Atomic habits – recenzja książki

atomic habits
4.9
(298)

Atomic habits to książka, która cieszy się coraz większą popularnością wśród tych osób, które chcą się dowiedzieć czegoś więcej o nawykach, drobnych zmianach i niezwykłych efektach, które mogą z tego wynikać. Autorem książki jest James Clear.

Atomic habits – co można wyciągnąć z tej książki?

Nawyki książka mówi przede wszystkim o tym, jak pielęgnować w sobie dobre nawyki oraz pozbyć się złych manier. Dzięki temu można osiągnąć wewnętrzny spokój oraz codzienną radość z życia, co przełoży się na lepsze funkcjonowanie w społeczeństwie. Bardzo ważnym aspektem w omawianej książce jest poznanie modelu nawyków, składającego się z czterech prostych kroków, a mianowicie wskazówki, pragnienia, reakcji i nagrody. Co istotne czytelnik może odnieść uzyskane informacje do swojego życia, bo przecież każdy człowiek ma jakieś nawyki (czasami lepsze, a innym razem dużo gorsze). W związku z tym wypadałoby nad tym nieco przysiąść.

Atomic habits nakierowuje czytelnika na to, że ludzki mózg pracuje bez chwili wytchnienia i trzeba nad nim solidnie pracować, aby mieć jakąkolwiek kontrolę nad własnymi przyzwyczajeniami. Warto mieć przy tym świadomość tego, że niektóre działania są w pełni zautomatyzowane i często ludzie nie mają nawet świadomości, że mają na co dzień styczność z nawykami. Do takich nawyków (czynności powtarzalnych) zaliczają się m.in.: częste mycie rąk, regularne sprawdzanie czy zamknęło się drzwi i włączyło się alarm, ustawianie butów w konkretnej kolejności, itd.

Atomic habits – szansa na kształtowanie dobrych nawyków

Korzystnym wyborem dla nieco bardziej zapracowanych osób będzie atomowe nawyki ebook. Można się w niego zagłębić w dowolnie wybranym momencie, np. w pociągu, autobusie, metrze czy też tramwaju (wracając do domu z pracy lub uczelni). Dzięki książce Atomic habits można zrozumieć samego siebie i dowiedzieć się jakie konkretnie mechanizmy mają największy wpływ na powstawanie nawyków. Tym samym ma się ogromną szansę na to, aby kształtować wyłącznie dobre nawyki i czerpać większą radość z życia. Dodatkowo książka zawiera w sobie:

  • wiele ciekawych informacji na temat nawyków oraz metody małych kroków, dzięki której można dojść do przełomowych zmian (wcale nie wymaga to od ludzi dużego zaangażowania),
  • wskazówki i techniki na temat tego, jak troszczyć się o dobre nawyki i jak wyeliminować te zdecydowanie najmniej korzystne,
  • informacje związane z tym, jak nawyki wpływają na codzienne życie,
  • porady, dzięki którym będzie można się zmotywować do wprowadzania drobnych zmian,
  • informacje dotyczące tego, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywają motywacja i samokontrola.

Jak widać warto sięgnąć po atomowe nawyki pdf i wyciągnąć z tej książki właściwe wnioski. Oczywiście każdy może mieć swoje odczucia i niekoniecznie będzie uważać, że jego dotychczasowe przyzwyczajenia mają większy wpływ na codzienne funkcjonowanie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapoznać się z informacjami i wskazówkami zawartymi w omawianej książce. Nikt przecież nie musi z nich korzystać.

Atomic habits – krótkie podsumowanie

Recenzja książki Atomic Habits zasługuje na krótkie podsumowanie. Najważniejsze wnioski płynące z tej książki to m.in.: nawet drobne zmiany mogą doprowadzić ludzi do spektakularnych zmian, warto pracować nad dobrymi nawykami i eliminować te złe, zmiana nawyków może być uzależniona od osób znajdujących się w najbliższym otoczeniu (trzeba je na to przygotować i poprosić o wsparcie), zmiana nawyków rozpoczyna się od zmiany myślenia oraz nawyki powinny dawać ludziom przyjemność.

Sprawdź na Ceneo, gdzie kupić najtaniej >>

 

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 4.9 / 5. Vote count: 298

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *