Sennik kot – co oznacza sen o kocie?

sennik kot
5
(1)

Sennik kot – czy jest się czego obawiać?

Kot – ostrzeżenie przed fałszywymi ludźmi, kłótniami i obmowami. Ale to też symbol zmysłowości – może zwiastować grzeszne przyjemności i cielesną miłość.

Kot od wieków uważany był za symbol domowego ogniska. Strzegły gospodarstw przed szkodnikami (myszami i szczurami), ale przy tym, jako zwierzęta udomowione, były ulubieńcami małych dzieci.

Sennik – symbol ostrzeżenie

Powiązania kota w snach powinno się odnosić do partnera czy kogoś dla nas ważnego czy bliskiego. Większość senników widzi w kocie zdradę, podstęp lub oszustwo – kot kojarzy się z fałszem i egoizmem.

Kot to też obraz sprytu i inteligencji w pozytywnym znaczeniu, dlatego zwierzak, którego we śnie odganiamy od siebie lub z domu, oznacza, że mamy szansę przebiegłością pokonać wroga, nieprzyjazne obmowy lub wyjść zwycięsko z nieprzyjemnych sytuacji.

Miauczący kot – plotki i obmowy

Kot łaszący się do nas – fałszywi przyjaciele, podlizywanie się i wkradanie się w nasze łaski

Kot śpiący na słońcu kot –  pozorna niewinności.

Atakujący kot – przestroga, zapowiedź konfliktu. Im większe rany ponosimy we śnie z powodu kocich pazurów, tym większa porażka nas czeka. Podobnie rozumieć można wielkość kota.

Zabawa z kotem – igranie z ogniem; to sygnał, że relacje, w które wchodzimy czy sprawy, w które się angażujemy mogą się dla nas źle skończyć. Zastanówmy się więc, czy warto je kontynuować.

Nadepnąć kotu na ogon – czyjś spryt i mądrość pomoże nam w trudnościach.

Sennik kot – jako symbol oczekiwanie na miłość

W sennikach egipskich sen o kocie to zapowiedź miłości. Kot, który śni się mężczyźnie może symbolizować kobietę, której pragnie fizycznie.

Kot przechodzącego obok nas lub gdzieś w oddali – rozczarowanie w miłości, która może skończyła się zbyt szybko lub nie była tak głęboka, jak nam się wydawało.

Zabawa z kotem (w kontekście relacji między dwojgiem ludzi) – zdrada kochanka, a głaskanie – jako obdarzanie uczuciem kogoś niegodnego naszej miłości.

Przymilający się do nas kot – partner, który pochlebia nam po to, by wykorzystać i porzucić.

Kot siedzący w klatce –  pożegnanie lub zerwanie z kimś bliskim, ale za zgodą obu stron.

Śpiący kot – może być zapowiedzią spełnienia się jej najskrytszych miłosnych pragnień. Jeśli we śnie szukasz zwierzaka, oznacza to potrzebę wolności i uniezależnienia się od partnera.

Sennik – czarny kot – zapowiedź pecha, przykrości, strat finansowych, choroby i zdrady. Może też oznaczać pecha i czyhające na nas zło. Zawsze jest przestrogą i wezwaniem do większej czujności.

Sennik – biały kot – źle kogoś oceniamy. Po takim śnie powinniśmy zweryfikować nasze oceny najbliższych nam ludzi.

Sennik – rudy kot – symbol prawdziwej miłości i zapowiedzią szczęśliwych czasów, nie tylko w kontekście uczuciowym.

Sennik – szary kot – oznacza nadejście lepszych czasów.

Sennik – martwy kot – potrzeba swobody i niezależności, ale również wyzwolenie się z problemów lub niewygodnych relacji. Jeśli we śnie to my zabijamy kota, oznacza to, że nie postępujemy właściwie.

Sennik – chory kot –  zapowiedź porażki.

Sennik – pies z kotem – oznacza walkę dobra ze złem, smutku z radością lub problemy ze zdrowiem.

Sennik – dziki kot –  zapowiedź zdrady. Jeśli jest dodatkowo wściekły i agresywny – to zwycięstwo mrocznej strony charakteru.

Sennik – ranny / zdychający kot – może być przestrogą przed miłosnym zawodem.

Sennik – mały kot / kotek – zapowiedź radości  i nowych pomysłów. Kotka z młodymi – spadek lub pomnożenie się pieniędzy. Małe kotki odzwierciedlają też często w sennikach kłótliwy charakter śniącego, który może być powodem nieprzyjemnych sytuacji.

Sennik – mysz i kot – Kot polujący na myszy – ktoś zagraża śniącemu albo jego rodzinie. Warto się rozejrzeć, o kim może być mowa, bo jeśli nie zaczniemy działać, może być za późno. Kot, zabijający mysz jest dobrą informacją – ominie nas niebezpieczna przygoda.

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *