Martini espresso

Martini espresso
4.9
(234)

Martini espresso

Martini to popularna marka alkoholowego napoju spirytusowego, zwłaszcza wermutu, której korzenie sięgają Włoch. Martini jest znane głównie z produkcji wermutów, czyli win aromatyzowanych z dodatkiem ziół, przypraw i innych składników, które nadają napojowi charakterystyczny smak i aromat.

Wermut Martini jest powszechnie wykorzystywany jako składnik w koktajlach i drinkach, takich jak Martini & Tonic, Martini Rosso z colą, a także słynny koktajl Martini Dry, który jest zrobiony z Martini Dry (biały wermut) i ginu.

Oprócz wermutów, Martini produkuje również różnego rodzaju likiery oraz innych napojów alkoholowych, takich jak Martini Prosecco czy Martini Brut. Marka jest rozpoznawalna na całym świecie i kojarzy się z elegancją i klasycznym stylem.

Espresso to koncentrowany napój kawowy przygotowywany poprzez przepuszczenie gorącej wody pod wysokim ciśnieniem przez drobno zmieloną kawę. Jest to technika przyrządzania kawy, która pochodzi z Włoch i stanowi podstawę wielu innych napojów kawowych.

Proces przygotowywania espresso polega na sprasowaniu kawy w sitku (portfiltrem) i przepuszczeniu przez nią gorącej wody pod ciśnieniem. Wynikowy napój jest mały w objętości, silnie skoncentrowany i charakteryzuje się intensywnym smakiem oraz aromatem. Typowe porcje espressa mają zazwyczaj od 25 do 30 ml.

Espresso jest bazą dla wielu innych napojów kawowych, takich jak cappuccino, latte, americano, mocha czy macchiato. Kawiarnie i baryista często wykorzystują espresso do tworzenia różnorodnych i złożonych napojów, modyfikując je poprzez dodawanie mleka, pianki mlecznej, syropów czy czekolady.

Ogólnie rzecz biorąc, espresso jest cenionym przez wielu miłośników kawy napojem ze względu na jego intensywny smak i bogate aromaty.

Martini espresso przepis

  • 40 ml wódki
  • 20 ml likieru kawowego (np. Kahlúa)
  • 25 ml świeżego ostudzonego Espresso
  • 5 ml syropu cukrowegoDodaj wszystkie składniki do shakera. Napełnij świeżym lodem w kostkach i mocno wstrząśnij. Podwójnie odcedź do schłodzonego szkła. Udekoruj trzema ziarnami kawy.

 

Martini espresso mrożone przepis

2 porcje espresso
30 lub 50 ml wódki
60 ml likieru kawowego (np. Kahlúa)
30 g śmietanki do kawy

1. Wlej espresso do pojemnika na kostki lodu. Zamrażaj do momentu uzyskania kostek lodu.
2. W blenderze połącz kostki lodu kawowego, likier kawowy, wódkę i śmietankę do kawy. Mieszaj, aż będzie gładka.

 

Banoffee coffee przepis

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 4.9 / 5. Vote count: 234

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *