać żywicznej gumy.

Olibanum – jaki ma zapach?

Odwiedzając Olibanum sklep warto dowiedzieć się jaki konkretnie zapach ma wspomniane kadzidło. Potencjalni użytkownicy będą nim w pełni usatysfakcjonowani, ponieważ omawiana żywica charakteryzuje się zapachem:

  • naturalnym,
  • przyjemnym,
  • nie podrażniającym nozdrzy,
  • drzewnym,
  • cytrynowym.

To gwarancja niesamowitej woni, która pozytywnie wpłynie nie tylko na oczyszczenie całego organizmu, ale też na wsparcie samopoczucia i kondycji psychicznej. Jeśli ktoś ma nieco gorszy okres w swoim życiu powinien się zdecydować na wypróbowanie opisywanego kadzidła, a wyjdzie mu to na dobre.

Olibanum – jakie ma właściwości?

Olejek Olibanum zastosowanie jest nad wyraz szerokie, ponieważ kadzidło może pomóc w oczyszczeniu duszy, odzyskaniu pełnej harmonii oraz spokoju czy też wyeliminowaniu wszelkich drobnoustrojów i bakterii.

Jak już zostało wspomniane Olibanum działa na kilku różnych płaszczyznach. Kadzidło zapewni dodatkową porcję energii, zatroszczy się o poprawę sfery fizycznej, a do tego zapanuje nad nadmiernym poziomem stresu i ukoi nerwy. Jeśli ktoś dysponuje nieco wybuchowym charakterem nie powinien się dwa razy zastanawiać, lecz czym prędzej zdecydować się na kurację z użyciem wspomnianego wyżej kadzidła.

Frankincense Oil gwarantuje pełne odprężenie oraz głęboki relaks. Oczywiście kluczem do sukcesu jest stosunkowo długie i prawidłowe palenie. Użytkownicy nie powinni mieć z tym większych trudności, a o porady można podpytać bardziej doświadczone osoby. Powstający dym wpływa nie tylko na oczyszczenie ludzkiego organizmu, ale też wnętrza, w którym na co dzień przebywają ludzie. Dodatkowym atutem jest fakt, że Olibanum wykazuje się działaniem przeciwzapalnym i pomaga w eliminowaniu rozmaitych dolegliwości zdrowotnych. Ponadto pomaga w szybszym przyswajaniu wiedzy.

Jak się je pali?

Warto przejść w tym miejscu do zasady palenia kadzidła Olibanum. Dostosowanie się do poniższych wskazówek sprawi, że kadzidło zaskoczy użytkowników wieloma pozytywnymi właściwościami. Za każdym razem żywica powinna być palona na specjalnie dostosowanej podstawce, tak aby nie narazić nikogo na niebezpieczeństwo. Kluczowe jest to, aby taka podstawka:

  • poradziła sobie z podwyższoną temperaturą,
  • była stworzona z materiałów, które mogą mieć styczność z kadzidłami.

Znalezienie tego typu produktów nie jest obecnie żadnym trudnym zadaniem. Wystarczy odwiedzić kilka sklepów internetowych i złożyć właściwe zamówienie. Podstawka nie należy do najdroższych akcesoriów, a palenie Olibanum bez takiego wyposażenia może podążać w niewłaściwą stronę.

Olibanum Boswellia można palić również w kadzielnicy. Najistotniejsze jest to, aby na samym dnie ułożyć węgielki, a następnie umieszcza się na nich żywicę. Pod wpływem ciepła dochodzi do procesu topienia, a w całym pomieszczeniu unosi się bardzo przyjemna woń (drzewno-cytrynowa).

Sprawdź na Ceneo, gdzie kupić najtaniej >>

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 4.7 / 5. Vote count: 276

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *