Selenit właściwości

selenit właściwości
4.8
(234)

Selenit właściwości – jakie właściwości ma kamień księżycowy?

Selenit właściwości i jego nazwa

Nazwa pochodzi od greckich słów selene (księżyc) i lithos (kamień). Selene to bogini księżyca z mitologii greckiej, która przemierzała nocne niebo w srebrnym rydwanie. Była ona również uosobieniem samego księżyca (starogreckie słowo selene oznaczało księżyc). Nazwa selenitu nawiązuje do wyjątkowo pięknego połysku tego minerału, który przypomina księżycową poświatę. Selenity wykazują czasami efekt kociego oka. Twardość w dziesięciostopniowej skali twardości Mohsa wynosi 2–2,2. Diament ma 10. Posiada on niewielką twardość i w związku z tym raczej nie nadaje się do wyrobu biżuterii. To bezbarwna, bardzo czysta i szlachetna odmiana gipsu o niesamowitym perłowym połysku.

Selenit właściwości i występowanie 

Miejsca występowania Selenitu na świecie: Meksyk – Naica, St. Eulalia, USA – Kolorado, Utah, Nowy Meksyk (jaskinia Lechuguilla), Kanada – Nowy Brunszwik, Chile – na pustyni Atacama, Francja – okolice Paryża, Włochy – ok. Bolonii, Sycylia, Niemcy – Badenia, Harz, Las Turynski, Hiszpania – Saragossa.

Miejsca występowania Selenitu w Polsce: w dolinie Nidy, Sieroszowice, Lubin, Dobrzyń nad Wisłą, Chodzież k. Piły.

Selenit właściwości duchowe

Selenit zachwyca ze względu na wysoką energię wibracyjną, ma właściwości oczyszczające i odtruwające. Selenit nazywany jest także anielskim skrzydłem. Daje poczucie bezpieczeństwa i pewności swego miejsca. Selenit bezpośredni wpływ na ciało emocjonalne. Działa kojąco na układ nerwowy – uspokaja i wycisza. Bywa pomocny w rozwiązywaniu problemów duchowych. Selenit uważany jest za kamień, który pozwala wejść do krainy snów, aby z nich odczytać swoją przyszłość. Selenit potrafi rozbudzić naszą duchową intuicję i aktywować duchową wrażliwością. Stabilizuje chaotyczne emocje i pozwala dojść do głosu prawdziwym, niezakłamanym uczuciom. To kamień szczerości uczuć i dobroci serca. Nadaje się do medytacji i masażu. Według horoskopu Majów, osoby spod znaku Selenitu (22.06 – 10.07) są wrażliwe, czułe i opiekuńcze. Mają w sobie dużo ciepła i dobroci. Kobiety są świetnymi partnerkami życiowymi, a mężczyźni zaradnymi, opiekuńczymi mężami i ojcami. Dla osób urodzonych w miesiącu Selenitu najważniejszy jest dom i szczęście rodzinne. Selenitowe różdżki do masażu przyniosą ulgę strudzonemu i osłabionemu ciału zapewniając w trakcie masażu pełen relaks i odprężenie. Naturalne odpromienniki wykonane z tego niezwykłego kamienia oczyszczą Twoją przestrzeń życiową z negatywnej energii i szkodliwego promieniowania. Wykorzystywany jest celem walki z niedostatecznym lub nadmiernym wydzielaniem hormonów czy dolegliwościami ze strony układu trawiennego. Wykazuje ponadto działanie antyseptyczne, dzięki czemu wspiera proces gojenia się ran. Wspomaga leczenie depresji.

Polecany jest osobom, które chcą rozwijać się duchowo, pobudza wrażliwość i aktywuje wrodzoną intuicje. Umysłowi dodaje jasności przy podejmowaniu decyzji. Porządku emocje, wycisza myśli, pomaga w osiągnięciu wewnętrznej harmonii. Przeprowadzenie kamienia wzdłuż ludzkiego ciała – wzbogacone o indywidualne wizualizacje – pozwoli zredukować stres oraz zniwelować niekorzystne działanie nieprzyjaznych emocji. Noszenie przy sobie selenitu może sprzyjać spotykaniu na swej drodze ludzi szczerych i o dobrym sercu.

Selenit można wykorzystywać do oczyszczania innych kamieni. Selenitu nie wolno czyścić wodą – rozpuści się. Lubi suche i zacienione miejsca. Naładowanie selenitu powiązane jest ze ścisłym połączeniem kryształu z energią księżycową – najlepsze rozwiązanie stanowi ładowanie selenitu światłem oraz właśnie – energią księżycową w trakcie pełni.

Runa: Hagal

Patron Słowiański: Północnica

Znak zodiaku: koziorożec / ryby / rak, ale też znajdują się głosy, że selenit nie jest powiązany z żadnym znakiem zodiaku.

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 4.8 / 5. Vote count: 234

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *