Koziorożec znak zodiaku

Koziorożec znak zodiaku
4.9
(261)

Koziorożec znak zodiaku charakterystyka, opis, daty, kamienie, zapachy, kolory.

Koziorożec znak zodiaku data

Obchodzi urodziny od 22 grudnia a 19 stycznia.

Koziorożec znak zodiaku żywioł

Żywiołem Koziorożców jest ziemia, przez co osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku dążą w życiu do stabilizacji. Nie lubią niespodzianek, wolą mieć wszystko uschematyzowane i poukładane. W ich życiu ważna jest także rodzina i ognisko domowe – dlatego Koziorożce dobrze dogadają się z innymi znakami swojego żywiołu, Pannami i Bykami. Znaki ziemne: fizyczność, praktycyzm, zmysłowość, przyziemność.

Koziorożec znak zodiaku charakter

Koziorożce, czyli osoby urodzone między 22 grudnia a 19 stycznia, zdecydowanie są osobami praktycznymi. Pod pewnymi względami mogą być też dosyć konserwatywne – a na pewno są konsekwentne. Miganie się od odpowiedzialności? Nieprzemyślane reakcje? To nie dla nich! Koziorożce ważą słowa, są też realistami i rzadko pozwalają sobie na bujanie w obłokach. Przyjaciele cenią w nich to, że są słowne i solidne. Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku są jednak zachowawcze i nie są zbyt wylewne w kwestii okazywania uczuć czy sympatii. Zdecydowanie nie lubią też zmian, przez co mogą przegapić nie jedną szansę na wartościową relację czy atrakcyjną pracę.

Koziorożec znak zodiaku życie towarzyskie

Nie ilość a jakość – to życiowa zasada Koziorożców. Dlatego osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku nie obracają się w zbyt szerokim gronie. Mają niewielu, ale długoletnich przyjaciół. Choć są odbierane jako nieco nieśmiałe, tak naprawdę to dusze towarzystwa uwielbiające dobrą zabawę i ciekawe innych ludzi.

Koziorożec znak zodiaku zapach

U koziorożców, ambitnych i z klasą, sprawdzą się paczula, rozmaryn, kawa, ambra, wetiwer. Pasujące zapachy: magnolia, wanilia, jaśmin i drzewo sandałowe. Ziemskie znaki lubią zapachy głębokie i wielowymiarowe. Idealną kategorią są dla nich perfumy drzewne i szyprowe, a także nuty ziemne i żywiczne. Składniki, które dobrze komponują się to np.:

 • drzewo gwajakowe,
 • drzewo sandałowe,
 • drzewo oliwne,
 • drzewo cedrowe,
 • irys,
 • trufle,
 • mech dębowy,
 • wetiwer / vetiver
 • cyprys,
 • ylang-ylang,
 • piżmo.

Koziorożec znak zodiaku kolory

Koziorożec jako ziemski i twardo osadzony w realiach znak, lubi barwy ziemi. Brązowy jest kolorem, który przypadnie mu do gustu, ale najlepszym i najlepiej oddającym stan jego duszy jest czarny. Koziorożec jest rozsądny, zimny, kościsty, pesymistyczny. Nieustannie wszystko widzi w czarnych barwach, zamartwia się, nastawiony jest na ciężką pracę i unika przyjemności. Koziorożec znany jest z tego, że nie lubi się bawić, nie umie być towarzyski, wszędzie wietrzy podstęp i do wszystkiego podchodzi śmiertelnie poważnie. Czerń jest więc odpowiednia dla zimnego Koziorożca.

Koziorożec znak zodiaku kamienie

JASPIS – Czyni bardziej cierpliwym i stałym. Sprzyja jego skromności i konieczności pracowania dla dobra innych.
OBSYDIAN – Pomaga szukać prawdy we własnej podświadomości. Korzystnie wpływa na proces uwalniania skostniałych struktur emocjonalnych.
KRYSZTAŁ GÓRSKI – Sprzyja medytacji oraz umiejętności patrzenia w głąb siebie. Pomaga pozbyć się jego ciemnych stron.
TURMALIN – Jego zielona oraz czarna odmiana pomagają w rozwiązywaniu trudności stojących na przeszkodzie w realizacji celów. Zielony turmalin wspiera ponadto w osiągnięciu dobrego samopoczucia, natomiast czarny – dobrobytu.
KWARC DYMNY – Pomaga odnaleźć sens życia otwierając go na świat.
DIAMENT – Pomaga koncentrować się na najważniejszych dla niego sprawach. Dzięki diamentowi oczyszcza swe emocje, pewniej krocząc przez życie.
KAMIEŃ KSIĘŻYCOWY – Pomaga pozbyć się zatwardziałości i lepiej akceptować swe uczucia. Potęguje ufność w mądrość serca, wpływa na przełamywanie wewnętrznych blokad w życiu uczuciowym, pomagając otworzyć się emocjonalnie. Kamień księżycowy korzystnie wpływa na stosunki międzyludzkie.

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 4.9 / 5. Vote count: 261

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *