Kwas hialuronowy w kosmetykach

Kwas hialuronowy w kosmetykach
4.7
(223)

Kwas hialuronowy w kosmetykach – czy warto?

Kwas hialuronowy to jeden z najpopularniejszych składników kosmetyków pielęgnujących. Spotkać można go w kremach, balsamach, serach. Popularność kwasu hialuronowego wynika z właściwości tej substancji. Do tych należy umiejętność wiązania wody i nawilżanie. Jakie jeszcze korzyści przynosi stosowanie kosmetyków z kwasem hialuronowym?

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy, czyli HA – Hyaluronic Acid jest związkiem chemicznym, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Pojawia się on w mazi stawowej, ściankach naczyń krwionośnych i ciele szklistym oka. Z czasem jednak kwas hialuronowy zaczyna znikać z organizmu. Wpływają na to procesy jego starzenia się. To, dlatego należy go dostarczać zewnętrznie: w diecie i kosmetykach. W przypadku tej pierwszej jest to dość trudne, bowiem niewiele składników spożywczych zawiera kwas hialuronowy. Skuteczniejszym rozwiązaniem jest regularne korzystanie z dostępnych na tagomago.pl/collections/yonelle, gdzie pojawiają się kosmetyki Yonelle dedykowane dla kobiet od 25 roku życia.

herbal skincare

Kosmetyki z kwasem hialuronowym

W preparatach kosmetycznych stosowany jest kwas hialuronowy i jego pochodne. Są to substancje bezpieczne – nie alergizują i nie podrażniają skóry. Kosmetyki z kwasem hialuronowym mogą być używane na co dzień, przez cały rok nie są bowiem światłouczulające. To, dlatego kwas hialuronowy występuje w wielu kosmetykach. Spotkać można go w tych do pielęgnacji twarzy (kremach, maseczkach, tonikach, serach), ciała (balsamy i żele do mycia).

Ich regularne stosowanie daje efekt nawilżenia skóry, jej ukojenia, uspokojenia, odświeżenia, nawodnienia. Rezultaty, jakie będą widoczne gołym okiem to również:

  • wygładzenie struktury skóry,
  • redukcja drobnych zmarszczek,
  • zwiększenie właściwości ochronnych skóry – i zmniejszenie tendencji do podrażnień,
  • poprawa napięcia i elastyczności skóry,
  • nadanie twarzy wypoczętego wyglądu,
  • przywrócenie skórze blasku,
  • ogólna poprawa kondycji skóry,
  • redukcja cieni pod oczami.

kwas hialuronowy

Kiedy stosować kosmetyki z kwasem hialuronowym?

Kosmetyki z kwasem hialuronowym to preparaty dla każdego. Sięgnąć można po nie od najmłodszych lat. Na stałe do codziennej pielęgnacji powinny włączyć go kobiety po 25 roku życia. Preparaty z tą substancją powinno się używać przy cerze wrażliwej, skłonnej do zaczerwienień, uczuleń. Oprócz tego zalecane są one jako profilaktyka przeciwstarzeniowa, do pielęgnacji skóry przesuszonej, odwodnionej, suchej, po opalaniu i wystawianiu skóry na działanie niekorzystnych warunków pogodowych, które naruszają barierę hydrolipidową, w okresie menopauzy, do pielęgnacji okolic oczu, po długim locie samolotem lub przebywaniu w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 4.7 / 5. Vote count: 223

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *