Bonding zęby – warto?

bonding zęby
4.7
(198)

Pochłonięci pracą rzadko zwracamy uwagę na swoje zdrowie. Niestety z racji na to, jak wiele obowiązków mamy na głowie podczas codziennych zadań – zapominamy o tym, co jest faktycznie ważne. Każdy z nas jednak doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest regularne wykonywanie badań. Choć wydaje się jakobyśmy byli tego w pełni świadomi, to jednak czasem orientujemy się, że minęło już sporo czasu, a my zapomnieliśmy o tym, by udać się do lekarza na kontrolę. Wydaje się, że jeszcze rzadziej odwiedzamy stomatologa. Ten z niewiadomych przyczyn wzbudza w ludziach niepewność i strach, toteż duża część osób stara się go unikać tak bardzo, jak to tylko możliwe.

Stomatolog – wart dbać o regularne odwiedziny

Większość z nas ma sobie wiele do zarzucenia, jeśli chodzi o higienę jamy ustnej. Niestety, musimy pamiętać, że samo szczotkowanie zębów może nie wystarczyć – szczególnie, jeśli nasza dieta bogata jest w cukry. Po pewnym czasie może okazać się, że w naszych zębach jest coraz więcej ubytków, a próchnica nieustannie daje o sobie znać. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepszym sposobem byłoby prowadzenie zdrowego trybu życia, który polega na ograniczeniach w spożywaniu cukrów. Co jednak powinniśmy zrobić, jeśli przez długi czas unikaliśmy wizyty u dentysty i nagle okazało się, że stan naszego uzębienia jest zgoła inny aniżeli nam się wydawało?

Bonding zębów – czym jest i na czym polega?

Jeśli chcielibyśmy coś zrobić, aby poprawić stan naszej jamy ustnej – możemy przemyśleć bonding zębów. Czym jest bonding? Niczym innym aniżeli rodzajem mikroinwazyjnej odbudowy estetycznej zębów, która odbywa się za pomocą żywic kompozytowych. Rekonstrukcja powierzchni zębów polega na tym, aby przykryć wypełnieniem ewentualne ukruszenia, wyszczerbienia, a także przebarwienia. To idealna metoda, która pozwoli nam wyleczyć ubytki próchnicowe, które mogą pojawiać się w naszej jamie ustnej, jeśli nie jesteśmy zwolennikami częstych wizyt u stomatologów lub też jeśli prowadzimy ubogą w wartościowe produkty dietę.

Bonding jest więc stosowany w ramach stomatologii estetycznej, której celem jest poprawienie naszego wyglądu, a co za tym idzie – również samopoczucia i pewności siebie, która niewątpliwie wzrośnie, kiedy będziemy mogli bez cienia niepewności szeroko się uśmiechnąć. Warto abyśmy wiedzieli, że odcień tak zwanego kompozytu dostosowuje się do koloru naszych zębów – nie musimy się więc obawiać, że wypełnienie które się na nich znajduje nie będzie dobrze wkomponowane i będzie się wyróżniało, powodując u nas dyskomfort.

Bonding zęby – kto kwalifikuje się do zabiegu? Jaka jest cena?

Warto wiedzieć, że zabieg ten jest szczególnie polecany, jeśli ubytki lub przebarwienia dotyczą pojedynczych zębów. Bonding będzie więc najlepszy, aby zakryć niewielkie uszkodzenia. Dodatkowo nie można wykonać tego zabiegu, jeśli w jamie ustnej toczy się stan zapalny. Ten musi być najpierw wyleczony, aby móc podjąć działanie. Jeśli zaś chodzi o trwałość kompozytu – śmiało można oszacować ją na około 5 lat, po których najlepiej będzie powtórzyć zabieg.

Cena z pewnością jest kwestią, która może być najbardziej interesująca. Tak naprawdę koszt całego zabiegu zależy od wielu czynników oraz oczywiście samej kliniki, w której miałby on się odbyć. Najlepiej jest jednak liczyć się z ceną kilkuset złotych za jeden ząb. Z pewnością jednak jest to kwota, którą warto wydać, aby poczuć się lepiej z samym sobą. Wiele osób ma kompleksy związane z zębami, toteż być może nadszedł najwyższy czas na to, aby się ich pozbyć.

Sprawdź moją recenzję na temat Whitify – wybielania zębów: 

Whitify opinie cena sklad – działa?

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 4.7 / 5. Vote count: 198

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *