Copal – skąd pochodzi, jakie ma właściwości i jak palić? Pozyskiwanie oraz zapach
Copal to bardzo dobrze znane kadzidło żywiczne, które pochodzi prosto z Meksyku. Wywodzi się z terenów, na których w dawnych czasach żyli Majowie oraz Aztekowie. Zwane również kopalem kamiennym. Ma wielorakie zastosowanie, ponieważ pełni funkcję ceremonialną, ochronną oraz oczyszczającą. Z tego względu może być wykorzystywane na co dzień, ale też w trakcie wykonywania rozmaitych ceremonii i rytuałów.
Copal – jak się je pozyskuje?
Kadzidełko żywiczne o nazwie Copal pozyskuje się w dość tradycyjny sposób, a mianowicie z soku drzewnego. Co istotniejsze sok kopalowy może być pozyskiwany z kory kilku różnych drzew, a nawet z krzewów. Jego wydzielanie następuje zazwyczaj w warunkach naturalnych, tuż po odnotowaniu ataku inwazyjnych owadów.
Copal – jaki ma zapach?
Kopal odznacza się stosunkowo słodkim, lekkim i czystym zapachem, więc jeśli ktoś jest zwolennikiem tego typu aromatów powinien być w stu procentach usatysfakcjonowany. Niektórzy użytkownicy uważają, że Copal ma w sobie odrobinę nut irysowych, drzewa (sosny), zapachu morza, świeżego powietrza oraz morskiej bryzy. Najlepiej sprawdzić to na własnym przykładzie, tak aby móc rzetelnie ocenić, czy wspomniane wyżej kadzidełko jest dla danej osoby idealnym wyborem.
Copal – jakie ma właściwości?
Copal ma bardzo pozytywne właściwości prozdrowotne. W krótkim czasie jest w stanie pozbyć się złej energii i negatywnych emocji, dogłębnie oczyścić umysł i wspomóc głęboki relaks, a do tego otworzyć wszystkie możliwe czakry. Ponadto sprawdza się w inny sposób:
- łagodzi wszelkie objawy depresji i pozwala na odzyskanie równowagi w sferze psychicznej,
- zwiększa jasność umysłu oraz pewność siebie,
- zwiększa poziom kreatywności i chroni przed poważnymi infekcjami oraz dolegliwościami zdrowotnymi,
- wykazuje się silnym działaniem przeciwzapalnym oraz antybakteryjnym,
- przyspiesza gojenie ran, niweluje stany zapalne stawów oraz pierwsze oznaki reumatyzmu,
- eliminuje różnorakie zmiany skórne.
Jak widać kopal jest w stanie pomóc na wielu płaszczyznach, dlatego zdecydowanie się na kurację z użyciem omawianego wyżej kadzidełka żywicznego to bardzo ciekawa propozycja. Sprawdzi się to zarówno u osób dojrzewających, jak i wśród seniorów. Korzystają z tego panie oraz panowie.
Copal umożliwia odblokowanie nieznanych dotąd pokładów energii, dzięki czemu człowiek ma większą motywację i chęć do działania, odzyskuje utracone siły i dysponuje dużo lepszym samopoczuciem.
Jak się je pali?
Kluczową zasadą jest to, aby żywiczne kadzidło było palone w stu procentach prawidłowy i bezpieczny sposób. Najlepiej użyć do tego kadzielniczek, w które można się wyposażyć m.in. przy pomocy sklepu internetowego. Istotnym elementem wyposażenia jest węgiel trybularzowy w pastylkach (alternatywą jest węgiel drzewny).
Bardziej doświadczeni użytkownicy nie powinni mieć problemów z tym, aby Copal uwolnił wszystkie pokładane w sobie aromaty. Na samym początku zgromadzone węgielki należy umieścić na naturalnym pokładzie. Może to być:
- sól,
- popiół ryżowy,
- piasek.
Jeśli już wybrało się odpowiedni pokład można przejść do procesu podpalenia węgla. Należy to zrobić precyzyjnie i z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa, aby nie narazić nikogo z najbliższego otoczenia na niebezpieczeństwo. Copal powinien się rozpalić do czerwoności, a pod koniec umieszcza się w nim niewielki kawałek żywicy. Całość zacznie się delikatnie tlić i wydzielać pożądany zapach. Taka kuracja odprężająca może potrwać przez kilkanaście lub kilkadziesiąt minut, w zależności od potrzeb użytkowników.