Ziggy cup – czy warto?

ziggy cup
4.8
(211)

Ziggy cup – hit czy kit?

Kubeczek menstruacyjny Ziggy Cup to odpowiedni wybór dla kobiet w cyklu menstruacyjnym. Nadaje się do wielokrotnego użytku, nie ma żadnych problemów z jego swobodnym stosowaniem, a dodatkowo idealnie dopasowuje się do kobiecego ciała. Zaskakuje swoją wygodą użytkowania, rewolucyjnością i zapobieganiem przeciekaniu.

Kubeczek menstruacyjny – co to właściwie jest? Jakie ma wady oraz zalety?

Wiele osób zadaje sobie jedno podstawowe pytanie – kubeczek menstruacyjny co to? Na samym wstępie warto zastanowić się do czego w ogóle służy taki przedmiot. To wysokiej klasy środek higieniczny przeznaczony dla pań w trakcie miesiączki. Nosi się go w pochwie i z jego pomocą zbiera się krew oraz wszelkie wydzieliny menstruacyjne.

Kubek menstruacyjny ma wiele zalet. Przede wszystkim można z niego korzystać przez bardzo długi czas, w związku z czym jest to rozwiązanie ekonomiczne. Ponadto dba się w ten sposób o środowisko i własny komfort w trakcie cyklu menstruacyjnego. Kubeczek wystarczy dokładnie opróżnić po kilku godzinach użytkowania, a do tego nie ma ryzyka występowania jakichkolwiek podrażnień. Produkt wpływa korzystnie na pH pochwy.

Podstawową wadą takiego rozwiązania mogą być początkowe trudności z opróżnianiem kubeczka. Dużo łatwiej poradzić sobie z wyrzuceniem tamponu lub podpaski. Mogą pojawić się też kłopoty z wkładaniem i wyjmowaniem kubeczka (zwłaszcza w przypadku dziewic i młodych kobiet, które nigdy wcześniej po niego nie sięgały – wszystko to za sprawą braku doświadczenia i niezbyt rozciągniętej pochwy).

Kubeczek menstruacyjny Ziggy Cup – czym wyróżnia się na tle standardowych rozwiązań?

Ziggy Cup to dysk menstruacyjny o rewolucyjnym kształcie. Jest płaski i bez problemów można go wkładać oraz wyjmować. Powstał z myślą o najbardziej wymagających kobietach i tych, które nie mają żadnego doświadczenia z używaniem tego typu kubeczków. Charakteryzuje się w pełni satysfakcjonującą pojemnością (77 ml), dzięki czemu w trakcie cyklu menstruacyjnego można cieszyć się aż 8-godzinną wolnością i stuprocentowym komfortem. Po tym czasie kubek powinien być opróżniony i ponownie umieszczony w pochwie.

Kubeczek menstruacyjny Ziggy Cup pozwala na bezproblemowe i wygodne uprawianie seksu. Nie sprawia to najmniejszych trudności oraz nie doprowadza do pojawienia się dolegliwości bólowych. Wyposażony w podwójną krawędź, dzięki czemu nie trzeba martwić się o przeciekanie. Wyprodukowany z silikonu klasy medycznej. Krew w trakcie jego użytkowania jest zbierana, a nie absorbowana. To rozwiązanie, które zachwyca tym, iż:

  • jest przyjazne dla środowiska,
  • może być stosowane zarówno przy delikatnym, jak i średnim krwawieniu,
  • jest zdrowe dla ludzkiego ciała (brak podrażnień, uczucia suchości oraz nieprzyjemnych zapachów).

ziggy cup kubeczek

Wiele pań zadaje sobie jedno kluczowe pytanie, a mianowicie: kubeczek menstruacyjny jak używać? W tym przypadku nie jest to trudne, ponieważ kubek wystarczy ulokować w dłoni w pozycji pionowej i lekko go z każdej strony przygnieść. W tej formie umieszcza się go w pochwie i jest gotowy do użytku. To, czy jest dobrze zlokalizowany można sprawdzić przy pomocy własnego palca. Wyjmowanie odbywa się pomocy kciuka oraz palca wskazującego. Wystarczy chwycić podstawę kubeczka i delikatnie go do siebie przyciągnąć.

Kubeczek menstruacyjny Ziggy Cup – krótkie podsumowanie

Jak widać kubeczek menstruacyjny Ziggy Cup przyda się podczas miesiączki praktycznie każdej kobiecie. Warto docenić bogate kubeczek menstruacyjne zalety i docenić to, że produkt nie jest żadną przeszkodą w komfortowym uprawianiu stosunku seksualnego. Krew jest zbierana bezpośrednio do kubeczka i może się w nim znajdować aż do 8 godzin. Płaski kształt sprawia, że nie ma żadnych trudności z tym, aby poprawnie umiejscowić kubeczek w pochwie oraz go z niej wyjąć. Niezbyt uciążliwe kubeczek menstruacyjne wady sprawiają, że na takie rozwiązanie decydują się zarówno osoby młode, jak i nieco bardziej dojrzałe. Użytkowniczki doceniają to, że jest to dysk menstruacyjny o sporej pojemności i można z niego korzystać wiele razy.

Dla mnie kubeczek jest o milion razy lepszy od innych – łatwiejsza aplikacja + możliwość uprawiania seksu – bezkonkurencyjny!

SPRAWDŹ na Ceneo.pl gdzie kupić NAJTANIEJ ziggy cup

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 4.8 / 5. Vote count: 211

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *