Dalgona coffee

dalgona coffee
4.8
(222)

Dalgona coffee – jak zrobić hitową kawę?

Dalgona coffee – co to?

Potrzebujesz cztery składniki: kawę rozpuszczalną, mleko, wodę i cukier, a więc to, co każdy ma w kuchennej szafce. Dalgona coffee jest bardzo prosta w przygotowaniu!

Dalgona coffee zyskała popularność dzięki Koreańczykom, którzy w izolacji podyktowanej pandemią koronawirusa w 2020 r. przygotowywali nową, efektowną kawę, a następnie zaczęli dzielić się przepisem na jej wykonanie w social mediach. Natchnieniem do przyrządzania tytułowej kawy był występ w południowokoreańskiej telewizji (w programie kulinarnym) lokalnej gwiazdy, która smakując napój, skojarzyła go z dalgonami, czyli koreańskimi cukierkami toffi.

Jak zrobić?

Do przyrządzenia kawa dalgona będziesz potrzebować:

  • 2 łyżki cukru – erytrytol
  • 2 łyżki kawy rozpuszczalnej,
  • 2 łyżki gorącej wody,
  • pół szklanki mleka (może też być roślinne)

Uwaga! Kluczem do poprawnego wykonania dalgona coffee jest zachowanie proporcji 1:1:1 pierwszych trzech wymienionych składników. Oczywiście proporcje te można dowolnie modyfikować, tzn. zarówno zmniejszać, jak i zwiększać, jednak zawsze w sposób 1:1:1. W przeciwnym razie pianka, na której nam zależy, może zmienić swoją objętość i trwałość.

 

Sposób przygotowania kawa dalgona:

  1. Wsyp do naczynia kawę, cukier i wodę.
  2. Ubij je przy pomocy blendera lub miksera na sztywną pianę. Kawa powinna się całkowicie rozpuścić – nie chcemy grudek 😉
  3. Gdy uzyskasz gęstą i puszystą pianę, dodaj ją do szklanki, w której znajduje się schłodzone mleko.

Twoja kawa dalgona jest gotowa! Oczywiście możesz jeszcze dodać: posypać wierzch kawy wiórkami czekolady, kakao, cynamonem, kardamonem bądź polać syropem smakowym.

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 4.8 / 5. Vote count: 222

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *