Maść z kotkiem – remedium naszych babć?

0
(0)

Maść z kotkiem czy maść z tygryskiem to do tej pory kupowane cudo gdzieś  na bazarach, w sklepach zielarskich i tym podobnych miejscach. Przetestowałam inną wersję tego produktu, który dostępny jest już w aptekach.

Tajska maść tygrysia to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, mających problemy z przemęczonymi mięśniami. Jeśli ciało nie pracuje tak jak należy, wypadałoby je nieco rozluźnić. Czasami same ćwiczenia okazują się być niewystarczające. W takich przypadkach wypada zainwestować w tajską maść tygrysią, dzięki której można załagodzić bóle reumatyczne, rozluźnić mięśnie i wyeliminować bóle głowy. Tym samym maść cechuje się niezwykle wszechstronnym działaniem medycznym i jest przepisywana pacjentom przez wielu specjalistów.

Tajska maść tygrysia – na co działa?

Regularne stosowanie tajskiej maści tygrysiej to bardzo ciekawa opcja, jeśli pacjent narzeka na wiele różnych schorzeń i dolegliwości zdrowotnych. Wiadomo, że w niektórych przypadkach stan zdrowia pozostawia wiele do życzenia, jednak warto znaleźć preparaty, dzięki którym może się on poprawić. Maść posiada następujące zalety:

  • łagodzenie swędzenia skóry,
  • eliminowanie zmian skórnych po ukąszeniu owadów,
  • działanie przeciwbólowe w różnych partiach ciała,
  • działanie odświeżające,
  • działanie regenerujące i rozluźniające.

Widać, że zdecydowanie się na taki produkt to bardzo dobry wybór, jeśli dolegliwości bólowe mają wreszcie zniknąć z życia przeciętnej osoby i nigdy do niej nie powrócić. Maść powinna być stosowana bezpośrednio na miejsce, które boli lub nie jest dostatecznie rozluźnione, np. na kolano, czy też na ramiona. Należy ją bardzo dokładnie wsmarować, ale też ją wdychać, gdy pacjent chce sobie zapewnić działanie odświeżające. Pomaga zwłaszcza przy urazach sportowych.

Skład

W składzie tajskiej maści tygrysiej trudno szukać jakichś chemicznych związków, które mogłyby zagrażać ludzkiemu zdrowiu. Produkt jest niezwykle ekologiczny, działa prawie natychmiastowo i poprawia ogólną kondycję ciała. Ponadto jest w stanie poprawić ludzkie samopoczucie. W składzie widnieją więc następujące składniki:

  • mentol,
  • olejek eukaliptusowy,
  • ekstrakty z ziół.

Są również składniki poboczne, ale występują one w znacznie mniejszych ilościach niż wspomniane elementy. Dzięki regularnemu stosowaniu maści do skóry doprowadza się należytą ilość niezbędnych minerałów.

Jakie są przeciwwskazania?

Nie każda osoba powinna sięgać po tajską maść tygrysią. Należy ją stosować bardzo rozsądnie, przeznaczona jest jedynie do użytku zewnętrznego, absolutnie nie można jej podawać małym dzieciom. Poza tym przed rozpoczęciem użytkowania warto zwrócić uwagę na kompletny skład produktu, tak aby sprawdzić, czy któryś z elementów w nim zawartych nie uczula pacjenta. Maść powinna być przechowywana w odpowiedniej temperaturze, w zamknięciu. Najlepiej jeśli będzie to jakaś wisząca szafka, tak aby dostępu do maści nie miały dzieci. Kobiety w ciąży mogą sięgać po preparat po konsultacji ze swoim lekarzem, nie jest to jednak zabronione, podobnie sprawa ma się z matkami karmiącymi piersią. Widać, że do kwestii użytkowania trzeba podejść rozsądnie, aby zainteresowani zapewnili sobie idealne efekty użytkowania. Maść można stosować bezproblemowo przez cały rok.

Maść z kotkiem PODSUMOWANIE:

Według mnie działanie jest dokładnie takie samo. Ja testowałam ją na przeziębienie, a moja mama na ból stawów i głowy. Obie brzsprzecznie stwierdziłyśmy, że działa, czyli jak jej klasyczny poprzednik 🙂

maść z kotkiem

 

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *