Jak działają taśmy do tapingu?

Taśmy do tapingu
4.6
(298)

Taping to jedna z tych technik, która w fizjoterapii i leczeniu urazów. Niemniej jednak tapingi, czyli elastyczne taśmy są również bardzo często wykorzystywane przez profesjonalnych sportowców i atletów. Taśmy do tapingu to produkty, które mają z założenia redukować dolegliwości bólowe zarówno mięśni jak i stawów.

Dodatkowo taśmy do tapingu są również znane jako remedium na problemy związane z krążeniem i niezawodny sposób na zredukowanie obrzęków. Jednak jak dokładnie działają taśmy do tapingu i jak powinno się z nich korzystać?

Jakie jest działanie taśm do tapingu?

Taśmy do tapingu od dlapacjenta.pl z pewnością są świetnie znane każdemu z nas. Kojarzymy je chociażby z oglądania meczów piłki nożnej lub siatkówki, gdzie zawodnicy mają zaklejone mięśnie lub obręcze barkowe kolorowymi paskami. Tak naprawdę taping jest nieodłącznym elementem profesjonalnego uprawiania sportu, gdyż potrafi on szybko i skutecznie zredukować ból. Niemniej jednak trzeba sobie jasno powiedzieć, że taśmy do tapingu mają o wiele bardziej wszechstronne działanie. Przede wszystkim wpływają one na cały układ limfatyczny, a także partie mięśniowe oraz nasze stawy. Pomagają one złagodzić różnorodne dolegliwości związane z urazami, mikrourazami, a także różnymi schorzeniami. Naklejona na ciało taśma do tapingu powoduje delikatne uniesienie się naskórka. To z kolei doprowadza do znacznego zwiększenia się przestrzeni pomiędzy skórą oraz mięśniami wraz z osłaniającą je powierzchnią. Wobec tego mamy tu do czynienia z naturalnym drenażem limfatycznym, który jak wiadomo potrafi mieć zbawienne działanie. Nie tylko skutecznie zredukuje on obrzęk, ale także doprowadzi do tego, że mięśnie i tkanki będą mogły się o wiele szybciej zregenerować. Dodatkowo taśmy te umieszcza się głównie w miejscach, gdzie znajdują się receptory w skórze, co dodatkowo przyczynia się do skutecznego uśmierzenia bólu, a także zminimalizowanie wszelakich dolegliwości. Taśmy do tapingu są również wstanie przywrócić naturalne i prawidłowe napięcie mięśni i zredukować ich ewentualne skurcze.

Gdzie można stosować taśmy do tapingu?

Taśmy do tapingu przeznaczone są do stosowania zewnętrznego. W teorii więc powinny one zostać naklejone na skórę dokładnie w tym miejscu, które zostało zaatakowane przez dolegliwości bólowe czy inne urazy. Wobec tego taśmy do tapingu można stosować z uwzględnieniem ich ogromnej wszechstronności. Są one wyposażone w powierzchnię z niezwykle silnym klejem, a ze względu na to, że są one wyjątkowo elastyczne, dopasują się do każdej, naturalnej krzywizny ciała. Można więc nakleić je na barku, karku, mięśniach brzucha, odcinku szyjnym i lędźwiowym kręgosłupa, łydkach, udach czy nawet i na nadgarstkach. Oczywiście pamiętajmy jednak o tym, by taśmy do tapingu rzeczywiście mogły zadziałać, muszą być one przyklejone poprawie, z uwzględnieniem ich odpowiedniego napięcia. Zaleca się więc udanie się z tym do profesjonalnego fizjoterapeuty, który będzie wstanie poprawnie i efektywnie wykorzystać na naszym ciele taśmy do tapingu.

Jak Ci się podobał ten post?

Click on a star to rate it!

Średnia ocena 4.6 / 5. Vote count: 298

No votes so far! Be the first to rate this post.

O autorze

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *