Infuzja tlenowa – co to takiego?

infuzja tlenowa
0
(0)

Infuzja tlenowa to zabieg u trychologa – czy warto?

Infuzja tlenowa to nieinwazyjny zabieg, który opiera się na nowoczesnej technologi tlenu hiperbarycznego. Za pomocą skoncentrowanego pod dużym ciśnieniem tlenu wtłacza się aktywne składniki odżywcze do głębokich warstw skóry. Dzięki temu można uzyskać efekt natychmiastowej poprawy kondycji skóry głowy i włosów. W zależności od indywidualnych potrzeb można dobrać serum bogate w różne składniki odżywcze, które pomogą w walce z konkretnymi problemami. Infuzja tlenowa z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością w leczeniu problemów skóry głowy.

Influzja tlenowa – co daje zabieg?

Infuzja tlenowa może przynosić różne efekty, w zależności od tego, na jakie serum się zdecydujemy. Zabieg najczęściej wykonywany jest w celu:

  • głębokiego nawilżenia przesuszającej się skóry głowy,
  • przyśpieszenia procesów gojenia wywołanych przez stany zapalne,
  • zmniejszenie nadmiernej aktywności gruczołów łojowych,
  • pobudzenia mikrokrążenia skóry głowy,
  • leczenia zapalenia mieszków włosowych,
  • ograniczenia wypadania włosów.

Infuzja tlenowa daje natychmiastowy efekt. Zaraz po zabiegu możemy zauważyć zmniejszenie łupieżu i wyciszenie pracy gruczołów łojowych. Włosy stają się bardziej elastyczne, miękkie i pełne blasku. W przypadku poważniejszych problemów, w celu maksymalizacji efektów zalecane jest stosowanie serii zabiegów infuzji tlenowej.

Gdzie wykonać zabieg?

Zabieg infuzji tlenowej może być wykonany w salonach fryzjerskich, gabinetach kosmetycznych i gabinetach lekarskich. W przypadku gdy infuzja tlenowa ma być wykonana w celach leczniczych, a nie tylko kosmetycznych, zdecydowanie zaleca się przeprowadzenie jej w gabinecie lekarskim. Przed wykonaniem zabiegu powinniśmy udać się na konsultacje do doświadczonego lekarza trychologa, który specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu problemów z włosami i skórą głowy. Specjalista może zlecić przeprowadzenie dodatkowych badań, aby jak najlepiej ustalić źródło naszych problemów. Dzięki temu będzie mógł dobrać rodzaj ampułki z serum oraz dokładną liczbę zabiegów, tak aby uzyskać, jak najlepsze efekty leczenia.

Infuzja tlenowa – odczucia podczas zabiegu

Podczas przeprowadzania zabiegu infuzji tlenowej nie dochodzi do uszkodzenia naskórka. Dlatego zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie powoduje uczucia dyskomfortu. Jest wręcz odwrotnie – technologia hiperbarycznego tlenu delikatnie chłodzi i masuje skórę głowy, co pozwala zrelaksować się w czasie zabiegu. Wiele klientów bardzo sobie ceni to dodatkowe, odprężające działanie zabiegu.

Cena infuzji tlenowej

Cena infuzji tlenowej może się różnić w zależności od miasta i doświadczenia specjalisty, który przeprowadza zabieg. Powinniśmy jednak liczyć się z kosztem od 150 zł. – 250 zł za jeden zabieg. Przy szacowaniu kosztów całej kuracji należy również wziąć pod uwagę ilość zabiegów zaleconych przez lekarza trychologa.

Infuzja tlenowa – przeciwwskazania do zabiegu

Infuzja tlenowa jest bezpiecznym, nieinwazyjnym zabiegiem, który z powodzeniem może być stosowany przez osoby w każdym wieku i o różnych potrzebach. Nie ma również przeciwwskazań do wykonywania zabiegu przez kobiety w ciąży i kobiety karmiące. Wyjątkową sytuacją, w której odradza zabieg infuzji tlenowej są bardzo rzadkie uczulenia na składniki aktywne zawarte w serum.

Artykuł napisany po konsultacji z trychologiem.

RANKING PRODUKTÓW NA WŁOSY – mój subiektywny ranking co na wypadanie włosów

1. Hair Care Panda Vegan Gummies – wegańskie żelki na włosy

Hair Care Panda – recenzja i opinia po 3 miesiącach

2. Jelly Bear Hair – żelki na włosy

Jelly Bear Hair – żelki na włosy

Infuzja tlenowa – co to takiego?

Ciekawie zapowiadający się produkt Aminokwasy na włosy:

Aminokwasy na włosy – dlaczego są ważne?

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *