Żel z glinką i konopiami Nutka – hit czy kit?

żel z glinką
0
(0)

Żel z glinką do mycia twarzy – konopie polskie to produkt w stu procentach godny polecenia. To naturalny kosmetyk przeznaczony do codziennej pielęgnacji – rano i wieczorem. Na uwagę zasługuje jego wyjątkowy skład oparty na składnikach pochodzenia naturalnego. Wśród składników aktywnych znajdziemy łagodne substancje myjące – przede wszystkim pochodną oleju z kokosa i oleju słonecznika. Preparat ten przeznaczony jest również do wrażliwej skóry, którą mogą podrażniać substancje myjące zawarte w innych dostępnych preparatów do mycia twarzy.

Żel z glinką zawiera kojący ekstrakt z konopi 100% oraz naturalną glinkę o wysokiej czystości. Ekstrakt z konopi wykorzystywany jest w produktach do pielęgnacji od dawien dawna i nie bez powodu nazywany jest królem wśród wszystkich składników stosowanych w kosmetykach do pielęgnacji twarzy. Olej konopny ma właściwości odmładzające i regenerujące naskórek. Szczególnie w preparatach myjących takich jak żel z glinką składnik ten jest niezwykle pożądany. Regeneruje on skórę po oczyszczaniu i zapobiega powstawaniu podrażnień, na które skarży się bardzo wiele osób, szczególnie po kontakcie skóry z wodą.

Preparat dokładnie oczyszcza skórę, usuwa makijaż i wszelkie zanieczyszczenia ze skóry twarzy. Pozostawia ją miękką, delikatną w dotyku i przygotowaną na dalszą pielęgnację. Po zastosowaniu żelu z glinką mamy poczucie dokładnie oczyszczonej cery, jednak nie jest ona podrażniona czy zaczerwieniona. Tak dokładnie oczyszczona skóra o wiele lepiej wchłania kremy czy inne preparaty nawilżające lub pielęgnacyjne, które stosujemy po oczyszczaniu twarzy. Dlatego tak ważne jest, aby preparat myjący był łagodny dla twarzy, ale i zarazem dokładnie usuwał z niej wszelkie zanieczyszczenia. Dlatego warto wybierać preparat o naturalnych, a zarazem odpowiednio działających składnikach aktywnych. Dokładnie tak jak jest w przypadku żelu z glinką. Żel ten jest doskonałym preparatem, od którego możemy rozpocząć poranną i wieczorną pielęgnację.

Żel z glinką do mycia twarzy jest bardzo wydajny. Wystarczy jego bardzo niewielka ilość, aby dokładnie oczyścić skórę twarzy ze wszystkich zanieczyszczeń czy makijażu. Sposób użycia jest niezwykle prosty. Należy na wilgotną skórę twarzy nałożyć preparat, rozprowadzić go kolistymi ruchami, aby mógł dotrzeć do wszystkich zanieczyszczeń, a następnie spłukać czystą wodą. Skóra pozostaje oczyszczona, jednak bez efektu ściągnięcia czy nieprzyjemnego napięcia jak w przypadku klasycznych preparatów do mycia twarzy.

Żel z glinką przeznaczony jest dla wszystkich osób, którym zależy na dokładnym oczyszczeniu twarzy. Działa łagodnie, nie ściąga skóry. Żel został dokładnie przebadany pod kątem dermatologicznym wśród grupy osób z dodatnim wywiadem alergologicznym. Żel z glinką dzięki zawartości naturalnych składników działa łagodnie, dlatego też może być stosowany przez osoby w każdym wieku, z różnymi problemami skórnymi bez obaw o niepożądane skutki. To preparat, który warto mieć na półce w łazience. Na pewno skóra będzie nam wdzięczna za łagodne i zarazem dokładne oczyszczenie skóry.

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *