Miodla indyjska (neem), co to takiego?

miodla indyjska
4.7
(130)

Miodla indyjska, czyli neem – hit czy kit?

Miodla indyjska jest gatunkiem drzewa, występującym jedynie w klimacie podzwrotnikowym. Roślina charakteryzuje się dość dużym tempem wzrostu oraz szerokim zastosowaniem wszystkich jej części, począwszy od nasion i liści, a kończąc na kwiatach i korze. Miodla indyjska ma nie tylko cenne właściwości lecznicze. Stanowi ona również element rytuałów ludności indyjskiej.

Miodla indyjska – właściwości

Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim silnym właściwościom antybakteryjnym, przeciwgrzybicznym, przeciwzapalnym przeciwpasożytniczym. Dodatkowo jej regularne dawkowanie pozwala na widoczne wzmocnienie odporności organizmu, co szczególnie zauważalne jest w efektywności walki z różnego rodzaju infekcjami. Miodla indyjska jest cenna nie tylko dla zdrowia ale i urody. Preparaty powstające na bazie tej rośliny doskonale chronią skórę, jednocześnie spowalniając jej procesy starzenia się. Kolejną jej cenną właściwością jest działanie przeciwcukrzycowe, szczególnie przy zastosowaniu roztworu wodnego z liści miodly.

Coraz częściej można spotkać się także ze stwierdzeniem, że miodla indyjska jest rośliną, która pomaga skutecznie zahamować rozprzestrzenianie się malarii. Choć w tej teorii może być wiele słusznych założeń, to jednak należy mieć a względzie, że nie została ona potwierdzona żadnymi badaniami naukowymi.

Miodla indyjska, dzięki swoim właściwościom stanowi najważniejszy składnik wielu preparatów, zarówno tych leczniczych, jak i kosmetycznych.Roślina stanowi podstawę wielu produktów przeznaczonych dla cukrzyków (najczęściej stosowana jest żywica, stanowiąca naturalny zagęstnik leków). Roślina dostępna jest także w formie oleju (doskonale sprawdzającego się w leczeniu egzemy czy łuszczycy lub grzybicy) lud środków do pielęgnacji w postaci serum, szamponów, past, czy mydeł.

miodla indyjska mydlo neem

Mydło Neem (75g) Ancient Formulae z miodlą indyjską

Mydło Neem (75g) to w pełni naturalny produkt, przeznaczony do codziennej pielęgnacji twarzy i całego ciała. Produkt posiada właściwości oczyszczające i łagodzące. Jednym z najważniejszych składników mydła jest znana ze swoich cennych właściwości pielęgnacyjnych miodla indyjska. Dzięki regularnemu stosowaniu mydła poprawia się stan i koloryt skóry, która wygląda na młodszą i zdrowszą. Dodatkowo jest ona doskonale chroniona przed bakteriami, które często stanowią główną przyczynę różnego rodzaju chorób skórnych.

Dodatkowo w składzie mydła znajdują się również Tulasi i Palash, dzięki którym produkt będzie się doskonale sprawdzał nawet w przypadku osób o bardzo bladej skórze, pozbawionej zdrowego kolorytu. Kolejnym cennym składnikiem zapewniającym efektywność stosowania mydła jest olejek cytrynowy. Ma on właściwości antyseptyczne i ściągające, co przyczynia się między innymi do zwalczania uciążliwych skórnych wyprysków czy redukcji (a w niektórych przypadkach całkowitemu usunięciu) przebarwień.

Mydło Neem Miodla Indyjska (75g) jest nie tylko skuteczne, ale również proste w zastosowaniu. Wystarczy obficie namydlić ciało oraz twarz, aż do momentu powstania piany. Dla uzyskania najbardziej optymalnych efektów pozostawić na około 2-3 minuty, po czym spłukać wodą. Mydło przeznaczone jest wyłącznie do użytku zewnętrznego. Wartościowe składniki pochodzenia naturalnego i unikalna formuła sprawiają, że Mydło Neem Miodla Indyjska będzie doskonałym rozwiązaniem dla każdego, niezależnie od wieku, stanu i typu cery.

Należy pamiętać o tym, że w czasie pielęgnacji twarzy, nie wolno dopuścić do tego, by piana z mydła przedostała się do oczu.

Podsumowanie:

OD KIEDY UŻYWAM: 12 miesiący
ILE OPAKOWAŃ ZUŻYTYCH: 2 sztuki
CZY KUPIE PONOWNIE? Tak
CZY ZABIORĘ W PODROŻ? Jasne.
CENA:  ok. 7-10zł
POJEMNOŚĆ: 75g
WYDAJNOŚĆ: spoko

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 4.7 / 5. Vote count: 130

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *