Domy astrologiczne

domy astrologiczne
4.9
(222)

Domy astrologiczne – czym są?

Horoskop podzielony jest na 12 domów – informują nas o zdrowiu, pracy, relacjach i pieniądzach – wszystkim tym, co chcemy wiedzieć z wykresu urodzenia, czyli z kosmogramu urodzeniowego. Odpowiadają dwunastu znakom zodiaku oraz przypisanych im planetom. Domy astrologiczne określają dokładne obszary twojego życia, do których odnosi się twój horoskop.

Domy astrologiczne – znaczenie

Znaczenia domów w astrologii ustalono już w starożytności i zawarto w łacińskim dwuwierszu, który w tłumaczeniu brzmi tak „Życie, Zysk, Bracia, Rodzic, Potomstwo i Zdrowie, Żona, Śmierć, Podróże, Władza, Łaskawość, Więzienie”. Znaczenia kolejnych domów wyrobiono od odpowiednich znaków zodiaku.

Domy astrologiczne – DOM I – Baran – „jestem” / unikalność

Pierwszy dom decyduje o twoim wyglądzie fizycznym, obrazie, który przedstawiasz światu, i pierwszym wrażeniu, jakie robisz na innych. Energia archetypu twojego zodiaku opisuje także sposób, w jaki zaczynasz coś nowego. Odpowiada za twoje mechanizmy obronne oraz relacje z nowym środowiskiem. Reprezentuje pobudki ego i twoją powierzchowną jaźń. Skupia się na bycie jednostki.

Osobowość, charakter, konstytucja, „ja”. Współgra z domem PIĄTYM (kreatywność) i DZIEWIĄTYM (wiara, rozmach). Targuje się z domem SIÓDMYM (wy, oni, ty). Kłóci się z domem CZWARTYM (kim byłem) i z domem DZIESIĄTYM (kim będę).

Domy astrologiczne – DOM II – Byk – „mam” / system wartości

Drugi dom odpowiada pieniądzom i dobrom materialnym. Obejmuje twoje finanse, rzeczy osobiste oraz związek z darami, które posiadasz, zarówno fizycznie, jak i duchowo. Jakie są twoje nawyki związane z wydawaniem zdobytych środków? Twoja samoocena wraz z poczuciem własnej wartości również ożywają w tym obszarze wykresu.

Posiadanie, zasoby, doradcy. Współgra z domem SZÓSTYM (praca, rytm) i DZIESIĄTYM (kariera, cele publiczne). Targuje się z domem ÓSMYM (spadki, śmierć, kapitał innych). Kłóci się z domem PIĄTYM (rozrywka) i JEDENASTYM (idee).

Domy astrologiczne – DOM III – Bliźnięta – „myślę” / styl komunikacji

Trzeci dom rządzi procesem myślenia, stylem komunikowania się i ośrodkiem poznawczym. Określa energię twoich wymian z otoczeniem. Obejmuje twoje rodzeństwo, kuzynów, sąsiadów oraz wczesną edukację. Tym domem rządzą Bliźnięta doglądane przez Merkurego. Decydują o twoim sposobie ekspresji poprzez pisanie, mówienie, media społecznościowe lub sztukę.

Wiedza, rodzeństwo, sąsiedzi. Współgra z domem SIÓDMYM (inni, relacje) i JEDENASTYM (przyjaźnie, idee). Targuje się z domem DZIEWIĄTYM (przestrzeganie prawa, wizja świata). Kłóci się z domem SZÓSTYM (podporządkowanie) i domem DWUNASTYM (odcięcie, izolacja).

Domy astrologiczne – DOM IV – Rak – „czuję” / emocje

Czwarty dom rządzi twoją aktualną świątynią oraz domem, w którym niegdyś dorastałeś. Ten obszar wykresu, rządzony przez Księżyc, dotyczy twoich korzeni, poczucia bezpieczeństwa i fundamentów emocjonalnych. Ów dom krąży również wokół twojego połączenia z przeszłością, z linią przodków włącznie.

Rodzina, korzenie, przeszłość. Współgra z domem ÓSMYM (tajemnice, zaufanie, śmierć) i domem DWUNASTYM (lęki, zamknięcie). Targuje się z domem DZIESIĄTYM (kariera, droga w przyszłości). Kłóci się z domem SIÓDMYM (partnerstwo, rozumienie innych) i PIERWSZYM (krystalizowanie się charakteru), z racji wpływu rodziców na te sfery.

Domy astrologiczne – DOM V – Lew – „chcę” / wewnętrzne dziecko 

Piąty dom to dom zabawy, radości, kreatywności, przyjemności i romansu. Odnosi się to do twojej twórczości oraz spontanicznej samoekspresji. Jaka byłaś jako dziecko? Co sprawia ci radość? Rządzony przez wiecznie świecące słońce.

Seks, radość, rozrywka, kreatywność. Współgra z domem PIERWSZYM (bycie sobą, potrzeby własne) i domem DZIEWIĄTYM (egzotyka, przełamywanie granic, percepcja). Targuje się z domem JEDENASTYM (definicja potrzeb wspólnoty), kłóci się z domem DRUGIM (stan posiadania, zarobki) i domem ÓSMYM (zaufanie w relacji).

Domy astrologiczne – DOM VI – Panna – „analizuję” / rutyna i zdrowie 

Rządzony przez zaradną Pannę szósty dom decyduje o twoim życiu codziennym. Określa również poziom uważności i umiejętności rozwiązywania problemów. Obejmuje twoje rutynowe obowiązki, nawyki zdrowotne oraz staranność, z jaką podchodzisz do pracy. Szósty dom reprezentuje także zwierzęta domowe i twoje podejście organizacji.

Typ pracy, podporządkowanie, niewolnictwo. Współgra z domem DRUGIM (posiadanie, zarobki) i domem DZIESIĄTYM (role publiczne, kariera). Targuje się z domem dwunastym (lęki, dezorganizacja), kłóci się z domem TRZECIM (poszerzanie umiejętności, ciekawość poznawcza) i domem DZIEWIĄTYM (emigracja, edukacja).

Domy astrologiczne – DOM VII – Waga – „równowaga” / relacje

Siódmy dom kręci się wokół partnerstwa: małżeństwa, współpracy biznesowych, związków rodzinnych, bratnich dusz i twojego stosunku do relacji. Reprezentuje także twoich wrogów. Kompromisy, umowy czy mediatorzy, np. prawnicy, również wchodzą w zakres tego domu.

Inni, relacje, współpracownicy i wrogowie. Współgra z domem TRZECIM (sąsiedzi, znajomi, szkoła powszechna) i domem JEDENASTYM (przyjaźnie, protektorzy). Targuje się z domem PIERWSZYM (osobowość, typ charakteru), kłóci się z domem CZWARTYM (tradycje, prawa rodzinne lub małej społeczności) i z domem DZIESIĄTYM (konsekwencje pełnienia roli publicznej).

Domy astrologiczne – DOM VIII – Skorpiona – „pragnę” / transformacja

Dom ósmy jest powszechnie nazywany domem śmierci, zarówno w sensie dosłownym i przenośnym. Ten dom rządzi także seksualnością. Obraca się wokół odrodzenia, kryzysu, zmiany, uzależnienia, transformacji, regeneracji oraz twojego stosunku do tych rzeczy. Decyduje o pieniądzach otrzymywanych w spadku, finansach twojego partnera czy środkach, które jesteś komuś winna (mowa o twoich długach i podatkach).

Śmierć, kapitał innych, spadki. Współgra z domem CZWARTYM (rodzina, przodkowie, skarby) i domem DWUNASTYM (tajemnice, rzeczy ukryte). Targuje się z domem DRUGIM (pieniądze, gotówka), kłóci się z domem PIĄTYM (hazard, radość, dzieci) i domem JEDENASTYM (przyjaciele, idee, wspólnota).

Domy astrologiczne – DOM IX – Strzelec – „widzę” / wyższa wiedza

Dziewiąty dom rządzi wyższą edukacją, w tym twoim duchowym rozumowaniem, rozszerzaniem systemów przekonań i osobistymi filozofiami. Rządzony przez Strzelca, podopiecznego Jowisza, obraca się także wokół dalekich podróży, języków obcych, kultur czy handlu. Błyskotliwa osobowość tego znaku zodiaku w życiu kieruje się frazą „widzę”. W tym domu po prostu wszystko jest możliwe.

Edukacja, podróże, egzotyka, wiara. Współgra z domem PIERWSZYM (bycie sobą, poszerzanie osobowości) i domem PIĄTYM (radość, kreatywność, twórczość). Targuje się z domem TRZECIM (poznanie, narzędzia poznawcze, szczegóły, wiara vs nauka), kłóci się z domem SZÓSTYM (podporządkowanie, rola w pracy) i domem DWUNASTYM (izolacja, brak rozwoju).

Domy astrologiczne – DOM X – Koziorożec – „używam” / dziedzictwo i reputacja 

Dziesiąty dom rządzi twoją karierą, dziedzinami, w których wyrabiasz sobie imię, oraz reputacją w społeczeństwie. Obejmuje sławę, sukces materialny czy też dążenia do sukcesu. Dom ten, znany również jako dom „sławy i zaszczytów”, decyduje o twoim stosunku do władzy (w tym postaci twojego ojca i rządu) oraz osiągnięć.

Kariera, rola publiczna, zawód predysponowany. Współgra z domem DRUGIM (zasoby pieniężne, posiadanie) i domem SZÓSTYM (typ pracy, podporządkowanie, rytm). Targuje się z domem CZWARTYM (przeszłość, bezpieczeństwo, rodzina), kłóci się z domem PIERWSZYM (osoba, charakter) i domem SIÓDMYM (małżeństwo, relacje, konkurencja w drodze na szczyt).

Domy astrologiczne – DOM XI – Wodnik – „wiem” / wizje i połączenia

Jedenasty dom reguluje twoje cele osobiste i te obszary twojego życia, które mieszczą się pod parasolem twoich życzeń, nadziei, prawdziwego powołania oraz przynależności do wspólnoty. Rządzony przez Wodnika pod patronatem Urana, dom jedenasty krąży również wokół społeczeństwa, drużyn, kręgów przyjaciół oraz rozbudowanej sieci kontaktów.

Przyjaźnie, idee, wspólnota. Współgra z domem TRZECIM (poznawanie świata, edukacja początkowa, znajomi) i z domem SIÓDMYM (stosunek do innych, dostosowanie w relacjach). Targuje się z domem PIĄTYM (kreatywość, dzieci, przyjemności), kłóci się z domem DRUGIM (posiadanie, gotówka) i domem ÓSMYM (zaufanie, spadki).

Domy astrologiczne – DOM XII – Ryby – „wierzę” / duchowość

Dwunasty dom rządzi twoimi sekretami, podświadomością, światem fantazji oraz koszmarami. Zarządza karmą, samozniszczeniem i rozwojem duszy, który jest wynikiem zguby. Określa ukryte mocne i słabe strony.

Odcięcie, izolacja, niespełnienie. Współgra z domem CZWARTYM (bezpieczeństwo, budowanie tożsamości) i domem ÓSMYM (zaufanie, spadki, więzi psychiczne). Targuje się z domem SZÓSTYM (poukładanie, uporządkowanie, praca), kłóci się z domem TRZECIM (poznanie, znajomości, edukacja powszechna) i domem DZIEWIĄTYM (wyjazdy, wiara, edukacja).

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 4.9 / 5. Vote count: 222

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *