Czym są białe kwiaty w perfumach?

5
(1)

Czym są białe kwiaty w perfumach?

W perfumerii terminem białe kwiaty nie określa się wszystkich posiadających odcień mleka. Do grupy białych kwiatów należą jedynie rośliny, które zawierają związek zapachowy o nazwie indol. Badania pokazały, że jest on jednym z afrodyzjaków. Aromat indolu jest tym z pogranicza zapachu i widzielin ludzkiego ciała – jest on sensualny, bliskoskórny.

Białe kwiaty, czyli…

W składzie perfum, w których jedną z nut są białe kwiaty, odnajdziemy zapach jednej lub kilku roślin takich jak jaśmin, jaśminowiec, gardenia, tuberoza, lilia, narcyz, kwiat pomarańczy. W mieszankach używanych przy tworzeniu perfum wykorzystywane są ich ekstrakty. Jak one pachną? Mocno, narkotycznie, intensywnie i długo. O tych właściwościach białych kwiatów można się przekonać m.in. sięgając po perfumy Eloe Saab, które zamówić można, chociażby na https://tagomago.pl/collections/elie-saab. Składnik ten występuje w większości kompozycji libańskiej projektantki, jednak głównie odnaleźć można go w subtelnej kompozycji dla kobiet La Parfum.

Najpopularniejsze białe kwiaty w perfumach

Niewątpliwie najpopularniejszymi białymi kwiatami występującymi w perfumach jest jaśmin, gardenia i tuberoza. Czy proponują one taki sam zapach? Otóż nie! Perfumy z jaśminem są delikatne i słodkie, a przy tym eleganckie i zmysłowe. Zapach jaśminu odpręża i relaksuje. Jest też niezwykle ciepły, przez co mieszanka białych kwiatów oparta na jaśminie może też gościć w zimowych zapachach.

Podobnym do jaśminu aromatem jest gardenia. W jej przypadku można jednak wyczuć dość wyraźną maślaną nutę. Sprawia to, że pachnidła z gardenią przez wiele kobiet uważane są za ciężkie i za słodkie. Gardenia najlepiej spisuje się w towarzystwie lżejszych i łagodniejszych woni.

Kolejnym popularnym białym kwiatem jest tuberoza. Intensywna i dominująca w kompozycją sprawia, że pachnidło nabiera zmysłowości i kuszących właściwości. Tuberoza jest również jednym z najdroższych składników branży perfumeryjnej.

Perfumy z białymi kwiatami – kiedy i dla kogo?

Białe kwiaty goszczą głównie w letnich i wiosennych kompozycjach. Świetnie wpisują się w charakter lekkich i subtelnych zapachów damskich. Perfumy z białymi kwiatami spodobają się kobietom szukającym w pachnidłach delikatności, bezpieczeństwa, romantyzmu. Jednocześnie dzięki swojemu mocnemu zapachowi i wysokiej aromatyzacji perfumy z białymi kwiatami pozwalają wyróżnić się z tłumu. To, dlatego wiele kobiet ubiera się w nie tylko na co dzień, ale i na wyjątkowe okazje: randki czy uroczystości rodzinne.

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *