Japońska sztuka zapachów

Japońska sztuka zapachów
4.8
(67)

Moda na Azję nie przemija i przejawia się w różnych dziedzinach życia: jedzeniu, podróżach, kosmetykach, a także perfumach. W branży perfumeryjnej inspiracje stanowi głównie Japonia. Piękne zapachy tworzą przede wszystkim cztery marki, których korzeni można szukać na Dalekim Wschodzie. O jakie marki chodzi?

Shiseido – perfumy i kosmetyki

Shiseido to marka, którą zna każdy fan pięknych zapachów i wysokiej jakości kosmetyków. Powstała w 1872 roku i swoim klientom proponuje preparaty do pielęgnacji całego ciała dla kobiet i mężczyzn. Oprócz tego od 1917 roku Shiseido tworzy zapachy w duchu harmonii i natury. Poznać można je po prostych, minimalistycznych opakowaniach. Wśród najpopularniejszych zapachów marki Shiseido wymienia się perfumy Zen.

Kenzo – futurystyczne projekt z kraju kwitnącej Wiśni

Marka Kenzo to jedna z tych najbardziej znanych na całym świecie. Wiele osób kojarzy ją głównie z futurystycznych projektów odzieży. To jednak niejedyne co można znaleźć w jej ofercie. Perfumy Kenzo i kosmetyki pielęgnacyjne to kolejne produkty, po które mogą sięgnąć fani Dalekiego Wschodu. Zapachy Kenzo to te bardzo charakterystyczne, które bardzo łatwo rozpoznać. Wyróżniają się głównie zielonymi nutami oraz woniami kwiatowo-pudrowymi. Z nich marka tworzy zarówno ciężkie i zmysłowe perfumy na specjalne okazje, jak i lekkie pachnidła na co dzień. Perfumy Kenzo na każdą okazję można znaleźć na https://www.perfumeria.pl/collections/kenzo. Perfumeria przygotowała takie kultowe zapachy jak Kashaya, Once Upon a Time pour Femme, Parfum d’Ete 1992, Peace i wiele innych.

Japońska sztuka zapachów

Issey Miyake – japoński minimalizm w zapachach

Jedna z najlepszych japońskich marek perfumeryjnych to Issey Miyake. Założona została ona w 1970 roku jako dom mody. Z czasem oferta została poszerzona o zapachy. Perfumy Issey Miyake podobnie jak kolekcje ubrań charakteryzują się oryginalnością, pięknem oraz minimalizmem. Dodatkowo przy tworzeniu perfum projektant oddaje hołd japońskim tradycji, kulturze i przyrodzie. Przekonać można się o tym, zapoznając się z zapachami takimi jak L’Eau D’Issey Blue Pour Homme czy L’Eau d’Issey Ettore Sottsass Etition.

Japońska sztuka zapachów

Anna Sui – „nowość” wśród japońskich zapachów

Perfumy marki Anna Siu są stosunkowo młode. Pierwsze zapachy tego domu mody pojawiły się na rynku w 1999 roku. Ich twórcami byli Philippe Romano, Claudette Belnavis, Benoist Lapouza czy Michel Almairac. Zapachy przez nich stworzone są niezwykle kobiece, zalotne i optymistyczne. Dedykowane są młodym spontanicznym dziewczynom o dużym apetycie na życie. Cechą charakterystyczną tych japońskich zapachów są też buteleczki w stylu boho, które skradają serca.

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 4.8 / 5. Vote count: 67

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *