Floradix żelazo

floradix żelazo
4.8
(213)

Floradix żelazo – skład, działanie, wskazania, przeciwwskazania, dostępne formy.

Floradix żelazo to preparat zawierający w sobie sporą dawkę dobrze przyswajalnego żelaza, dzięki któremu można wesprzeć pracę rozmaitych układów znajdujących się w ludzkim organizmie. Produkt jest doskonałym źródłem organicznego żelaza, ale też wielu cennych witamin i kwasu foliowego. Prawidłowy poziom żelaza ma przecież bardzo istotny wpływ m.in. na zapobieganie wypadaniu włosów, ochronę skóry twarzy przed wolnymi rodnikami i zdrową cerę.

Floradix żelazo – dostępne formy

Floradix żelazo występuje w dwóch podstawowych formach, a mianowicie w formie płynnej oraz pod postacią tabletek. Każda z nich ma swoje mocne strony. Zainteresowane osoby wybierają dla siebie najdogodniejszą propozycję, troszcząc się o dostarczenie do organizmu optymalnej dawki organicznego żelaza. Jednym z najpopularniejszych wyborów jest Floradix żelazo 500 ml.

Floradix – skład

Biorąc pod lupę skład preparatu o nazwie Floradix żelazo trzeba mieć pełną świadomość tego, że wiele zależy m.in. od formy omawianego produktu. Żelazo w płynie zawiera w sobie następujące składniki:

  • żelazo – odpowiedzialne za regenerację czerwonych krwinek, ale też wspomaganie funkcjonowania wątroby, serca, mięśni i układu pokarmowego,
  • wyciąg z kopru włoskiego,
  • wyciąg z kłącza perzu.

Wspomniane wyżej wyciągi odpowiadają przede wszystkim za poprawę działania układu trawiennego, wyeliminowanie zaparć oraz lepsze przyswajanie żelaza z pożywienia. Jeśli weźmie się pod lupę Floradix tabletki wypadałoby wspomnieć o takich składnikach, jak: organiczne żelazo, witaminy B2, B6, C oraz B12, kwas foliowy i tiamina. Ponadto w tabletkach zastosowano wyciągi ze starannie wyselekcjonowanych ziół oraz owoców dzikiej róży. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, iż nie znajdzie się w nich glutenu oraz laktozy.

Floradix – wskazania i dawkowanie

Najwyższa pora pochylić się nad wskazaniami do stosowania produktu Floradix żelazo. Preparat jest polecany przede wszystkim:

  • osobom, którym zależy na utrzymaniu prawidłowego poziomu żelaza we krwi,
  • osobom, u których organizm wykazuje się zwiększonym zapotrzebowaniem na żelazo,
  • kobietom w ciąży, cyklach miesiączkowych oraz karmiących piersią,
  • seniorom i rekonwalescentom,
  • osobom prowadzącym aktywny tryb życia,
  • paniom, które planują zajść w ciążę,
  • osobom znajdującym się na diecie wegetariańskiej (która nie dostarcza odpowiednio dużej dawki żelaza w pożywieniu).

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby specyfik o nazwie Floradix żelazo i witaminy był przyjmowany w momencie intensywnego wzrostu organizmu (dzieci i młodzież). Decydując się na tabletki, powinno się sięgać maksymalnie po 1 tabletkę dwa razy dziennie i popijać ją dużą ilością wody (najlepiej na około godzinę przed planowanym posiłkiem). Jeśli będzie to natomiast żelazo w płynie, warto dostosować się do następujących wskazówek: dorośli oraz dzieci powyżej 12. roku życia 10 ml dwa razy dziennie (rano oraz wieczorem), a młodsze dzieci 5 ml raz dziennie (od 3 lat). Oczywiście dobranie preparatu oraz jego dawkowanie najlepiej skonsultować z doświadczonym specjalistą.

Floradix – przeciwwskazania

Pozostało zastanowić się nad jeszcze jedną istotną kwestią, a mianowicie nad ewentualnymi przeciwwskazaniami, co do stosowania wymienionego wyżej produktu. Floradix żelazo nie powinien być stosowany przez osoby, które mają nadwrażliwość na którykolwiek ze składników zawartych w preparacie. Jak widać najpierw trzeba dokładnie sprawdzić skład specyfiku (plus dorzucić do tego konsultację u specjalisty, np. wśród kobiet w ciąży i karmiących piersią).

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 4.8 / 5. Vote count: 213

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *