Pasożyty wewnętrzne w organizmie

pasozyty
0
(0)

Pasożyty – każdy z nas jest nosicielem pasożytów wewnętrznych, ale nie każdy jest świadomy wywoływanych przez nie dolegliwości zdrowotnych.

Najczęściej nasze złe samopoczucie tłumaczymy bardziej powszechnymi chorobami. Tymczasem wiele schorzeń jest spowodowanych właśnie przez pasożyty. Jednocześnie warto zaznaczyć, że ich obecność często nie wywołuje żadnych objawów. Na szczęście dzięki odpowiedniej diecie i suplementacji można skutecznie walczyć z pasożytami.

Dolegliwości wywoływane przez pasożyty wewnętrzne

Najczęściej spotykanym objawem obecności pasożytów w organizmie człowieka są problemy trawienne. Zbagatelizowane symptomy szybko mogą przerodzić się w stany przewlekłe, co skutkuje poważnymi dolegliwościami zdrowotnymi. Przy pasożytach bardzo często występują: silne biegunki lub zaparcia, zespół jelita drażliwego, zgaga, śluzowaty stolec, trudności z trawieniem wybranych substancji, wzrost poziomu cukru, problemy z apetytem. Charakterystyczne są również dolegliwości związane z układem immunologicznym, w tym ogólne osłabienie organizmu, poczucie zmęczenia i częste infekcje. Pasożyty mogą być także przyczyną nieestetycznych zmian skórnych, takich jak: plamy przy ustach, pokrzywka, wysypka alergiczna, obrzęk lub egzema. Nie można również zapominać o negatywnym wpływie na psychikę. Na skutek zaatakowania organizmu przez pasożyty możemy borykać się ze stanami depresyjnymi, nerwicą, apatią, uczuciem niepokoju, a nawet nadaktywnością ruchową, co jest znamiennym objawem u najmłodszych.

Co lubią pasożyty?

Nieprzestrzeganie higieny jest najczęstszą przyczyną dostawania się pasożytów do naszego organizmu. Nierzadko dostarczamy je do układu pokarmowego wraz ze spożywanym jedzeniem, na przykład z nieumytymi owocami lub nieświeżym mięsem. Pasożytami można zarazić się od innego nosiciela, w tym także od zwierząt. Bardzo ważna jest odpowiednia dieta polegająca na wyeliminowaniu wybranych składników. Aby oczyścić organizm należy wykluczyć cukier, produkty mleczne i białe pieczywo.

Jak walczyć z pasożytami?

Zmiana diety może być bardzo skuteczna w walce z wieloma wewnętrznymi pasożytami. Specjaliści zalecają między innymi spożywanie kwaszonych produktów, w tym kiszonych ogórków i kapusty, które są szczególnie nietolerowane przez glisty i owsiki. Warto także wprowadzić do codziennego jadłospisu jak najwięcej przypraw, które mają bezpośredni wpływ na system nerwowy niepożądanych gości w naszym organizmie. Dzięki czosnkowi, cebuli, szczypiorkowi, majerankowi, ostrej papryce czy curry, można przeciwdziałać rozmnażaniu się pasożytów. Amatorzy słodkich dodatków także znajdą coś dla siebie – efektywne działanie wykazuje przede wszystkim cynamon oraz imbir i kardamon. W walce z pasożytami warto sięgnąć po olej z pestek dyni. Jeśli niepożądani lokatorzy przyczynili się do uporczywych zaparć, można oczyścić organizm z pomocą babki płesznik, babki jajowatej i otrębów.

Odpowiednio zbilansowana dieta pomoże nam zabezpieczyć organizm przed działaniem pasożytów. Warto także sięgnąć po suplementację medyczną, wybierając specyfiki o naturalnym składzie. SPRAWDŹ >>>

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *