Olejek magnezowy – dla kogo jest ten produkt?

olejek magnezowy
4.7
(398)

Olejek magnezowy – hit czy kit?

Regularne dostarczanie magnezu do własnego organizmu to absolutna konieczność. Czasami nie da się go dostarczyć bezpośrednio z produktów spożywczych. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak skorzystać z prawidłowej suplementacji. Właściwym rozwiązaniem będzie olejek magnezowy.

Olejek magnezowy – czym się charakteryzuje?

Olejek magnezowy charakteryzuje się łatwą przyswajalnością oraz szybkim wchłanianiem. Dzięki niemu bez problemów zadba się o optymalną ilość magnezu w organizmie. Nie będzie problemów ze skurczami, bólami stawów oraz mięśni. Uzdrawia organizm oraz czyni go zdecydowanie silniejszym. Ponadto składnik jest bardzo wydajny i nie wywołuje szkód w układzie trawiennym.

Podstawowe zadania opisywanego składnika to:

 • działanie relaksacyjne (głównie w przypadku mięśni),
 • eliminowanie stanów zapalnych i dolegliwości bólowych,
 • wyciąganie kwasu mlekowego ze stawów oraz mięśni,
 • zwiększenie poziomu energii,
 • wzmocnienie kości oraz stawów,
 • działanie rewitalizacyjne i regeneracyjne (głównie w przypadku skóry),
 • usuwanie ciężkich metali,
 • poprawienie dotychczasowych wyników sportowych,
 • eliminowanie uczucia przemęczenia.

Dodatkowym udogodnieniem jest to, że olejek magnezowy działa w ekspresowym tempie i na wielu płaszczyznach. Skurcze odchodzą w zapomnienie, a poza tym można oczekiwać, że będzie to silny antydepresant. Zalecany przez wielu specjalistów.

Olejek magnezowy – dla kogo jest przeznaczony?

Olejek magnezowy jest przeznaczony przede wszystkim dla tych osób, które od dłuższego czasu narzekają na niedobory magnezu i rozmaite dolegliwości bólowe. Jeśli kondycja kości, stawów i mięśni nie jest zbyt zadowalająca nie pozostaje nic innego, jak zdecydować się na rozpoczęcie kuracji z użyciem olejku magnezowego.

Z produktu można korzystać prawie w każdym wieku. Często sięgają po niego seniorzy, którzy chcą powrócić do dawnej sprawności fizycznej i nie chcą przesiadywać całymi dniami w domu. Polecany w przypadku sportowców amatorów oraz zawodowców. Zmniejsza ryzyko występowania kontuzji i urazów. W związku z właściwościami antybakteryjnymi jest również zalecany przy skórze trądzikowej.

W jaki sposób go stosować?

Olejek magnezowy występuje najczęściej pod postacią sprayu, dlatego jego stosowanie jest banalnie proste. Wystarczy rozprowadzić go po własnej skórze i oczekiwać na to aż w stu procentach wchłonie. Cały proces nie powinien być zbyt czasochłonny. Można go stosować docelowo i profilaktycznie. Najlepiej skonsultować to z uznanym specjalistą.

Aktywne fizycznie osoby sięgają po niego po każdym zakończonym treningu. Jest przyjazny alergikom, dlatego nie należy go lekceważyć w okresie pylenia.

Olejek magnezowy – jak stworzyć go samodzielnie?

Każda osoba może zdecydować się na stworzenie olejku w warunkach domowych. W ten sposób powstaje skuteczna w działaniu oliwa magnezowa. Wystarczy przygotować następujące składniki:

 • woda destylowana,
 • płatki magnezowe.

Te dwa produkty powinny być ze sobą bardzo dokładnie zmieszane w proporcjach 1:1. Nie należy z tym eksperymentować, ponieważ łatwo otrzymać efekt odwrotny od pierwotnie zamierzonego. Woda destylowana powinna być zagotowana, a następnie należy nią zalać przygotowane wcześniej płatki magnezowe. Mieszanka powinna zostać pozostawiona do ostudzenia (najlepiej na co najmniej kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt minut). Później wystarczy przelać ją do butelki z atomizerem. Tak przygotowaną oliwę magnezową można wykorzystywać przez okres 6 długich miesięcy. W tym czasie zachowa swoje podstawowe właściwości.

SPRAWDŹ na Ceneo.pl gdzie kupić NAJTANIEJ

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 4.7 / 5. Vote count: 398

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *