Chalkopiryt

chalkopiryt
4.8
(222)

Chalkopiryt – jakie ma właściwości?

Chalkopiryt – co to za kamień?

Ma piękne złote, fioletowe, różowe, zielone i niebieskie kolory, dla wielu wyglądające jak pawie pióra. Nazywany jest kruszcem pawia. Chalkopiryt należy do minerałów z gromady siarczków i składa się z siarczków miedzi oraz żelaza. Jego nazwa pochodzi z greckiego chalkós, „miedź” i pyrítes, „ogniowy”. Mylony ze złotem lub pirytem.

Chalkopiryt – występowanie

Na świecie występuje w Niemczech, Francji, Norwegii, USA, Kanadzie, Rosji. Kamień ten występuje również w Polsce. W większych ilościach w Legnicko-Głogowskim Okręgu Miedziowym, ale jego złoża zlokalizowane są także na Dolnym Śląsku i Górach Świętokrzyskich.

Chalkopiryt – właściwości fizyczne

To kruchy minerał o twardości od 3,5 do 4 w skali Mohsa i gęstości około 4,3 g/cm³. W tej skali diament ma 10.

Chalkopiryt – właściwości lecznicze i magiczne

Chalkopiryt pomaga nawiązać kontakt z naszym wewnętrznym źródłem obfitości, które stanowi podstawę jej manifestacji w świeci e zewnętrznym. Nazywany kamieniem mistycznych doświadczeń – pomaga w rozwoju intuicji, instynktownym zrozumieniu przeszłości oraz duchowym połączeniu z przodkami. Chalkopiryt nazywany jest kamieniem bogactwa i wierzy się w to, że jest w stanie pomóc w osiągnięciu dobrobytu. Wspomaganie logicznego myślenia skutkuje lepszym wykorzystaniem okazji do wzbogacenia się. Jest nazywany kamieniem wzrostu – wykazuje pozytywne oddziaływanie na skórę, włosy, paznokcie oraz wszystkie komórki ludzkiego ciała. Chalkopiryt jest doskonałym przewodnikiem energii, świetnie sprawdza się podczas medytacji i jest w stanie pomóc w uwolnieniu się od natłoku zbędnych myśli oraz oczyścić energetycznie całe ciało. W naturalny sposób usuwa blokady i zastoje, stąd chętnie stosuje się go we wszelkich terapiach związanych z ruchem energii dookoła ciała (reiki, bioenergoterapia, akupunktura itp.). Oddziałuje na czakrę serca i czakrę korony – pomaga w zrozumieniu wyższych prawd z poziomu serca, otwierając nas na bogactwo życia. Wspiera również w rozwijaniu zaufania do własnych osądów, bez szukania aprobaty ze strony otoczenia. W litoterapii chalkopiryt stosuje się w przypadku drobnych problemów takich jak infekcje, jak również w przypadku poważnych chorób, w tym nowotworów. Uważa się, że wspiera odnowę komórek oraz zdrowy metabolizm. Można się nim wspomagać także przy problemach z oskrzelami oraz przy zapaleniu stawów. Uważa się, że wspiera odnowę komórek oraz zdrowy metabolizm. Naturalna różdżka z chalkopirytu skierowana końcówką w stronę stóp pacjenta wspomaga refleksologię. Osiem polerowanych kamieni ułożonych w kręgu wokół pacjenta wzmacnia skutki akupresury, akupunktury i shiatsu.

Chalkopiryt w astrologi odpowiada Rybom i jest polecany właśnie osobom spod tego znaku zodiaku.

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 4.8 / 5. Vote count: 222

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *