Dermapen

Dermapen
4.9
(202)

Dermapen

Zabieg Dermapen ma obecnie bardzo szerokie grono zwolenników, a to głównie ze względu na to, iż z jego pomocą można zainwestować w skuteczną kurację odmładzającą. W trakcie zabiegu korzysta się z innowacyjnego urządzenia, które jest odpowiedzialne za sprawną regenerację skóry. Urządzenie składa się z kolei ze starannie dobranych malutkich igiełek, dzięki którym dostarcza się do skóry cenne składniki odżywcze.

Zabieg Dermapen – co to właściwie jest? Działanie i przebieg

Wielu pacjentów zastanawia się nad tym, czym tak właściwie jest zabieg Dermapen? Urządzenie, po które się sięga charakteryzuje się niewielkim rozmiarem, dzięki czemu specjaliści bez większych problemów docierają w najgłębsze zakamarki i trudno dostępne miejsca. Odżywić można różne obszary ludzkiego ciała, więc jest to uzależnione od potrzeb konkretnego pacjenta. W związku z tym tak ważne jest przeprowadzenie wstępnej konsultacji. Dermapen stosuje się jako skuteczną kurację odmładzającą oraz regeneracyjną. Na czym się to opiera? Przede wszystkim na:

 • pulsacyjnych ruchach malutkich igiełek, ukrytych we wnętrzu urządzenia,
 • wbijaniu się igieł pod powierzchnię skóry, na zróżnicowaną głębokość (od 0,5 do 3 mm),
 • wykonywaniu nawet ponad 1000 nakłuć skóry na sekundę.

Dermapen to aktualnie jeden z najlepszych sposobów na poprawę wyglądu własnej skóry oraz jej skuteczną regenerację. Dzięki temu komórki są nie tylko zregenerowane, ale też właściwie odżywione, a skóra prezentuje się znacznie młodziej.

Dermapen – podstawowe zastosowanie i efekty. Kto powinien się zdecydować na wykonanie zabiegu?

Jak łatwo się domyślić Dermapen ma bardzo szerokie zastosowanie, ponieważ z tego zabiegu można skorzystać przede wszystkim w okolicach twarzy, na szyi oraz dekolcie czy też na udach i nogach. Warto porozmawiać na ten temat z wykwalifikowanym specjalistą i wspólnie ustalić odpowiednią strategię, aby w krótkim czasie osiągnąć pożądane rezultaty. Dermapen to zabieg, na który dobrze byłoby się zdecydować w sytuacji, gdy pacjenci nie są do końca zadowoleni z wyglądu swojej skóry i chcieliby ją nieco odmłodzić oraz odżywić. To również szansa na:

 • spłycenie zmarszczek,
 • ujędrnienie skóry,
 • zlikwidowanie rozstępów,
 • zredukowanie blizn.

Pierwsze efekty powinny się pojawić już po wykonaniu pierwszego zabiegu. Chodzi m.in. o zmianę koloru skóry oraz jej regenerację. Zaleca się jednak wykonać przynajmniej kilka sesji, aby wzmocnić uzyskane efekty (z zachowaniem 4-tygodniowego odstępu).

Zabieg z wykorzystaniem urządzenia Dermapen – przygotowanie i przeciwwskazania

Jeśli chodzi o to, jak przygotować się do wykonania zabiegu z wykorzystaniem urządzenia Dermapen dobrze byłoby wiedzieć, że przed przeprowadzeniem zabiegu trzeba dokładnie oczyścić obszar, na którym ma być wykonany zabieg (usuwa się wszelkie preparaty). Ponadto stosuje się także maść znieczulającą. Na dwa tygodnie przed kuracją zaleca się odstawić drażniące preparaty i unikać solarium. Najpoważniejsze przeciwwskazania do zastosowania urządzenia Dermapen to:

 • infekcje i otwarte rany,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • choroby nowotworowe,
 • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi.

Dobrą wiadomością jest natomiast to, że po wykonaniu zabiegu wystarczy jedynie regularnie nawilżać skórę i jej nie podrażniać. Efekty utrzymują się z kolei przez długi czas. Ciekawym wyborem jest też Dermapen w domu, a więc urządzenie klasy Home MyM N2-C z kartridżami, które odznacza się regulacją igieł na poziomie 0,25-2,5 mm, maksymalną ilością nakłuć na poziomie 10 tysięcy na minutę oraz pięcioma poziomami prędkości. W ten sposób można zadbać m.in. o usunięcie blizn i trądziku, odżywienie skóry, usuwanie plam i zmarszczek czy też wtłaczanie substancji aktywnych do skóry.

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 4.9 / 5. Vote count: 202

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *