Paski wybielające zęby – czy są dla Ciebie?

paski wybielające zęby
4.8
(269)

Paski wybielające zęby – hit czy kit?

Paski wybielające zęby to jedna ze sprawdzonych metod na wybielenie własnych zębów. Paski są nasączone specjalnie dobranym preparatem, który ma za zadanie rozjaśnić szkliwo zębów. Zazwyczaj znajduje się na nich nadtlenek wodoru. Nie trzeba przy tym umawiać się na osobistą wizytę w gabinecie stomatologicznym. Cały proces wykonuje się w domowym zaciszu. Kluczowe jest to, aby paski były precyzyjnie nałożone.

Paski wybielające zęby – najpopularniejsze rodzaje

Obecnie pacjenci mogą zdecydować się na różnorodne rodzaje pasków wybielających zęby. Ich regularne stosowanie może doprowadzić do tego, że zęby rozjaśnią się nawet o 2-3 odcienie. Do wyboru są dwie podstawowe możliwości:

  • paski nasączone nadtlenkiem wodoru – preparat ten jest wykorzystywany w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych, dlatego cieszy się ogromnym zaufaniem. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby przestrzegać zalecenia producenta. W ten sposób nie doprowadzi się do uszkodzenia szkliwa,
  • paski nasączone nadtlenkiem mocznika – mniej popularna propozycja, chociaż w opinii niektórych użytkowników znacznie skuteczniejsza. Pozwala na osiągnięcie zamierzonego efektu. Co istotniejsze proces ten jest nieco wydłużony w czasie, więc jest to opcja przeznaczona dla bardziej cierpliwych pacjentów.

Jeśli zainteresowani nie wiedzą na jakie paski wybielające zęby finalnie się zdecydować warto porozmawiać na ten temat z doświadczonym stomatologiem.

Paski wybielające zęby – w jaki sposób należy ich używać?

Korzystanie z pasków wybielających zęby nie jest skomplikowane. Tuż przed zastosowaniem produktu należy dokładnie wyszczotkować zęby i usunąć z nich wszelkie zanieczyszczenia. Później pasek nakłada się na zęby w taki sposób, w jaki przedstawia to wybrany producent. Pasek pozostawia się na zębach przez około 20-60 minut (tyle trwa jedna sesja). Zaleca się wykonywanie około 2-3 sesji dziennie. Należy trzymać się wskazówek dostarczonych przez producentów, aby nie osiągnąć efektu odwrotnego od zamierzonego.

Paski wybielające zęby – dla kogo są przeznaczone?

Paski wybielające zęby są przeznaczone przede wszystkim dla tych osób, które uważają, że ich zęby nie prezentują się zbyt estetycznie, a odcień nie jest satysfakcjonujący. To sprawdzona i skuteczna metoda, z której można skorzystać w każdym momencie swojego życia (najlepiej po konsultacji ze stomatologiem). Kluczową informacją dla zainteresowanych osób jest to, aby przed zastosowaniem pasków wybielających zęby wyeliminować wszelkie ubytki. Paski nie zadziałają w przypadku martwych zębów. Przeszkodą będą też korony i miejsca, w których występują plomby. Kuracja powinna być poprzedzona właściwą dietą (bez udziału kawy, mocnej herbaty, soku z buraka i wina). Odpowiednio użytkowane paski sprawią, że pożądany efekt utrzyma się przez minimum 6 miesięcy.

Przeciwwskazania

Nie każda osoba może sięgać po paski wybielające zęby, dlatego warto zgłębić swoją wiedzę w tym zakresie i dowiedzieć się, kiedy konkretnie taka kuracja wybielająca jest niewskazana. Nie powinni się na to decydować pacjenci, którzy:

  • zmagają się z nadwrażliwością zębów i dziąseł,
  • mają próchnicę,
  • walczą z chorobami dziąseł i jamy ustnej.

Zaleca się więc udać do profesjonalisty i przeprowadzić fachowy wywiad, tak aby mieć pewność, że cała procedura będzie bezpieczna. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby z pasków korzystać w warunkach domowych, ale warto podejść do tego rozważnie i dobrze się do tego przygotować. W przeciwnym razie można sobie jedynie zaszkodzić.

SPRAWDŹ na Ceneo.pl gdzie kupić NAJTANIEJ

Sprawdź moją opinie o:

Whitify Strips – niezawodne i skuteczne paski wybielające zęby

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 4.8 / 5. Vote count: 269

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *